KF Feronikeli

22/10/2019
Feronikeli rikthehet te fitoret, tri pikë të plota në Vushtrri

Feronikeli ka rrëmbyer fitore në minutën e fundit, duke mposhtur Vushtrrinë, me rezultat minimal 0-1. Në pjesën e parë u zhvillua një ndeshje e mbyllur me topa në ajr nga të dyja skuadrat. Feronikeli u dëmtua me një gol të rregullt në pjesën e parë, ku pas goditjes së Astrit Fazliut, topi goditi transversën e…

21/10/2019
Të martën, Feronikeli udhëton te skuadra e Vushtrrisë

Feronikeli nesër udhëton për në qytetin e Vushtrrisë për ta zhvilluar ndeshjen e radhës në Ipko Superligë. Nikli pritet të rikthehet te fitorja në këtë takim pasi që javën e kaluar është mposhtur në Drenas, ndaj skuadres së Gjilanit. Po ashtu edhe Vushtrria në këtë takim vjen pas disfatës në transfertë te Dukagjini. Ndeshja zhvillohet…

18/10/2019
Gjilani triumfon në ‘dramën’ ndaj Feronikelit dhe merr kreun

Gjilanasit e kanë mposhtur kampionin aktual, Feronikelin me rezultat 2:1 në Drenas. Ekipi Feronikelit ka kaluar i pari në epërsi me golin e Da Silvas, të shënuar në minutën e 73-të. Mirëpo, Gjilani është rikthyer duke shënuar dy gola të shpejtë, fillimisht rezultatin e barazoi Veliu me kokë në minutën e 81-të. Kurse, golin e…

17/10/2019
Nga nesër hyrja për gjininë femërore në “Rexhep Rexhepi” do të jetë falas

Klubi i Feronikelit ka vendosur të marr një vendim i cili do të jetë në favor të gjinisë femërore. Klubi ka vendosur që nga nesër e deri në përfundim te këtij edicioni në Ipko Superligën e Kosovës në Futboll, gjinia Femrore do ta kete hyrjen falas. Feronikeli nesër e pret Gjilanin në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’…

16/10/2019
Feronikeli – Gjilani, e premte, ora 14:00

Feronikeli pret Gjilanin këtë të premte, për ta zhvilluar derbin e javës së 10-të, në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Në këtë takim, Feronikeli futet pas barazimit në Mitrovicë, ndaj skuadrës së Trepça ’89, me të cilën u ndanë me rezultat 1-1. Kurse, Gjilani, vjen në Drenas pas fitores 1-0, ndaj Dukagjinit. Feronikelin dhe…

04/10/2019
Të hënën Feronikeli mysafir i Trepça 89

Të hënën do të zhvillohet ndeshja e xhiros së 9-të, mes kampionit të Kosovës, Feronikelit dhe Trepça 89. Feronikeli do të udhëtojë për në qytetin e Mitrovicës, për të rikuperuar vetën pas humbjes në shtëpi ndaj Llapit, prandaj skuadrës sonë i duhet përkrahje maksimale në udhëtim te Trepça 89. Feronikeli ka tri fitore nga pesë…

02/10/2019
Feronikeli mposhtet në minutat e fundit

Feronikeli është mposhtur nga Llapi me rezultat 1-2 në derbin e xhiros së tetë të Superligës së Kosovës. Llapjanët kaluan të parët në epërsi me golin e Mentor Zhdrellës në minutën e 40-të të ndeshjes. Feronikeli nuk u dorëzua dhe në minutën e 81-të të ndeshjes e gjeti golin e barazimit. Mevlan Zeka shënoi me…

30/09/2019
Në mesjavë derbi mes Feronikelit dhe Llapit

Mesjava pritet të jetë e nxehtë për IPKO Superligën e Kosovës në futboll, pasi në Stadiumin “Rexhep Rexhepi”, takohen Feronikeli dhe Llapi, për ndeshjen e xhiros së 8-të. Feronikeli pret Llapin, të mërkurën, me fillim prej orës 14:30, për derbin e kësaj jave në Superligën e Kosovës. Skuadra kampione, Feronikeli, i prinë tabelës me 15…

28/09/2019
Feronikeli me 5-she ndaj Ferizajit

Sot (e shtunë) u zhvillua ndeshja e xhiros së 7-të e Ipko Superliges së Kosovës në Futboll, ndërmjet Feronikelit dhe Ferizajit. Takimi përfundoj me rezultat të thellë 5 me 0 në te mirë të ekipit tanë. Feronikeli gjatë gjith ndeshjes dhuroi spektakël, të cilen e tregon edhe rezultati. Pjesa e parë nisi mirë me Rexhën…

23/09/2019
Vukicevic: Superliga tejet interesante, secilën ditë që punoj te Feronikeli argëtohem

Trajneri i Feronikelit, Dejan Vukicevic, ka folur për faqen e klubit, feronikelifc.com, duke diskutuar rreth klubit, IPKO Superligës dhe nivelin e lojës së futbollit në Kosovë. Ai tha që ardhja e vonë në klub, i pamundësoi që të reagonte më shumë në afatin kalimtar, sidoqoftë theksoi që është tejet i kënaqur me lojtarët që janë…