Lajmet

18/02/2019
Feronikeli lider i Ipko Superligës

Feronikeli merr kreun e Ipko Superligës së Kosovës, pas fitores në Prizren, ndaj Lirisë me rezultat 0-2. Ishte një ditë e bukur për sulmuesin tanë, Kastriot Rexhën, pasi që të dyja golat i shënoi ai. Goli i parë erdhi në minutën e 7-të, të takimit, ku realizoi Rexha, kurse për 0-2, i njëjti sulmues shënoi…

17/02/2019
Fitore me “shije” të Pavarësisë

KFF Feronikeli sot arriti fitore të thellë ndaj Vizionit, me rezultat 8-0, në ndeshjen e zhvilluar në Drenas. Menaxheri i klubit, Hajriz Hajdari, tha se festuam dy festa, atë të fitores dhe festën e 11 vjetorit të Pavarësisë. “Ne muajin historik, pranë datës historike, festuam dy festa, atë të fitores dhe festen e 11 vjetorit…

25/07/2018
Feronikeli përforcon mesfushën me Alush Gavazajn

Pas përforcimeve të bëra në mbrojtje e sulm, Feronikeli po e rrit edhe nivelin e mesfushës. Transferi më i ri i Feronikelit është mesfushori Alush Gavazaj, i cili në stinorin e kaluar ka luajtur për Lirinë e Prizrenit. Gavazaj është 23 vjeçarë, megjithatë karriera e tij ka filluar shumë herët. Përveç Lirisë, ai ishte pjesë…

25/07/2018
Feronikeli i vazhdon kontratën mesfushorit Albert Dabiqaj

Pas një sezoni të suksesshëm me klubin, Feronikeli ka vendosur që ta mbajë të pasur dhe të fortë mesfushën me mesfushorin Albert Dabiqaj, i cili është bashkuar klubit tonë vitin e kaluar. Suksesi i treguar në fushë ka bërë që Dabiqaj, 21 vjeçarë, të thirret edhe nga Kombëtarja e Kosovës U21. Albert Dabiqajt i është…

25/07/2018
Yll Hoxha vazhdon kontratën me Feronikelin

Mesfushori dhe njëri ndër lojtarët më në formë në sezonin e kaluar tek Feronikeli, Yll Hoxha, e ka vazhduar kontratën e tij me klubin edhe për një vit. Hoxha është bërë pjesë e Feronikelit në fillim të vitit 2017 dhe para ardhjes, karrieren e tij e ka zhvilluar edhe në Finlandë dhe Shqipëri.