Club News

05/08/2019
Informata për biletat e miqësores, Feronikeli – Milan

Ditët e supermiqësores mes Feronikelit dhe Milanit po afrojnë. Me 10 gusht, në Stadiumin “Fadil Vokrri”, zbarkon gjiganti i Serie A, AC Milan, për një përballje me kampionët e Kosovës, KF Feronikelin. Biletat për miqësoren e 10 gushtit blihen vetëm online, duke klikuar KËTU Çmimet e biletave do të jenë me zbritje, kurse ata që…

04/08/2019
Reagim ndaj lajmeve të gazetasheshi

Portali gazetasheshi, si shumë raste të tjera edhe sot ka gjetur kohë që ta sulmojë pa bazë klubin e KF Feronikelit. Madje me shumë gabime drejtshkrimore, portali i lartcekur, pretendon se ka burime brenda klubit, që ta sulmojë me e pa arsye KF Feronikelin. KF Feronikeli nuk i ka mohuar asnjë futbollisti të klubit paradhënien,…

03/08/2019
KF Feronikeli jep sqarim rreth trajnerit

KF Feronikeli hedhë poshtë spekulimet e mediave kinse është arritur marrëveshje mes klubit tonë dhe trajnerit Bilbil Sokoli, madje as qe kemi biseduar me të. KF Feronikeli sqaron opinionin se është afër marrëveshjes me një trajner të huaj dhe shpejt pritet zyrtarizimi i tij. Lusim mediat se para se të plasojnë lajme të marrin informacione…

02/08/2019
Zyrtare: Feronikeli dhe Ramadani ndërprejnë bashkëpunimin

Zekirija Ramadani nuk do të jetë më trajner i KF Feronikelit. Kështu është vendosur pas një mbledhje të klubit me presidentin, Naser Ramaj, duke analizuar gjendjen e klubit dhe rezultatet e fundit. Ramadani u shpall Kampion i Kosovës me Feronikelin duke arritur ta rrëmbejë edhe Kupën e Kosovës dhe sipas rregullave të FFK-së, ai ka…

29/07/2019
Fazliu: Na nevojitet më shumë fat dhe përkrahje maksimale e tifozëve

Sulmuesi i KF Feronikelit, Astrit Fazliu, ka folur në konferencën e sotme për media, para sfidës kthyese për kualifikimet e Europa League, ndaj Slovan Bratislava. Fazliu kërkoi përkrahje maksimale të tifozëve dhe tha se shpreson që skuadra të ketë më shumë fatë sesa herëve tjera. Ai e pranoi që përballja do të jetë  vështirë, sidoqoftë…

29/07/2019
Hoxha: Besoj se kemi forcë për kualifikim tutje

Në konferencën për media, të mbajtur të hënën, në lidhje me ndeshjen e së martës mes Feronikelit dhe Slovan Bratislava, ka folur edhe mbrojtësi i kampionëve të Kosovës, Yll Hoxha. Hoxha u shpreh se ka besim në kualitetin e bashkëlojtarëve të tij dhe në forcën e ekipit për të kaluar tutje, përkundër rezultatit të disfavorshëm…

29/07/2019
Ramadani: Ta dëshmojmë se jemi moti në Europë dhe se kemi traditë të madhe

Trajneri i KF Feronikelit, Zekirija Ramadani, ka folur sot në konferencë për media, për ndeshjen e së martës, ndaj Slovan Bratislavës. Ramadani nuk dha shumë sinjale që do të ketë ndryshime të mëdha në aspektin taktik, por tha që duhet të luftojnë më shumë dhe të vrapojnë më shumë, për ti treguar kundërshtarit që jemi…

29/07/2019
Informata rreth biletave për ndeshjen, Feronikeli – Slovan Bratislava

Të martën, më 30 korrik, në “Fadil Vokrri” të Prishtinës, Feronikeli zhvillon takimin kthyes për kualifikime të Europa League, ndaj Slovan Bratislava. Nesër (e martë), prej orës 9:00, do të dalin në shitje biletat në këto pika: Prishtinë: Dy pika te stadiumi “Fadil Vokrri”. Drenas: Restaurant Dijamant Komoran: Pizzeria Dijamant. Çmimet e biletave do të…

28/07/2019
Atmosferë e mirë në stërvitjet para ndeshjes ndaj Slovan Bratislava

Feronikeli ka një tjetër ndeshje të rëndësishme para vetes. Më datën 30 korrik, pret në stadiumin “Fadil Vokrri”, skuadrën e Slovan Bratislava, për ta zhvilluar ndeshjen kthyese, të kualifikimeve për Europa League. Ndeshja e parë e luajtur në Bratisllavë, përfundoi me rezultat 2-1, prandaj në këtë takim, Feronikeli duhe të ballafaqohet me disavantazhin e një…

27/07/2019
Njoftim rreth mediave për ndeshjen, Feronikeli – Slovan Bratislava

Të nderuar media, KF Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: KF Feronikeli – ŠK Të nderuar media, KF Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: KF Feronikeli – ŠK Slovan Bratislava – 30 Korrik 2019, ora 18:00, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë, Kosovë Për të aplikuar për…