KF Feronikeli

06/12/2019
Feronikeli nënshkruan me supertalentin, Keith Groeneveld

Feronikeli ka vazhduar vazhdën e transferimeve të reja në këtë afat kalimtar të dimrit, ndërsa i fundit që është transferuar është supertalenti, Keith Groeneveld. Pas negociatave jo të lehta, FC Feronikeli e ka bindur qendërmbrojtësin, Keith Groeneveld, që t’i bashkohet skuadrës. Qendërmbrojtësi ka luajtur në skuadra si Cape Town City FC, KV Mechelen dhe ishte pjesë e…

04/12/2019
FC Feronikeli, nga fillimi i vitit krijon skuadrën U21

FC Feronikeli ka marrë vendim që nga fillimi i vitit të ardhshëm të krijojë një platformë për zhvillimin e talenteve ku do krijohet skuadra U21. Bazë e kësaj skuadre do të jenë lojtarët e talentuar të Juniorëve. U21 do tu shërbejë edhe ekipës së parë, sidomos për ata që rikthehen nga lëndimet dhe kanë mungesë…

04/12/2019
Zyrtare: Ardi Qorri nenshkruan kontratë me ekipin e parë

Futbollisti nga akademia e FC Feronikelit, Ardi Qorri, do të nënshkruajë kontratë me ekipin e parë, që nga janari 2020. Qorri ka kohë që po stërvitet me ekipën e parë dhe puna e tij e mirë në fushë u vërejt nga shtabi teknik të cilët kanë vendosur ta shpërblejnë me kontratë që e mban me…

03/12/2019
Vijnë përforcimet e para te FC Feronikeli

Pas një interesimi të gjatë dhe vezhgimeve të vazhdueshme, FC Feronikeli ka arritur ti sjell në radhët e veta dy futbollistë tejet të talentuar. Bëhet fjalë për Simon Loshin dhe Kristi Kullaj, dyshe më të cilën Feronikeli do të përforcohet në afatin e Janarit. Futbollistet kanë pranuar që tani, duke nënshkruar kontratë më FC Feronikelin….

03/12/2019
Agim Sopi është trajner i FC Feronikelit dhe do ta respektojë kontratën

Përkundër zërave që po qarkullojnë nëpër mediat lokale dhe ato të huaja, FC Feronikeli konfirmon që kryetrajneri, Agim Sopi do të vazhdojë të mbetet në klub dhe do ta respektojë kontratën që ka me klubin tanë. Këtë e ka konfirmuar edhe Këshilltari i Presidentit të klubit, Albert Bunjaku, i cili ka thënë që Sopi është…

03/12/2019
Hedhet shorti i Kupës, Feronikeli – A&N

Në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është organizuar hedhja e shortit për Kupën e Kosovës. Ky short është i rrethit të tretë të këtij kompeticioni. Skuadrat pjesëmarrëse në këtë short janë: Feronikeli, 2 Korriku, Dukagjini, Ferizaj, Vitia, Liria, Gjilani, Dardana, Ballkani, Trepça 89, Vushtrria, Prishtina, Drenica, Trepça, A&N dhe Arbëria. Ndeshjet e rrethit…

02/12/2019
Feronikeli ka shënuar fitoren e radhës, mposhti Dukagjinin me rezultat 4:2

Feronikeli mposhti skuadrën nga Klina, Dukagjinin për ta fituar ndeshjen e xhiros së 17-të, në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Një ndeshje me tempo të lartë u zhvillua gjatë gjithë kohës në “Rexhep Rexhepi”, ku si pasojë u shënuan katër gola vetëm në pjesën e parë. Feronikeli kaloi në epërsi herët me golin e…

02/12/2019
PJESA E PARË: Katër gola në ndeshjen Feronikeli – Dukagjini

LIVE Pjesa e parë Në Drenas po zhvillohet ndeshja në mes Feronikelt dhe Dukagjinit. Feronikeli e filloi mirë takimin dukë shënuar dy gola të shpejtë, por Dukagjini nuk u dorëzua lehtë në ketë pjesë. Nikli ishte në epërsi të dyfishtë me golat e Haxhi Neziraj në minutën e dytë dhe Albert Dabiqaj në minutën e…

28/11/2019
Feronikeli kalon tutje në Kupë, mposht Llapin

Feronikeli ka fituar takimin e rrethit të dytë të DigitAlb Kupës së Kosovës në futboll, ku përballë kishte skuadrën e KF Llapit. Një ndeshje mjaftë e mirë u zhvillua në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas, ku të dyja skuadrat kërkonin këtë fitore të vlefshme. Kujtojmë se në minuten e 14′ shtylla e kishte shpëtuar Llapin…

27/11/2019
Paratë nga biletat e ndeshjes së nesërme, shkojnë për të dëmtuarit e tërmetit në Shqipëri

KF Feronikeli merr vendim që të gjitha të ardhurat nga shitja e biletave të ndeshjes së të enjtes, mes KF Feronikelit dhe KF Llapit, të dërgohen në Shqipëri si ndihmë sado e vogël për të dëmtuarit nga tërmeti. Gjendja në Shqipëri duket ende e rëndë dhe si klub nuk mund të rrinim duarkryq, në raport…