KB Feronikeli

16/06/2019
Zyrtare: Janjeva vazhdon me KB Feronikelin

KB Feronikeli konfirmon që ka arritur marrëveshje për vazhdoimin e kontratës me një tjetër basketbollist. Bëhet fjalë për Muhamedali Janjevën, i cili do ti mbrojë ngjyrat e Feronikelit edhe sezonin tjetër. Janjeva përveç paraqitjeve te Feronikeli, gjithashtu është edhe pjesë e Reprezentacionit të Kosovës në basketboll. Muhamedali Janjevës i dëshirojmë edhe më shumë suksese në…

16/06/2019
Zyrtare: Arti Hajdari vazhdon me KB Feronikelin

Klubi i basketbollit Feronikeli, konfirmon që ka arritur marrëveshje për  vazhdimin e bashkëpunimit edhe për një vit, me Arti Hajdarin. Hajdari është gjithashtu edhe Reprezentues i Kosovës në basketboll dhe vazhdon edhe për një vit kontratën me KB Feronikelin. I dëshirojmë edhe më shumë suksese, Arti Hajdarit, në bashkëpunimin e ri me klubin!

15/06/2019
Alban Veseli: Feronikeli synon sundimin edhe në basketboll

Skuadra nga Drenasi Feronikeli është inkuadruar sivjet në Superligë vetëm një vit pas formimit dhe qëndrimit në Ligën e Parë të basketbollit kosovar duke arritur qysh në stinorin debutues të shpallët kampion, shkruan  Asistionline.com. Asistionline.com bëri një bisedë të shkurtër me drejtorin e KB Feronikelit, Alban Veselin. Veseli në mënyrë ekskluzive për redaksinë tonë paralajmëroi…

20/04/2019
KB Feronikeli ngjitet në Superligë!

KB Feronikeli ka arritur suksesin e shumëpritur, ngritjen në Superligën e Kosovës në basketboll, pasi mposhti KB Vëllaznimin, me rezultat të thellë, 70:49. Menaxhimi i mirë i klubit, rezultatet pozitive si dhe puna e palodhshme e lojtarëve, bënë që kjo ditë historike të arrihet. Më i dalluari në radhët e Feronikelit, në ndeshjen e tretë…

18/04/2019
Vëllaznimi – Feronikeli, barazohet seria finale

Vëllaznimi e ka mposhtur Feronikelin në ndeshjen e dytë finale të “play-off”-it në Ligën e Parë në basketboll me rezultat 73:65. Te Feronikeli Desmond Gattis dhe Beq Kovaqi shënuan nga 16 pikë secili, por kjo nuk mjaftoi për fitore. Edmond Kryeziu me 22 pikë, ishte më i dalluari në radhët e Vëllaznimit. Tashmë është barazuar…

14/04/2019
KB Feronikeli fiton bindshëm finalen e parë të play-offit

Feronikeli ka arritur të mposhtë Vëllaznimin me rezultat 97:56 (19:18, 27:7, 27:11, 24:20) në serinë finale të play-offit të Ligës së Parë. Art Hajdari ishte i pandalshëm në radhët e Feronikelit duke realizuar 38 pikë, derisa pikë dyshifrore shënuan edhe Beq Kovaqi (17), Gattis (14) dhe Merovci (14). Te Vëllaznimi më të dalluarit ishin Edmond…

09/04/2019
Feronikeli – Vëllaznimi, finalja e play-offit

Tashmë është kompletuar finalja e play-offit për Ligën e Parë në basketboll, e cila do të zhvillohet mes KB Feronikelit dhe KB Vëllaznimit. KB Feronikeli arriti me plot meritë deri në këtë pikë, pasi ishte lider i tabelës me 17 fitore dhe vetëm një humbje. Skuadra jonë arriti deri në finale, pasi mposhti Istogun me…

06/04/2019
KB Feronikeli e fillon me fitore të thellë Play-offin

Feronikeli ka shënuar fitore të thellë dhe historike në play-offin e Ligës së Parë. Ekipi i drejtuar nga Petrit Zeqiri ka mposhtur në ndeshjen kthyese Istogun me shifrat 53:71. Art Hajdari me 23 dhe Desmond Gattis me 16 pikë ishin me të merituarit për fitoren e Feronikelit. Në anën tjeter, Ardit Pepaj ishte me i…

04/03/2019
KB Feronikeli feston triumfin në Kupën e Kosovës, fytyra të njohura në festën e klubit

KB Feronikeli ka arritur të triumfojë në Kupën e Kosovës për Ligën e Parë, në basketboll. Në festën e klubit që është mbajtur sot, prezent kanë qenë shumë fytyra të njohura të politikës dhe sportit në Kosovë. Një falënderim për pjesëmarrje të veçantë, i takon Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, z. Kadri Veselit,…

03/03/2019
KB Feronikeli fitues i Kupës së Kosovës për Ligën e Parë

KB Feronikeli ka arritur të fitojë dramën ndaj KB Vëllaznimit, në sekondat e fundit, me rezultat të ngushtë 80:81. Merovci ishte më i dalluari në skuadër, me 20 pikë e 9 kërcime. I ndjekur nga Hajdari e Kovaqi, që kishin nga 18 pikë secili. Ndërsa te KB Vëllaznimi, më i dalluari ishte Kryeziu, më 25…