Lajmet

25/07/2019
Zyrtare: Petrit Zeqiri vazhdon me KB Feronikelin

KB Feronikeli ka arritur marrëveshje për vazhdimin e bashkëpunimit me trajnerin, Petrit Zeqiri. Zeqiri mbetet ndër trajnerët më të mirë vendorë në basketboll dhe shpresojmë në suksese edhe më të mëdha, në klubin që tani garon në Superligën e Kosovës.

24/07/2019
Feronikeli humbet takimin e parë, por gjithçka mbetet e hapur

Feronikeli ka humbur takimin e parë ndaj Slovan Bratislavas, të mbajtur në Narodny futbalovy stadion, në Bratislavë. Rezultati final i ndeshjes ishte 2-1, duke lënë të hapur gjithçka për takimin e dytë që do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Rezultati u zhbllokua herët, kur vendësit arritën të kalojnë në epërsi në minutën…

24/07/2019
Slovan Bratislava – KF Feronikeli, formacionet zyrtare

Janë publikuar edhe formacionet zyrtare mes dy skuadrave që takohen në rundin e dytë kualifikues të Europa League, Slovan Bratislava dhe Feronikeli. Skuadra jonë starton me: Florian Smakiqi; Përparim Islami, Arbër Prekazi, Lapidar Lladrovci, Yll Hoxha; Astrit Fazliu, Albert Dabiqaj, Argjend Malaj; Kastriot Rexha, Mendurim Hoti, Jean Carioca. Kurse në bankën rezervë, janë: Deniz Troshupa,…

24/07/2019
RTK me transmetim direkt të ndeshjes, Slovan Bratislava – Feronikeli

Radio Televizioni i Kosovës edhe kësaj radhe do të bëjë transmetimin direkt të ndeshjes së sotme (e mërkurë) të Feronikelit. Feronikeli është mysafir i skuadrës së Slovan Bratislavas, për takimin kualifikues për Europa League. Ndeshja fillon prej orës 18:00 dhe zhvillohet në Stadiumin “Tehelné pole”, në Bratislavë. RTK ka siguruar transmetimin direkt të këtij takimi…

18/07/2019
Ndryshon orari i ndeshjeve të KF Feronikelit në Europa Ligë

UEFA ka ndryshuar orarin e të dy ndeshjeve të ekipit tonë kundër ekipit sllovak, Slovan Bratislava, në kuadër të Europa Ligës. Ndeshjen e parë Feronikeli do ta luaj në Bratisllavë me 24 korrik, në orën 18:00, ndërsa ajo e kthimit do të zhvillohet pas një jave, saktësisht me 30 korrik prej orës 18:00 në Stadiumin…

17/07/2019
Zyrtare: Feronikeli luan kundër Slovan Bratislava në Europa Ligë

Feronikeli ka mësuar emrin e kundërshtarit në Europa Ligë. Slovan Bratislava do të jetë kundërshtari ynë. Skuadra sllovake në kualifikimet e Ligës së Kampionëve u mposht nga Sutjeska pas penalltive, pasi në dy ndeshje rezultati ishte i barabartë 1-1. Me 25 korrik zhvillohet ndeshja e parë në Bratisllavë ndërsa ajo e kthimit në “Fadil Vokrri”…

16/07/2019
Feronikeli dhuron bileta falas për SOS Fshatrat e Fëmijëve

Feronikeli sot është nikoqir i skuadrës kampione të Wales, The New Sanits, për ndeshjen e kualifikimeve në kuadër të UEFA Champions League. Takimi zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë, me fillim prej orës 20:45. Për këtë ndeshje tejet të rëndësishme, Klubi i Feronikelit dhuron bileta falas edhe për SOS Fshatrat e Fëmijëve të Kosovës….

15/07/2019
Përfaqësuesi i Malit të Zi, Krkotic, nënshkruan me Feronikelin

Përfaqësuesi i Malit të Zi, mesfushori, Krkotic është futbollisti më i ri i Feronikelit, në këtë afat kalimtar. Krkotic është futbollist malazez, i lindur në vitin 1987, pozita e tij e preferuar është  mesfushor sulmues, por është i aftë të luajë edhe në krahun e majtë të mesfushës, gjithashtu edhe si anësor i majtë. Ai…

14/07/2019
Informata për akreditim dhe për konferencën për media

Të nderuar media, KF Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: KF Feronikeli – The New Saints – 16 Korrik 2019, ora 20:45, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë, Kosovë. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin personal, numri i telefonit,…

13/07/2019
Për invalidët e luftës, hyrja falas në stadium për ndeshjen Feronikeli – TNS

Feronikeli do të zhvillojë ndeshjen e kthimit, ndaj The New Saints, të martën me fillim prej orës 20:45. Përveq 3000 biletave falas që do të jenë në dispozicion, Klubi i Feronikelit ka marrë vendim që hyrje falas të ketë edhe për invalidët e luftës. Të gjithë invalidët që shfaqen me kartela te pikat hyrëse para…