KB Feronikeli

16/10/2019
KB Feronikeli shënon fitore historike në Superligë

Feronikeli ka shënuar fitoren e parë në këtë edicion të Superligës, duke ia shkaktuar humbjen e parë Rahovecit. Takimi që u zhvillua në palestrën “Mizahir Isma” për shkak se palestra në Drenas është duke u rinovuar përfundoi me fitoren e Feronikelit me rezultat 75:72 (19:18, 23:18, 10:24, 24:14). Ndeshja ishte shumë interesante dhe dramatike deri…

09/10/2019
KB Feronikeli mposhtet nga KB Peja

Peja ka shënuar fitore me shumë mund ndaj Feronikelit në “Karagaç” me rezultat 89:95 (20:21, 16:21, 20:23, 33:30) në kuadër të javës së katërt të Superligës. Ndeshja është zhvilluar në palestrën ‘Karagaçi’ edhe pse Feronikeli ishte vendas, megjithatë, për shkak se palestra në Drenas ende nuk është e gatshme, takimi u zhvillua në Pejë. Ndeshja ka…

24/09/2019
KB Feronikeli zyrtarizon organizatorin amerikan

Klubi i ri i Superligës së Kosovës në basketboll, Feronikeli, para pak çastesh ka zyrtarizuar basketbollistin e ri në skuadër. Ai është playmakeri amerikan Tyrone Garland, që është 185centimetra i gjatë, 27 vjeç, ndërsa pos kolegjit La Salle në SHBA, ka qenë pjesë e ligës qipriote dhe pjesë e ekipit Breidablik Kopavogur në Islandë. Statistikat e tij të…

25/07/2019
Zyrtare: Petrit Zeqiri vazhdon me KB Feronikelin

KB Feronikeli ka arritur marrëveshje për vazhdimin e bashkëpunimit me trajnerin, Petrit Zeqiri. Zeqiri mbetet ndër trajnerët më të mirë vendorë në basketboll dhe shpresojmë në suksese edhe më të mëdha, në klubin që tani garon në Superligën e Kosovës.

25/06/2019
Feronikeli në finale të Preliminary Round të Champions

Feronikeli ka fituar me rezultat 1-0, takimin gjysmëfinal të Preliminary Round, të UEFA Champions League. Kundërshtar i Feronikelit në këtë fazë të Champions ishte skuadra kampione nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps. Skuadra kampione e Kosovës, e filloi furishëm takimin, duke i dhënë sinjal Lincolnit se do ta kishin vështirë në këtë sfidë. Mendurim Hoti shënoi…

25/06/2019
Zyrtare: Beqë Kovaqi vazhdon me KB Feronikelin

Beqë Kovaqi, ka nënshkruar vazhdimin e kontratës me KB Feronikelin. Kovaqi është pajtuar që të paktën edhe për një vit ti mbrojë ngjyrat e Feronikelit. Basketbollisti nga Peja, është gjithashtu pjesë e reprezentacionit të Shqipërisë në basketboll. Kovaqit o dëshirojmë edhe më shumë sukses me klubin tanë.

16/06/2019
Zyrtare: Janjeva vazhdon me KB Feronikelin

KB Feronikeli konfirmon që ka arritur marrëveshje për vazhdoimin e kontratës me një tjetër basketbollist. Bëhet fjalë për Muhamedali Janjevën, i cili do ti mbrojë ngjyrat e Feronikelit edhe sezonin tjetër. Janjeva përveç paraqitjeve te Feronikeli, gjithashtu është edhe pjesë e Reprezentacionit të Kosovës në basketboll. Muhamedali Janjevës i dëshirojmë edhe më shumë suksese në…

16/06/2019
Zyrtare: Arti Hajdari vazhdon me KB Feronikelin

Klubi i basketbollit Feronikeli, konfirmon që ka arritur marrëveshje për  vazhdimin e bashkëpunimit edhe për një vit, me Arti Hajdarin. Hajdari është gjithashtu edhe Reprezentues i Kosovës në basketboll dhe vazhdon edhe për një vit kontratën me KB Feronikelin. I dëshirojmë edhe më shumë suksese, Arti Hajdarit, në bashkëpunimin e ri me klubin!

15/06/2019
Alban Veseli: Feronikeli synon sundimin edhe në basketboll

Skuadra nga Drenasi Feronikeli është inkuadruar sivjet në Superligë vetëm një vit pas formimit dhe qëndrimit në Ligën e Parë të basketbollit kosovar duke arritur qysh në stinorin debutues të shpallët kampion, shkruan  Asistionline.com. Asistionline.com bëri një bisedë të shkurtër me drejtorin e KB Feronikelit, Alban Veselin. Veseli në mënyrë ekskluzive për redaksinë tonë paralajmëroi…

20/04/2019
KB Feronikeli ngjitet në Superligë!

KB Feronikeli ka arritur suksesin e shumëpritur, ngritjen në Superligën e Kosovës në basketboll, pasi mposhti KB Vëllaznimin, me rezultat të thellë, 70:49. Menaxhimi i mirë i klubit, rezultatet pozitive si dhe puna e palodhshme e lojtarëve, bënë që kjo ditë historike të arrihet. Më i dalluari në radhët e Feronikelit, në ndeshjen e tretë…

  • 1
  • 2