Club News

21/03/2020
Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, viziton FC Feronikelin

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, sot ka vizituar ambientet e klubit tē FC Feronikelit. Ai shprehi gatishmërinë e FFK-së për ndihmë ndaj klubeve dhe tha se shpresojmë të dalim sa më shpejtë nga kjo situatë, e ti rikthehemi kampionatit. Presidenti Agim Ademi në shoqëri të anëtarit të KE-s, Ismajl Ajeti vizitat në terren i ka…

18/03/2020
Futbollistët e KF Feronikelit gjatë stërvitjeve individuale

Instituti mjekësor i Kosovës para disa dite vendosi që stërvitjet në grupe të ndërpriten pas situatës jo të mirë për shkak të Koronavirusit. Kryetrajneri i ekipit të Feronikelit, Afrim Tovërlani në bashkëpunim me trajner fitnesi përpiluan një plan për futbollistët që ta mbajnë formën e tyre. Albert Dabiqaj⬇️ Besmir Bojku ⬇️ Met Millaku ⬇️ Kristi…

17/03/2020
Mbledhja emergjente e UEFA-s – Ipko Superliga e Kosovës përfundon me 21 qershor

17 mars, 2020 Nëpërmjet videolidhjes UEFA sot ka zhvilluar një mbledhje emergjente me 55 Federatat anëtare, anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s dhe përfaqësuesit e futbollit evropian në Këshillin e FIFA-s. Federatën e Futbollit të Kosovës në këtë videolidhje e përfaqësuan presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu. Në këtë mbledhje nëpërmjet videolidhjes,…

15/03/2020
Tovërlani me plan të stërvitjeve individuale pas situatës së krijuar

Federata e Futbollit e Kosovës njoftoj opinionin dhe klubet anëtare të saj se në bazë të vendimit të Qeverisë së Kosovës pezullohet Ipko Supërliga e Kosovës në afat të pacaktuar. Kjo gjë ndodhi pasi të premten e 13 marsit u konfirmuan edhe rastet e para me Koronavirus në vendin tonë. E kjo situatë e ka…

13/03/2020
Pezullohen ndeshjet e futbollit në afat të pacaktuar

13 mars, 2020 Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin dhe klubet anëtare të saj se në bazë të vendimit të sotëm të Qeverisë së Kosovës pezullohet kampionati i futbollit në të gjitha kategoritë në afat të pacaktuar deri në një vendim të ri. Ky vendim vjen pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus në…

13/03/2020
Toverlani: Na mungon përkrahja e tifozëve, por në fushë e japim maksimumin

Trajneri i FC Feronikelit, Afrim Toverlani, ka folur për faqen e klubit para ndeshjes së të shtunës, ndaj skuadrës së Vushtrrisë. Ai e ka theksuar edhe faktin e mungesës së tifozëve, si masë parandaluese e Qeverisë ndaj pandemisë së Koronavirusit, por që kjo nuk do të ndikojë në dhënien e maksimumit në fushë. “Ndeshjes do…

12/03/2020
Feronikeli vazhdon stërvitjet me intensitet të lartë

Feronikeli po vazhdon stërvitjet sot (e enjte) për tu përgatitur sa më mirë për ndeshjen e radhës që zhvillohet të shtunën. Ekipi po punon mirë dhe me shumë atmosferë para takimit ndaj Vushtrrisë, që fillon në ora 14:00. Kujtojmë që ndeshja e së shtunës zhvillohet pa praninë e tifozëve, shkaku i masave preventive që ka…

10/03/2020
KF Feronikeli, vazhdoi me stërvitje të zakonshme!

KF Feronikeli, sot vazhdoi stërvitjet e zakonshme në fushë, atmosfera është e mirë pas lojës së fituar dje (e hënë) ndaj Vushtrrisë. Kryetrajneri punoi në dy grupe, lojtarët e aktivizuar dje në lojë patën rigjenerim dhe disa stërvitje të lehta, ndërsa pjesa tjetër e skuadrës me punë të zakonshme të bëra më disa ushtrime të…

09/03/2020
Feronikeli arkëton tri pikë të reja ndaj Vushtrrisë

FC Feronikeli ka shënuar fitore, me rezultat 2-0, në ndeshjen e rundit të 22-të, të zhvilluar ndaj Vushtrrisë, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas. Nga një gol për secilën pjesë, vulosi fitoren e Feronikelit. Në pjesën e parë ishte mbrojtësi, Ilir Berisha, që në minutën e 17-të, tundi portën e vushtrriasve, pas një goli me…

06/03/2020
Naser Ramaj i uron mirëseardhje Afrim Tovërlanit

Presidenti i klubit FC Feronikeli, Naser Ramaj, e uron Tovërlanin për detyrën e marrë dhe i dëshiron suksese, në stervitjen e tij të parë në klub. “Ne besojmë në punën dhe angazhimin që ke dhënë, ne do të na kesh afër për te vazhduar drejt synimeve të përbashkëta qe kemi”. “Si president i klubit, unë…