Uncategorized

10/08/2019
Drejtuesit e Feronikelit dhe Milanit në drekë të përbashkët

Në vigjilje të takimit të sotëm, mes Feronikelit dhe Milanit, të dy palët drejtuese të klubeve janë takuar në drekë të përbashkët. Takimi i sotëm miqësor është më i madhi në kuadër të klubeve që është zhvilluar në Prishtinë, me gjigantët nga Serie A, AC Milan, si mysafir të kampionëve të Kosovës, KF Feronikeli. Në…

03/08/2019
KF Feronikeli jep sqarim rreth trajnerit

KF Feronikeli hedhë poshtë spekulimet e mediave kinse është arritur marrëveshje mes klubit tonë dhe trajnerit Bilbil Sokoli, madje as qe kemi biseduar me të. KF Feronikeli sqaron opinionin se është afër marrëveshjes me një trajner të huaj dhe shpejt pritet zyrtarizimi i tij. Lusim mediat se para se të plasojnë lajme të marrin informacione…

02/05/2019
Feronikeli – Ballkani, ndeshja nëpërmjet fotografive

Feronikeli siguroi finalen e Digitalb Kupës së Kosovës, duke mposhtur me rezultat 2-0, skuadrën e Ballkanit, në ndeshjen e së mërkurës, të zhvilluar në “Rexhep Rexhepi”. Nga një gol u shënua në secilën pjesë të takimit, së pari kapiteni, Lapidar Lladrovci shënoi për 1-0, ndërsa për ta dyfishuar epërsinë u përkujdes, Artur Magani. Këto janë…