KB Feronikeli

02/03/2019
Rikthimi i madh, i siguron finalen KB Feronikelit

Mësohen emrat e dy finalistëve në Ligën e parë, për Kupë. KB Feronikeli bën të pamundurën të mundur, kthen lojën në pjesën e dytë, pasi që Penza e kishte lojën në duar, por Nikli nëpërmes Arti Hajdarit që shkëlqeu në pjesën e dytë, arriti që për një pikë të shpallet fitues në fund. FT: KB…

28/02/2019
KB Feronikeli mposhtet nga Golden Eagle Ylli

Golden Eagle Ylli ka arritur fitore ndaj KB Feronikelit, me rezultat 103:82, në kuadër të takimit të Final 8 Kupës së Kosovës në basketboll. Arti Hajdari ishte më i dalluari në ndeshje te KB Feronikeli, me plot 32 pikë, i ndjekur nga Hajzeri me 15 dhe Kovaqi me 6 sosh. Ndërsa, në anën tjetër, te…

26/02/2019
Merovci: Premtojmë besketboll cilësor ndaj Golden Eagle Yllit

Federata e Basketbollit të Kosovës dhe KB Rahoveci të martën në zyre të FBK-së e kanë organizuar konferencën e fundit para fillimit të Final 8 të Kupës së Kosovës. Final 8 i Kupës së Kosovës do të organizohet prej 27 shkurt deri më 3 mars në Rahovec. Të pranishëm në konferencë ishin, Elvira Dushku-Sekretare e…

20/02/2019
KB Feronikeli fiton derbin me 41 pikë epërsi

Super-derbi i Ligës së Parë të meshkujve në basketboll, përfundoi në të mirë të skuadrës sonë, KB Feronikeli, me rezultat 107:66. KB Feronikeli fitoi takimin me 41 pikë dallim, me plot gjashtë lojtarë, që patën pikë dyshifrore. Më të dalluarit ishin Mustafë Meroci me 25 pikë dhe Arti Hajderi me 23 sosh, 11 asistime e…