Lajmet

20/02/2019
KB Feronikeli fiton derbin me 41 pikë epërsi

Super-derbi i Ligës së Parë të meshkujve në basketboll, përfundoi në të mirë të skuadrës sonë, KB Feronikeli, me rezultat 107:66. KB Feronikeli fitoi takimin me 41 pikë dallim, me plot gjashtë lojtarë, që patën pikë dyshifrore. Më të dalluarit ishin Mustafë Meroci me 25 pikë dhe Arti Hajderi me 23 sosh, 11 asistime e…

19/02/2019
KB Feronikeli në mesjavë me derbin ndaj Vëllaznimit

KB Feronikeli – Vëllaznimi, ndeshja derbi e mesjavës në basketboll. E mërkurë, me fillim prej orës 17:00, në palestren e qytetit, Drenas. Si gjithmonë, arsye për mungesë nuk ka. #ForcaKBFeronikeli

18/02/2019
Feronikeli lider i Ipko Superligës

Feronikeli merr kreun e Ipko Superligës së Kosovës, pas fitores në Prizren, ndaj Lirisë me rezultat 0-2. Ishte një ditë e bukur për sulmuesin tanë, Kastriot Rexhën, pasi që të dyja golat i shënoi ai. Goli i parë erdhi në minutën e 7-të, të takimit, ku realizoi Rexha, kurse për 0-2, i njëjti sulmues shënoi…

17/02/2019
Fitore me “shije” të Pavarësisë

KFF Feronikeli sot arriti fitore të thellë ndaj Vizionit, me rezultat 8-0, në ndeshjen e zhvilluar në Drenas. Menaxheri i klubit, Hajriz Hajdari, tha se festuam dy festa, atë të fitores dhe festën e 11 vjetorit të Pavarësisë. “Ne muajin historik, pranë datës historike, festuam dy festa, atë të fitores dhe festen e 11 vjetorit…

25/07/2018
Feronikeli përforcon mesfushën me Alush Gavazajn

Pas përforcimeve të bëra në mbrojtje e sulm, Feronikeli po e rrit edhe nivelin e mesfushës. Transferi më i ri i Feronikelit është mesfushori Alush Gavazaj, i cili në stinorin e kaluar ka luajtur për Lirinë e Prizrenit. Gavazaj është 23 vjeçarë, megjithatë karriera e tij ka filluar shumë herët. Përveç Lirisë, ai ishte pjesë…

25/07/2018
Feronikeli i vazhdon kontratën mesfushorit Albert Dabiqaj

Pas një sezoni të suksesshëm me klubin, Feronikeli ka vendosur që ta mbajë të pasur dhe të fortë mesfushën me mesfushorin Albert Dabiqaj, i cili është bashkuar klubit tonë vitin e kaluar. Suksesi i treguar në fushë ka bërë që Dabiqaj, 21 vjeçarë, të thirret edhe nga Kombëtarja e Kosovës U21. Albert Dabiqajt i është…

25/07/2018
Yll Hoxha vazhdon kontratën me Feronikelin

Mesfushori dhe njëri ndër lojtarët më në formë në sezonin e kaluar tek Feronikeli, Yll Hoxha, e ka vazhduar kontratën e tij me klubin edhe për një vit. Hoxha është bërë pjesë e Feronikelit në fillim të vitit 2017 dhe para ardhjes, karrieren e tij e ka zhvilluar edhe në Finlandë dhe Shqipëri.