KF Feronikeli

17/03/2019
Feronikeli – Trepça ’89 nëpërmjet fotografive

Feronikeli ka arkëtuar tri pikë të plota në ndeshjen e fundjavës, duke e mposhtur thellë Trepçën ’89, me rezultat 5-0. Vetëm një gol në pjesën e parë, autogoli i Pllanës, ndërsa edhe katër gola të tjerë në të dytë, karakterizuan takimin e së dielës. Mendurim Hoti, Jean Silva me dy gola dhe Kastriot Rexha me…

17/03/2019
Ramadani: Kemi kualitet, jo rastësisht jemi në vendin e parë

Feronikeli mposhti sot (e diel) skuadrën e Trepça ’89, me rezultat të thellë 5-0. Për trajnerin e klubit, Zekirja Ramadani, pjesa e dytë e këtij takimi do të duhet të përsëritet më shpesh. “Pjesa e parë ishte anemike edhe pse shënuam një gol. Në pjesën e dytë ekipi u këndell dhe shënuam edhe katër gola…

17/03/2019
Feronikeli dhuron spektakël ndaj Trepça ’89, sinjal në luftën për titull

Feronikeli ka shënuar fitore të thellë në “Rexhep Rexhepi”, duke e mposhtur Trepçën ’89, me rezultat të thellë 5-0, në kuadër të xhiros së 23-të, në IPKO Superligë. Në pjesën e parë u shënua vetëm një gol dhe ai në portën e gabuar. Pllana shënoi në portën e tij, për ti dhënë epërsinë Feronikelit, në…

17/03/2019
Formacioni i Feronikelit për ndeshjen ndaj Trepça ‘89

Për disa minuta pritet të fillojë takimi i xhiros së 23-të ndaj Feronikelit  dhe Trepça ’89. Feronikeli do të përballet me mitrovicasit me këtë formacion:

15/03/2019
Klubi vazhdon përgatitjet për ndeshjen e fundjavës

Feronikeli e pret të dielën në “Rexhep Rexhepi” skuadrën Trepça ’89, për ta zhvilluar takimin e xhiros së 23-të, në IPKO Superligën e Kosovës. Skuadra nga Drenasi, hyn në lojë pas fitores ndaj Gjilanit 3-0 në po të njëjtin stadium, kurse Trepça ’89 udhëton në Drenas, pas humbjes nga Llapi 3-1. Feronikeli vazhdon përgatitjet për…

13/03/2019
Statistika para ndeshjes Feronikeli – Trepça ‘89

Feronikeli e pret Trepça ’89, të dielën prej orës 14:00, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas. Feronikeli, në pesë ndeshjet e fundit në Superligën e Kosovës, ka arritur të mos i marrë vetëm dy pikë, në barazimin ndaj Prishtinës 1-1, kurse të gjitha ndeshjet tjera i ka fituar, duke arkëtuar 13-të pikë, nga 15-të të…

11/03/2019
Orari i ndeshjeve të mbetura të Feronikelit

Kanë mbetur edhe 11 xhiro deri në fund të Kampionatit të Kosovës në futboll. Feronikeli mban kreun me 52 pikë, pesë më shumë se ndjekësit, Prishtina e Llapi. Pas fitores 3-0 ndaj Gjilanit, Feronikeli e pret skuadrën Trepça ’89. Ky është orari i plotë i Feronikelit, deri në xhiron e fundit të këtij stinori, të…

11/03/2019
Feronikeli – Gjilani nëpërmjet fotografive

Feronikeli mposhti Gjilanin me rezultat 3-0, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, të dielën, në Drenas. Kastriot Rexha me dy golashin e tij dhe Mevlan Zeka me një gol, kontribuuan në fitoren e skuadrës që po i prinë IPKO Superligës. photocredit: Albert Sinani

10/03/2019
Feronikeli sigurt ndaj Gjilanit, vazhdon marshin drejt titullit

Feronikeli ka siguruar fitore 3-0, në ndeshjen e xhiros së 22-të, të IPKO Superligës, të zhvilluar ndaj Gjilanit. Skuadra vendase ishte më e mirë gjatë gjithë takimit, duke shënuar dy gola në pjesën e parë. Të dyja golat erdhën nga sulmuesi ynë, Kastriot Rexha, i cili së pari tundi rrjetën e Gjilanit në minutën e…

09/03/2019
Skuadra gati për Gjilanin

Po bëhen përgaditjet e fundit për sfidën e së dielës, që Feronikeli e zhvillon ndaj Gjilanit. Skuadra duhet në formë dhe në atmosferë tejet të mirë përballë sfidës së nesërme. Ndeshja fillon prej orës 13:30, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas.