Lajmet

21/04/2019
Hattrick nga Rexha për tri pikë të plota ndaj Kek-ut

Feronikeli ka siguruar tri pikë të plota në Obiliq, duke mposhtur Kek-un, me rezultat të pastër 0-4. Kastriot Rexha realizoi tre golësh në ndeshjen e xhiros së 28-të, e po ashtu edhe Jean Carioca, ishte në listën e golashënuesve. Ndeshja filloi me Feronikelin në sulm, që tentonin të arrinin epërsinë sa më herët që të…

20/04/2019
KB Feronikeli ngjitet në Superligë!

KB Feronikeli ka arritur suksesin e shumëpritur, ngritjen në Superligën e Kosovës në basketboll, pasi mposhti KB Vëllaznimin, me rezultat të thellë, 70:49. Menaxhimi i mirë i klubit, rezultatet pozitive si dhe puna e palodhshme e lojtarëve, bënë që kjo ditë historike të arrihet. Më i dalluari në radhët e Feronikelit, në ndeshjen e tretë…

18/04/2019
Vëllaznimi – Feronikeli, barazohet seria finale

Vëllaznimi e ka mposhtur Feronikelin në ndeshjen e dytë finale të “play-off”-it në Ligën e Parë në basketboll me rezultat 73:65. Te Feronikeli Desmond Gattis dhe Beq Kovaqi shënuan nga 16 pikë secili, por kjo nuk mjaftoi për fitore. Edmond Kryeziu me 22 pikë, ishte më i dalluari në radhët e Vëllaznimit. Tashmë është barazuar…

18/04/2019
Ballkani – Feronikeli, ndeshja nëpërmjet fotografive

Feronikeli fitoi me rezultat 1-2, si mysafir i Ballkanit në ndeshjen e zhvilluar të mërkurën, në Suharekë, në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës. Golat për Feronikelin u shënuan nga, Mendurim Hoti dhe Mevlan Zeka, kurse të vetmin gol për Ballkanin e shënoi, Berisha. Kujtojmë që takimi i kthimit zhvillohet më 1 maj, në…

17/04/2019
Feronikeli fiton gjysmëfinalen e parë ndaj Ballkanit

Feronikeli ka siguruar fitore 1-2, në Suharekë, në ndeshjen e parë gjysmëfinale, në kuadër të Kupës së Kosovës. Klubi mysafir u tregua më stabil gjatë gjithë ndeshjes, duke mos lënë hapsira në mbrojtje dhe duke qarkulluar topin në mesfushë. Goli i parë erdhi pas një harkimi të Mevlan Zekës, ku në minutën e 30-të, me…

16/04/2019
Paraqitje shumë e mirë e vashave, por nuk mjafton për fitore

Klubi i Femrave të Feronikelit, ka humbur takimin e parë gjysmëfinal ndaj Mitrovicës, me rezultat minimal 1-0. Goli i vetëm i ndeshjes erdhi nga Kaltrina Biçkaj, në minutën e 4-të, nga gabimi i vetëm i mbrojtjes sonë. Vashat e Feronikelit u parqitën shumë mirë gjatë gjithë takimit, por fati nuk ishte në anën e tyre….

16/04/2019
Skuadra bën përgatitjet e fundit për ndeshjen me Ballkanin

Skuadra e Feronikelit, po bën përgatitjet e fundit për ndeshjen e së mërkurës ndaj Ballkanit. Ndeshja do të zhvillohet në Suharekë, prej orës 15:00. Feronikeli do të bëjë pushim pak në garat kampionale, pasi që takimi i nesërm do të jetë në kuadër të Kupës së Kosovës. Gjysmëfinalja e parë e Kupës së Kosovës luhet…

14/04/2019
Fitore e thellë e vashave të Feronikelit

Skuadra e femrave të klubit Feronikeli,ka shënuar fitore të thellë dhe bindëse, me rezultat 16-0, në ndeshjen ndaj Intelektualeve, të zhvilluar të shtunën, në kuadër të kampionatit. Skuadra jonë ishte bindshëm më e mirë në ndeshjen e zhvilluar në Gjilan. Këtë formë shpresojmë ta mbajnë edhe të martën, në ndeshjen për Kupë, që zhvillohet ndaj…

14/04/2019
KB Feronikeli fiton bindshëm finalen e parë të play-offit

Feronikeli ka arritur të mposhtë Vëllaznimin me rezultat 97:56 (19:18, 27:7, 27:11, 24:20) në serinë finale të play-offit të Ligës së Parë. Art Hajdari ishte i pandalshëm në radhët e Feronikelit duke realizuar 38 pikë, derisa pikë dyshifrore shënuan edhe Beq Kovaqi (17), Gattis (14) dhe Merovci (14). Te Vëllaznimi më të dalluarit ishin Edmond…

13/04/2019
Feronikeli mposhtet nga Ferizaji

Ferizaj ka mposhtur skuadrën e Feronikelit, me rezultat 1-2, në ndeshjen e xhiros së 27-të, në Superligën e Kosovës në futboll. Vendësit nga Drenasi hapën më mirë takimin, me raste të shpeshta, por momenti i golit nuk erdhi deri në minutën e 31-të. Mbrojtësi, Arbër Prekazi, kaloi Feronikelin në epërsi, për të shënuar për 1-0….