Lajmet

21/10/2019
Të martën, Feronikeli udhëton te skuadra e Vushtrrisë

Feronikeli nesër udhëton për në qytetin e Vushtrrisë për ta zhvilluar ndeshjen e radhës në Ipko Superligë. Nikli pritet të rikthehet te fitorja në këtë takim pasi që javën e kaluar është mposhtur në Drenas, ndaj skuadres së Gjilanit. Po ashtu edhe Vushtrria në këtë takim vjen pas disfatës në transfertë te Dukagjini. Ndeshja zhvillohet…

18/10/2019
Gjilani triumfon në ‘dramën’ ndaj Feronikelit dhe merr kreun

Gjilanasit e kanë mposhtur kampionin aktual, Feronikelin me rezultat 2:1 në Drenas. Ekipi Feronikelit ka kaluar i pari në epërsi me golin e Da Silvas, të shënuar në minutën e 73-të. Mirëpo, Gjilani është rikthyer duke shënuar dy gola të shpejtë, fillimisht rezultatin e barazoi Veliu me kokë në minutën e 81-të. Kurse, golin e…

17/10/2019
Nga nesër hyrja për gjininë femërore në “Rexhep Rexhepi” do të jetë falas

Klubi i Feronikelit ka vendosur të marr një vendim i cili do të jetë në favor të gjinisë femërore. Klubi ka vendosur që nga nesër e deri në përfundim te këtij edicioni në Ipko Superligën e Kosovës në Futboll, gjinia Femrore do ta kete hyrjen falas. Feronikeli nesër e pret Gjilanin në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’…

16/10/2019
KB Feronikeli shënon fitore historike në Superligë

Feronikeli ka shënuar fitoren e parë në këtë edicion të Superligës, duke ia shkaktuar humbjen e parë Rahovecit. Takimi që u zhvillua në palestrën “Mizahir Isma” për shkak se palestra në Drenas është duke u rinovuar përfundoi me fitoren e Feronikelit me rezultat 75:72 (19:18, 23:18, 10:24, 24:14). Ndeshja ishte shumë interesante dhe dramatike deri…

16/10/2019
Feronikeli – Gjilani, e premte, ora 14:00

Feronikeli pret Gjilanin këtë të premte, për ta zhvilluar derbin e javës së 10-të, në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Në këtë takim, Feronikeli futet pas barazimit në Mitrovicë, ndaj skuadrës së Trepça ’89, me të cilën u ndanë me rezultat 1-1. Kurse, Gjilani, vjen në Drenas pas fitores 1-0, ndaj Dukagjinit. Feronikelin dhe…

09/10/2019
KB Feronikeli mposhtet nga KB Peja

Peja ka shënuar fitore me shumë mund ndaj Feronikelit në “Karagaç” me rezultat 89:95 (20:21, 16:21, 20:23, 33:30) në kuadër të javës së katërt të Superligës. Ndeshja është zhvilluar në palestrën ‘Karagaçi’ edhe pse Feronikeli ishte vendas, megjithatë, për shkak se palestra në Drenas ende nuk është e gatshme, takimi u zhvillua në Pejë. Ndeshja ka…

04/10/2019
Të hënën Feronikeli mysafir i Trepça 89

Të hënën do të zhvillohet ndeshja e xhiros së 9-të, mes kampionit të Kosovës, Feronikelit dhe Trepça 89. Feronikeli do të udhëtojë për në qytetin e Mitrovicës, për të rikuperuar vetën pas humbjes në shtëpi ndaj Llapit, prandaj skuadrës sonë i duhet përkrahje maksimale në udhëtim te Trepça 89. Feronikeli ka tri fitore nga pesë…

02/10/2019
Feronikeli mposhtet në minutat e fundit

Feronikeli është mposhtur nga Llapi me rezultat 1-2 në derbin e xhiros së tetë të Superligës së Kosovës. Llapjanët kaluan të parët në epërsi me golin e Mentor Zhdrellës në minutën e 40-të të ndeshjes. Feronikeli nuk u dorëzua dhe në minutën e 81-të të ndeshjes e gjeti golin e barazimit. Mevlan Zeka shënoi me…

30/09/2019
Në mesjavë derbi mes Feronikelit dhe Llapit

Mesjava pritet të jetë e nxehtë për IPKO Superligën e Kosovës në futboll, pasi në Stadiumin “Rexhep Rexhepi”, takohen Feronikeli dhe Llapi, për ndeshjen e xhiros së 8-të. Feronikeli pret Llapin, të mërkurën, me fillim prej orës 14:30, për derbin e kësaj jave në Superligën e Kosovës. Skuadra kampione, Feronikeli, i prinë tabelës me 15…

28/09/2019
Feronikeli me 5-she ndaj Ferizajit

Sot (e shtunë) u zhvillua ndeshja e xhiros së 7-të e Ipko Superliges së Kosovës në Futboll, ndërmjet Feronikelit dhe Ferizajit. Takimi përfundoj me rezultat të thellë 5 me 0 në te mirë të ekipit tanë. Feronikeli gjatë gjith ndeshjes dhuroi spektakël, të cilen e tregon edhe rezultati. Pjesa e parë nisi mirë me Rexhën…