KF Feronikeli

04/06/2019
Zyrtare, Hoti nënshkruan vazhdimin e kontratës

F.C. Feronikeli, po vazhdon me kontratat e reja për futbollistët. Tashmë edhe zyrtarisht konfirmohet që edhe anësori i majtë, Mendurim Hoti, ka vazhduar kontratën me kampionët e Kosovës. Hoti, ka nënshkruar edhe për dy sezone tjera, me të cilat do të luajë nën fanellën e F.C. Feronikelit. Sulmuesi anësor, ka realizuar 10 gola këtë sezon…

04/06/2019
Zyrtare, Astrit Fazliu e Përparim Islami nënshkruajnë kontratat e reja

Me klubin e Feronikelit do të vazhdojnë bashkëpunimin edhe dy top futbollistët, Astrit Fazliu e Përparim Islami. Që të dy, kanë nënshkruar kontrata të reja, për të qenë pjesë e “Niklit” edhe për sezonin e ardhshëm. Sulmuesi, Astrit Fazliu dhe mbrojtësi Përparim Islami, janë pjesë klubit kampion të Kosovës, që nga afati kalimtar veror i…

03/06/2019
Zyrtare, Rexha e Prekazi vazhdojnë me Feronikelin

Klubi i Feronikelit, ka arritur marrëveshje për vazhdimin e bashkëpunimit me top golashënuesin e IPKO Superligës së Kosovës, Kastriot Rexhën dhe qendërmbrojtësin në top formë, Arbër Prekazi. Është finalizuar sot marrëveshja e re mes dy yjeve të IPKO Superligës dhe Feronikelit, ku futbollistët kanë nënshkruar kontratat e reja. Prekazi ka vënë firmën në kontratën që…

31/05/2019
Zyrtare, Yll Hoxha vazhdon kontratën me Feronikelin

Mbrojtësi, Yll Hoxha, ka vendosur të vazhdojë rrugëtimin me klubin e Feronikelin. Pas një takimi me presidentin, Naser Ramaj, Hoxha ka nënshkruar kontratën e re, që do ta mbajë në klub edhe për dy sezonet e ardhshme. Ai ju bashkua klubit në fund të vitit 2016, duke treguar paraqitje fantastike që nga atëherë. Yll Hoxha…

27/05/2019
Kompletohet preliminatorja e Champions League, Feronikeli takohet me këto skuadra

Është kompletuar rundi preliminator për garën më të famshme për klube, Champions League. Skuadra nga Drenasi, Feronikeli do të takohet me njërën nga këto skuadra: Lincoln Red Imps, FC Santa Coloma dhe Tre Penne. Më 25 qershor zhvillohen gjysmëfinalet, ndërsa më 28 qershor, rundi final. Nga dy skuadra do të luajnë mes vete për gjysmëfinalet,…

25/05/2019
Kjo do të jetë pamja për festën e kampionëve

Feronikeli sot feston titullin e kampionit të Kosovës në futboll, gjithashtu edhe DigitAlb Kupën e Kosovës, me një ceremoni fantastike që është paraparë të fillojë prej orës 20:00. Festë e menduar deri në detajin e fundit, do të mbretërojë në sheshin “Fehmi Lladrovci”, për nderë të kampionëve të Kosovës. Ftojmë të gjithë fansat e Feronikelit,…

25/05/2019
Feronikeli fitues i DigitAlb Kupës së Kosovës

Feronikeli triumfoi në finalen e DigitAlb Kupës së Kosovës, duke mposhtur në finale Trepçën ’89, me rezultat të thellë 1-5. Skuadra nga Drenasi tregoi rrezikun që në pjesën e parë, duke tundur dy herë portën e mitrovicasve. Për 0-1 shënoi Astrit Fazliu, një gol të bukur nga distanca, kurse për 0-2 u përkujdes Mendurim Hoti….

24/05/2019
Të shtunën festa e kampionëve të Kosovës

Të shtunën, me fillim prej orës 20:00, në sheshin “Fehmi Lladrovcit”, është paraparë të mbahet festa për ata që na bënë krenarë në kampionatin e Kosovës. Pas festimit të titullit të Kosovës, Feronikeli organizon edhe festë speciale për kampionët. Të ftuar special në festën e kampionëve janë këngëtarët: Blero, Hekuran Krasniqi, Vjosa Emini dhe Xhezair…

23/05/2019
Gianni Infantino uron Feronikelin për titullin e fituar

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka uruar Feronikelin për titullin e fituar, titullin e kampionit në IPKO Superligën e Kosovës nëpërmjet mesazhin dërguar në adresë të FFK-së. I nderuari president, Isha i lumtur të dëgjoja se KF ‘Feronikeli’ u kurorëzua si kampion i Kosovës për edicionin 2018/19. Kjo më jep kënaqësi për t’i përgëzuar ata…

22/05/2019
Pikat e shitjes së biletave për finalen e Digitalb Kupës së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se sot pas orës 15:00 do të nisë shitja e biletave për ndeshjen finale të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll, ndërmjet Trepçës’89 dhe Feronikelit, e cila do të zhvillohet të premten në orën 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Çmimet e biletave janë si vijon: Lindje…