Lajmet

04/09/2019
Vukicevic rrit intensitetin e stërvitjeve

Trajneri i KF Feronikelit, Dejan Vukicevic, ka rritur intensitetin e stërvitjeve, në mënyrë që skuadra ta arrisë formën më të mirë gjatë këtij pushimi të caktuar për ndeshjet e kombëtareve. Vukicevic nga një seancë ditore të stërvitjeve, ka kaluar në dy seanca stërvitorë në ditë, njëra në mëngjes, kurse tjetra gjatë mbrëmjes. Skuadrës i duhet…

04/09/2019
Zeka rikthehet në stërvitje me klubin

Sulmuesi i KF Feronikelit, Mevlan Zeka, i është kthyer stërvitjeve me klubin pas një lëndimi që pësoi javë më parë. Zeka nuk kishte arritur të paraqitej as në miqësoren e 10 gushtit ndaj Milanit, pas lëndimit serioz që pati në muskuj, pikërisht në formën më të mirë që po kalonte pas garave evropiane. Sidoqoftë, vendosshmëria…

31/08/2019
Feronikeli tregon forcën në derbi, sinjal i përsëritjes së suksesit

Feronikeli ka arkëtuar tri pikë të plota në derbin e fundjavës, ndaj Prishtinës, të zhvilluar në Stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas. Ndeshja u kontrollua nga vendësit gjatë gjithë kohës, duke mos lënë hapsira për befasi nga ekipi i kryeqytetit. Goli i parë dhe i vetëm i takimit erdhi herët, kur në minutën e 9-të, futbollisti…

30/08/2019
Intensitet i lartë i stërvitjeve në prag të derbit

Dita e shtunë do të jetë dita e derbit të IPKO Superligës së Kosovës, ku në Stadiumin “Rexhep Rexhepi” të Drenasit, ballafaqohen Feronikeli dhe Prishtina. Klubi i Feronikelit po ndjek intensitet të lartë të stërvitjeve, në mënyrë që të jetë sa më i përgatitur për derbin e fundjavës. Takimi ku do të luftohet për tri…

28/08/2019
Skuadra po bën përgatitjet e fundit për derbin e fundjavës

Feronikeli po bën përgatitjet e fundit për kryendeshjen e së shtunës, ndaj Prishtinës. Takimi zhvillohet në Drenas, në Stadiumin “Rexhep Rexhepi”, të shtunën, me fillim prej orës 16:00. Trajeri, Vukicevic dhe futbollistët e tij, janë dukur në formë të mirë në stërvitjet e skuadrës, për derbin e fundjavës. Për ndeshjen e së shtunës, klubi ka…

24/08/2019
KF Feronikeli luan sot me Ballkanin

KF Feronikeli sot është mysafir i Ballkanit të Suharekës. Skuadra jonë luan ndeshjen e dytë për këtë sezonë pas asaj në Drenas ku fituam 4:1 ndaj Drenicës. Loja nis në orën 17:00 ndërsa ne do t’iu mbajmë të informuar për zhvillimin e ndeshjes.

17/08/2019
Fillim i mbarë i sezonit të ri, Nikli triumfon në derbin drenicas

Kf Feronikeli e ka nisur me këmbë të mbarë sezonin e ri, duke e mposhtur në “Rexhep Rexhepi” skuadrën e Drenicës, me rezultat bindës 4-1. Pjesa e parë ishte me një dominim të lehtë të Feronikelit, por me kundërsulme tejet të rrezikshme të Drenicës, të cilat nuk konkretizoheshin. Kastriot Rexha zhbllokoi rezultatin, duke shënuar për…

16/08/2019
Zyrtare: Haxhi Neziraj nënshkruan me Feronikelin

Feronikeli është përforcuar edhe me një tjetër futbollist, duke përforcuar kështu edhe më shumë repartin e mesfushës. Bëhet fjalë për, Haxhi Neziraj, i cili është dakorduar që ti mbrojë ngjyrat e Feronikelit. Neziraj është mesfushor sulmues, i aftë për të luajtur edhe si mesfushor qendror, por edhe në pozicionin mbrapa sulmuesve i njohur si sulmues…

16/08/2019
Presidenti Ramaj feston ditëlindjen

Presidenti i KF Feronikelit, Naser Ramaj, sot, më 16 gusht, feston ditëlindjen e tij të 45-të. Biznismeni që aktivitetin kryesor e ka në rajon, kryesisht në Budva të shtetit fqinjë të Malit të Zi, sot kremton ditëlindjen e tij. Përveç klubit të futbollit dhe shkollës së futbollit Feronikeli, Ramaj ka nën udhëheqje edhe klubin e…

14/08/2019
Momente nga dreka e përbashkët mes drejtuesve të Feronikelit dhe Milanit

KF Feronikeli zhvilloi miqësore historike me gjigantin italian, AC Milan, në natën e 10 gushtit në Prishtinë. Kësaj radhe rezultati i takimit ishte në plan të dytë, sepse për vetë faktin që një skuadër si Milan kishte pranuar ballafaqim miqësor me Feronikelin, ishte një fitore e madhe për futbollin kosovar. Para ndeshjes, Presidenti i Feronikelit,…