KB Feronikeli

06/04/2019
KB Feronikeli e fillon me fitore të thellë Play-offin

Feronikeli ka shënuar fitore të thellë dhe historike në play-offin e Ligës së Parë. Ekipi i drejtuar nga Petrit Zeqiri ka mposhtur në ndeshjen kthyese Istogun me shifrat 53:71. Art Hajdari me 23 dhe Desmond Gattis me 16 pikë ishin me të merituarit për fitoren e Feronikelit. Në anën tjeter, Ardit Pepaj ishte me i…

04/03/2019
KB Feronikeli feston triumfin në Kupën e Kosovës, fytyra të njohura në festën e klubit

KB Feronikeli ka arritur të triumfojë në Kupën e Kosovës për Ligën e Parë, në basketboll. Në festën e klubit që është mbajtur sot, prezent kanë qenë shumë fytyra të njohura të politikës dhe sportit në Kosovë. Një falënderim për pjesëmarrje të veçantë, i takon Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, z. Kadri Veselit,…

03/03/2019
KB Feronikeli fitues i Kupës së Kosovës për Ligën e Parë

KB Feronikeli ka arritur të fitojë dramën ndaj KB Vëllaznimit, në sekondat e fundit, me rezultat të ngushtë 80:81. Merovci ishte më i dalluari në skuadër, me 20 pikë e 9 kërcime. I ndjekur nga Hajdari e Kovaqi, që kishin nga 18 pikë secili. Ndërsa te KB Vëllaznimi, më i dalluari ishte Kryeziu, më 25…

02/03/2019
Rikthimi i madh, i siguron finalen KB Feronikelit

Mësohen emrat e dy finalistëve në Ligën e parë, për Kupë. KB Feronikeli bën të pamundurën të mundur, kthen lojën në pjesën e dytë, pasi që Penza e kishte lojën në duar, por Nikli nëpërmes Arti Hajdarit që shkëlqeu në pjesën e dytë, arriti që për një pikë të shpallet fitues në fund. FT: KB…

28/02/2019
KB Feronikeli mposhtet nga Golden Eagle Ylli

Golden Eagle Ylli ka arritur fitore ndaj KB Feronikelit, me rezultat 103:82, në kuadër të takimit të Final 8 Kupës së Kosovës në basketboll. Arti Hajdari ishte më i dalluari në ndeshje te KB Feronikeli, me plot 32 pikë, i ndjekur nga Hajzeri me 15 dhe Kovaqi me 6 sosh. Ndërsa, në anën tjetër, te…

26/02/2019
Merovci: Premtojmë besketboll cilësor ndaj Golden Eagle Yllit

Federata e Basketbollit të Kosovës dhe KB Rahoveci të martën në zyre të FBK-së e kanë organizuar konferencën e fundit para fillimit të Final 8 të Kupës së Kosovës. Final 8 i Kupës së Kosovës do të organizohet prej 27 shkurt deri më 3 mars në Rahovec. Të pranishëm në konferencë ishin, Elvira Dushku-Sekretare e…

20/02/2019
KB Feronikeli fiton derbin me 41 pikë epërsi

Super-derbi i Ligës së Parë të meshkujve në basketboll, përfundoi në të mirë të skuadrës sonë, KB Feronikeli, me rezultat 107:66. KB Feronikeli fitoi takimin me 41 pikë dallim, me plot gjashtë lojtarë, që patën pikë dyshifrore. Më të dalluarit ishin Mustafë Meroci me 25 pikë dhe Arti Hajderi me 23 sosh, 11 asistime e…

  • 1
  • 2