Lajmet

10/03/2019
Feronikeli sigurt ndaj Gjilanit, vazhdon marshin drejt titullit

Feronikeli ka siguruar fitore 3-0, në ndeshjen e xhiros së 22-të, të IPKO Superligës, të zhvilluar ndaj Gjilanit. Skuadra vendase ishte më e mirë gjatë gjithë takimit, duke shënuar dy gola në pjesën e parë. Të dyja golat erdhën nga sulmuesi ynë, Kastriot Rexha, i cili së pari tundi rrjetën e Gjilanit në minutën e…

09/03/2019
Skuadra gati për Gjilanin

Po bëhen përgaditjet e fundit për sfidën e së dielës, që Feronikeli e zhvillon ndaj Gjilanit. Skuadra duhet në formë dhe në atmosferë tejet të mirë përballë sfidës së nesërme. Ndeshja fillon prej orës 13:30, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas.

07/03/2019
Prishtina – Feronikeli nëpërmjet fotografive

Derbi i IPKO Supërligës, Prishtina – Feronikeli, përfundoi pa fitues, me rezultat 1-1. Golin e vendasve e shënoi Leotrim Bekteshi, në minutën e 17-të. Ndërsa për Feronikelin, shënoi anësori i skuadrës, Mendurim Hoti, në minutën e 65-të. Feronikeli tani ka 49 pikë dhe ruan distancën prej 5 pikësh me vendin e dytë, Prishtinën.   photocredit:…

06/03/2019
Ramadani: Më vjen keq që nuk arritëm të fitonim, pasi e patëm mundësinë

Trajneri i Feronikelit, Zekerija Ramadani është i kënaqur me barazimin ndaj Prishtinës, edhe pse tha se kishim mundësitë për të fituar. “Ne e morëm atë për çfarë erdhëm. Ishim duke humbur, barazuam pastaj kishim një lojtar më shumë në lojë. Bëmë zëvendësime që mund të bënin diferencën, por ja që goli i dytë nuk erdhi….

06/03/2019
Derbi përfundon pa fitues, Feronikeli ruan distancën

Prishtina dhe Feronikeli janë ndarë baras, 1 – 1, në ndeshjen derbi të xhiros së 21-të, në IPKO Superligën e Kosovës. Atmosferë fantastike mbretëroi gjatë gjithë takimit dhe kjo reflektoi edhe në fushë, me të dyja skuadrat që luanin lojë të hapur. Prishtina u tregua më me fat në sulm, përkundër faktit që Feronikeli ishte…

05/03/2019
Kapiteni flet para lojës me Prishtinën: Do të jetë ndeshje e bukur, jemi të motivuar

Kallxo.com ka kontaktuar kapitenin dhe qendërmbrojtësin e Feronikelit, Lapidar Lladrovcin, për ta pyetur për ndeshjen e nesërme. Lladrovci ndeshjen me Prishtinën e cilëson si njërën prej më të rëndësishmeve për këtë sezon, pasi luajnë me rivalin direkt për titull. “Ndeshja me Prishtinën është njëra nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit për ne, ngase luajmë…

05/03/2019
Detaje nga Tigrat e Zi, tubimi dhe nisja për ndeshjen në Prishtinë

Nesër, me fillim prej orës 17:00, zhvillohet derbi i IPKO Superligës, mes Prishtinës dhe Feronikelit. Tigrat e  Zi janë organizuar si gjithmonë për ta përkrahur klubin tanë, në mënyrën më të mirë të mundshme. Ata në faqen e tyre në Facebook kanë publikuar detaje nga tubimi dhe nisja për ndeshjen e së mërkurës. Postimi i…

05/03/2019
Fytyra të buzëqeshura në stërvitjet para derbit ndaj Prishtinës

Krahas punës së madhe, ka mbretëruar edhe atmosferë e mirë në stërvitjen e sotme te Feronikeli. Skuadra është parë në humor të mirë, para derbit ndaj Prishtinës, që zhvillohet në kryeqytet. Të mërkurën, me fillim prej orës 17:00, në “Fadil Vokrri”, Prishtina pret Feronikelin, në ndeshjen e xhiros së 21-të, në IPKO Superligën e Kosovës.

05/03/2019
KG inicion procedurë disiplinore ndaj Hodaj i cili e godet Kastriot Rexhën

Komisioni i Garave, i IPKO Superligës dhe i Ligës së Parë, ka iniciuar procedurë disiplinore ndaj portierit të KEK-ut, Drin Hodaj. Hodaj u hedh mbi sulmuesin e Feronikelit, Kastriot Rexhën, duke e goditur atë, brenda zonës së rreptësisë. Gjyqtari nuk e pa këtë rast në fushë, mirëpo Komisioni i Garave ka iniciuar procedurë pas xhirimeve…

04/03/2019
KB Feronikeli feston triumfin në Kupën e Kosovës, fytyra të njohura në festën e klubit

KB Feronikeli ka arritur të triumfojë në Kupën e Kosovës për Ligën e Parë, në basketboll. Në festën e klubit që është mbajtur sot, prezent kanë qenë shumë fytyra të njohura të politikës dhe sportit në Kosovë. Një falënderim për pjesëmarrje të veçantë, i takon Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, z. Kadri Veselit,…