Club News

05/03/2019
KG inicion procedurë disiplinore ndaj Hodaj i cili e godet Kastriot Rexhën

Komisioni i Garave, i IPKO Superligës dhe i Ligës së Parë, ka iniciuar procedurë disiplinore ndaj portierit të KEK-ut, Drin Hodaj. Hodaj u hedh mbi sulmuesin e Feronikelit, Kastriot Rexhën, duke e goditur atë, brenda zonës së rreptësisë. Gjyqtari nuk e pa këtë rast në fushë, mirëpo Komisioni i Garave ka iniciuar procedurë pas xhirimeve…

04/03/2019
KB Feronikeli feston triumfin në Kupën e Kosovës, fytyra të njohura në festën e klubit

KB Feronikeli ka arritur të triumfojë në Kupën e Kosovës për Ligën e Parë, në basketboll. Në festën e klubit që është mbajtur sot, prezent kanë qenë shumë fytyra të njohura të politikës dhe sportit në Kosovë. Një falënderim për pjesëmarrje të veçantë, i takon Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, z. Kadri Veselit,…

04/03/2019
Feronikeli nis ndërtimin e 3 tribunave, kapaciteti 12 mijë ulëse

Stadiumi i Feronikelit “Rexhep Rexhepi” ka nisur që disa muaj të renovohet. Tribuna perëndimore është mbuluar por ende nuk janë vendosur ulëset në të gjithë hapësirën. Pak ditë më parë, kompania që ka marrë përsipër punimet e këtij stadiumi, ka nisur të pastroj zonën për të ndërtuar tribunat e reja pas portave dhe në pjesën…

03/03/2019
Skandaloze: FFK paguan 38mijë euro për fundosjen e Feronikelit

Një rast i paprecedent ka ndodhur në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Sipas raportimeve në faqen e FC Llapit, Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka ndarë plot 38,000 euro për Prishtinën, vetëm e vetëm që të mposhtë Llapin, në ndeshjen e së dielës, të cilën e humbi 1-0. Sipas kësaj,…

02/03/2019
Fitorja ndaj Kekut nëpërmjet fotografive

Feronikeli shënoi fitore minimale 0-1, por tejet të rëndësishme për të marrë tri pikë të reja në Obiliq. Golin e vetëm e realizoi sulmuesi në top formë, Kastriot Rexha, në minutën e 41-të, pas një depërtimi të bukur të Mevlan Zekës. Feronikeli tani ka plot 48 pikë dhe zë pozitën e parë në tabelën e…

02/03/2019
Feronikeli shënon fitore në Obiliq, distancohet nga vendi i dytë

Feronikeli ka shënuar fitore minimale 0-1, në Obiliq, kundër Kekut, në stadiumin “Agron Rama”. Skuadra nga Drenasi arriti të shënojë vetëm një gol, me anë të Kastriot Rexhës, në minutën e 41-të. Ky ishte goli i vetëm në ndeshje, pasi deri në fund të takimit, nuk u tundën rrjetat më. Tri pikë tejet të rëndësishme…

02/03/2019
Keku – Feronikeli, formacionet

Keku pret e Feronikelin, në takimin e xhiros së 20-të, në IPKO Superligën e Kosovës. Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Agron Rama”,  me fillim pres orës 13:30. Formacionet:

02/03/2019
“Asnjë klub në Kosovë si Feronikeli”

Feronikeli është klubi më i veçantë në Kosovës sipas Gani Sejdiut Trajneri i njohur kosovar, Gani Sejdiu, i ftuar në emisionin “Favorit” në Televizionin 7, ka deklaruar se klubi i Feronikelit është më i organizuari në Kosovë. “Për të arritur në këto niveli ku ka arritur Feronikeli, duhet një periudhë kohore. Feronikeli gjithmonë ka qenë…

28/02/2019
Disa statistika para takimit me Kekun

Klubi i Feronikelit, është mysafir i Kekut, në Obiliq, në ndeshjen e xhiros së 20-të, të IPKO Superligës. Në klub mbretëron atmosferë e mirë, pasi që futemi në lojë, pas dy fitoreve radhazi në IPKO Superligë, që të dyja pa pranuar gol. Fitorja ndaj Lirisë në Prizren 0-2 dhe ajo ndaj Llapit në Drenas, 2-0….

25/02/2019
Feronikeli skuadra me sulmin më të mirë në IPKO Superligë

Nga 19 xhiro, sa janë zhvilluar deri më tani, skuadra e Feronikelit, ka arritur të shënojë më së shumti gola. Futbollistët e Feronikelit, kanë tundur gjithsej 33 herë portën kundërshtare. Nga 33 gola të shënuar gjithsej në IPKO Superligë, Kastriot Rexha ka shënuar 9 herë, Mendurim Hoti ka 6 gola të shënuar dhe top treshen…