KF Feronikeli

22/09/2019
Vukicevic: Ndeshje e vështirë, Dukagjini luan më mirë sesa që tregon tabela

Trajneri i Feronikelit, Dejan Vukicevic, ka komentuar ndeshjen e sotme, që do të zhvillohet mes Dukagjinit dhe Feronikelit, duke e cilësuar si takim tejet të vështirë, përkundër faktit që skuadra nikoqire nuk e ka filluar sezonin në mënyrën më të mirë. Vukicevic tha që Dukagjini luan më mirë sesa që është në renditjen tabelore, sidoqoftë…

19/09/2019
Feronikeli dhuron spektakël në fitoren ndaj Flamurtarit

Feronikeli ka dhuruar ndeshjen më të mirë këtë edicion, të zhvilluar sot (e enjte), në Rexhep Rexhepi, kundër klubit nga kryeqyteti, Flamurtari. Raste të njëpasnjëshme për gol u krijuan në pjesën e parë, me Hotin që tentoi dy herë, e pastaj Rexha e Fazliu goditjet e të cilëve nuk hynin asessi në portën kundërshtare, madje…

15/09/2019
Reagim nga KF Feronikeli

Kryesia e KF Feronikeli ka mbajtur takimin rutinë të fundjavës, ku mes tjerash është analizuar edhe ndeshja Drita – Feronikeli. Duke qenë se jemi duke e dhënë maksimumin në mënyrë që futbolli kosovar të ecë sa më mirë, kërkojmë nga të gjitha organet kompetente të Federatës së Futbollit të Kosovës që të angazhohen maksimalisht në…

14/09/2019
Feronikeli gati për fitoren e radhës

Feronikeli sot luan ndeshjën e radhës, kundershtari ynë është Drita nga Gjilani. Ndeshja i takon xhiros së 4-të dhe luhet në stadiumin e qytetit në Gjilan. Feronikeli ka disa ndyrshime në formacionin e e parë, dukshëm vrehet mungesa e Yll Hoxhës, Milos Kërkotic e Mevlan Zekës. Dy të fundit të lënduar, me Zekën që është…

12/09/2019
Atmosferë e mirë në klub para ndeshjes ndaj Dritës

KF Feronikeli dhe Drita, do të takohen këtë të shtunë, në derbin e xhiros së IV-të, në Stadiumin e Qytetit, në Gjilan. Brenda skuadrës sonë mbizotëron një atmosferë mjaftë e mirë, me stërvitje intensive, të cilat janë bërë me qëllim të mbajtjes sa më në formë të futbollistëve, gjatë këtij pushimi për ndeshjet e përfaqësuesve….

04/09/2019
Vukicevic rrit intensitetin e stërvitjeve

Trajneri i KF Feronikelit, Dejan Vukicevic, ka rritur intensitetin e stërvitjeve, në mënyrë që skuadra ta arrisë formën më të mirë gjatë këtij pushimi të caktuar për ndeshjet e kombëtareve. Vukicevic nga një seancë ditore të stërvitjeve, ka kaluar në dy seanca stërvitorë në ditë, njëra në mëngjes, kurse tjetra gjatë mbrëmjes. Skuadrës i duhet…

04/09/2019
Zeka rikthehet në stërvitje me klubin

Sulmuesi i KF Feronikelit, Mevlan Zeka, i është kthyer stërvitjeve me klubin pas një lëndimi që pësoi javë më parë. Zeka nuk kishte arritur të paraqitej as në miqësoren e 10 gushtit ndaj Milanit, pas lëndimit serioz që pati në muskuj, pikërisht në formën më të mirë që po kalonte pas garave evropiane. Sidoqoftë, vendosshmëria…

31/08/2019
Feronikeli tregon forcën në derbi, sinjal i përsëritjes së suksesit

Feronikeli ka arkëtuar tri pikë të plota në derbin e fundjavës, ndaj Prishtinës, të zhvilluar në Stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas. Ndeshja u kontrollua nga vendësit gjatë gjithë kohës, duke mos lënë hapsira për befasi nga ekipi i kryeqytetit. Goli i parë dhe i vetëm i takimit erdhi herët, kur në minutën e 9-të, futbollisti…

30/08/2019
Intensitet i lartë i stërvitjeve në prag të derbit

Dita e shtunë do të jetë dita e derbit të IPKO Superligës së Kosovës, ku në Stadiumin “Rexhep Rexhepi” të Drenasit, ballafaqohen Feronikeli dhe Prishtina. Klubi i Feronikelit po ndjek intensitet të lartë të stërvitjeve, në mënyrë që të jetë sa më i përgatitur për derbin e fundjavës. Takimi ku do të luftohet për tri…

28/08/2019
Skuadra po bën përgatitjet e fundit për derbin e fundjavës

Feronikeli po bën përgatitjet e fundit për kryendeshjen e së shtunës, ndaj Prishtinës. Takimi zhvillohet në Drenas, në Stadiumin “Rexhep Rexhepi”, të shtunën, me fillim prej orës 16:00. Trajeri, Vukicevic dhe futbollistët e tij, janë dukur në formë të mirë në stërvitjet e skuadrës, për derbin e fundjavës. Për ndeshjen e së shtunës, klubi ka…