Lajmet

28/09/2019
Feronikeli me 5-she ndaj Ferizajit

Sot (e shtunë) u zhvillua ndeshja e xhiros së 7-të e Ipko Superliges së Kosovës në Futboll, ndërmjet Feronikelit dhe Ferizajit. Takimi përfundoj me rezultat të thellë 5 me 0 në te mirë të ekipit tanë. Feronikeli gjatë gjith ndeshjes dhuroi spektakël, të cilen e tregon edhe rezultati. Pjesa e parë nisi mirë me Rexhën…

27/09/2019
Feronikeli fitoi 40:0 kurse futbollistja e këtij klubi shënoi 22 gola

Zelfije Bajramaj ka arritur një rekord të paimagjinuar, ajo ka shënuar gjithësej 22 gola në portën e Drenicës. Feronikeli skuadra ku luan Bajramaj ka arritur fitore me rezultat 40:0 në Skenderaj kundër Drenicës, ndeshja është zhvilluar në kuadër të Superligës së Kosovës. “Kjo lojë e tregon më së miri diferencën në mes ekipeve tona në…

24/09/2019
KB Feronikeli zyrtarizon organizatorin amerikan

Klubi i ri i Superligës së Kosovës në basketboll, Feronikeli, para pak çastesh ka zyrtarizuar basketbollistin e ri në skuadër. Ai është playmakeri amerikan Tyrone Garland, që është 185centimetra i gjatë, 27 vjeç, ndërsa pos kolegjit La Salle në SHBA, ka qenë pjesë e ligës qipriote dhe pjesë e ekipit Breidablik Kopavogur në Islandë. Statistikat e tij të…

23/09/2019
Vukicevic: Superliga tejet interesante, secilën ditë që punoj te Feronikeli argëtohem

Trajneri i Feronikelit, Dejan Vukicevic, ka folur për faqen e klubit, feronikelifc.com, duke diskutuar rreth klubit, IPKO Superligës dhe nivelin e lojës së futbollit në Kosovë. Ai tha që ardhja e vonë në klub, i pamundësoi që të reagonte më shumë në afatin kalimtar, sidoqoftë theksoi që është tejet i kënaqur me lojtarët që janë…

22/09/2019
Vukicevic: Ndeshje e vështirë, Dukagjini luan më mirë sesa që tregon tabela

Trajneri i Feronikelit, Dejan Vukicevic, ka komentuar ndeshjen e sotme, që do të zhvillohet mes Dukagjinit dhe Feronikelit, duke e cilësuar si takim tejet të vështirë, përkundër faktit që skuadra nikoqire nuk e ka filluar sezonin në mënyrën më të mirë. Vukicevic tha që Dukagjini luan më mirë sesa që është në renditjen tabelore, sidoqoftë…

19/09/2019
Feronikeli dhuron spektakël në fitoren ndaj Flamurtarit

Feronikeli ka dhuruar ndeshjen më të mirë këtë edicion, të zhvilluar sot (e enjte), në Rexhep Rexhepi, kundër klubit nga kryeqyteti, Flamurtari. Raste të njëpasnjëshme për gol u krijuan në pjesën e parë, me Hotin që tentoi dy herë, e pastaj Rexha e Fazliu goditjet e të cilëve nuk hynin asessi në portën kundërshtare, madje…

15/09/2019
Reagim nga KF Feronikeli

Kryesia e KF Feronikeli ka mbajtur takimin rutinë të fundjavës, ku mes tjerash është analizuar edhe ndeshja Drita – Feronikeli. Duke qenë se jemi duke e dhënë maksimumin në mënyrë që futbolli kosovar të ecë sa më mirë, kërkojmë nga të gjitha organet kompetente të Federatës së Futbollit të Kosovës që të angazhohen maksimalisht në…

14/09/2019
Feronikeli gati për fitoren e radhës

Feronikeli sot luan ndeshjën e radhës, kundershtari ynë është Drita nga Gjilani. Ndeshja i takon xhiros së 4-të dhe luhet në stadiumin e qytetit në Gjilan. Feronikeli ka disa ndyrshime në formacionin e e parë, dukshëm vrehet mungesa e Yll Hoxhës, Milos Kërkotic e Mevlan Zekës. Dy të fundit të lënduar, me Zekën që është…

12/09/2019
KFF Feronikeli bindshëm ndaj KFF Vizionit

Klubi i Futbollit për Femra, Feronikeli dje ka zhvilluar lojen e radhës, ndaj Vizionit në qytetin e Ferizaijt. Se ekipi ynë ishte më i mirë e tregon edhe rezultati bindës, 8 – 0. Golat u shënuan nga: Rita Olluri 4 gola, Bahtije Miftari 1 gol, Fatlinda Ramaj 1 gol, Rrezona Ramadani 1, po ashtu edhe…

12/09/2019
Atmosferë e mirë në klub para ndeshjes ndaj Dritës

KF Feronikeli dhe Drita, do të takohen këtë të shtunë, në derbin e xhiros së IV-të, në Stadiumin e Qytetit, në Gjilan. Brenda skuadrës sonë mbizotëron një atmosferë mjaftë e mirë, me stërvitje intensive, të cilat janë bërë me qëllim të mbajtjes sa më në formë të futbollistëve, gjatë këtij pushimi për ndeshjet e përfaqësuesve….