Club News

12/07/2020
Informata për akreditimin e mediave për ndeshjen me Ballkanin

Të nderuara media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: FC Feronikeli – FC Ballkani – 13 korrik 2020, ora 17:00, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin e telefonit, roli dhe media në…

08/07/2020
Feronikeli kryen pergatitjet e fundit para sfidës me Dritën

Sot, skuadra e Feronikelit ka bërë pergatitjët e fundit para përballjes me Dritën. Ndeshja do të zhvillohet nesër me datë 09 korrik (e enjte) me fillim nga ora 17:00, në Stadiumin e Qytetit në Gjilan. Feronikeli, në pesë përballjët e fundit me Dritën, ka dy fitore, dy barazime dhe një humbje. Momentalisht, FC Feronikeli ka…

03/07/2020
Informata për akreditimin e mediave për ndeshjen me Gjilanin

Të nderuara media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: FC Feronikeli – SC Gjilani – 04 korrik 2020, ora 17:00, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin e telefonit, roli dhe media në të cilën punoni….

29/06/2020
Feronikeli humbet derbin e zhvilluar në “Fadil Vokrri”

Me rezultat 3-1, Feronikeli ka humbur takimin me Prishtinën, të zhvilluar në kuadër të xhiros së 27-të në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Pjesa e parë përfundoi me rezultat, 2 me 1 me golat e John dhe Mankenda për Prishtinën, ndersa për Feronikelin shënoj Albert Dabiqaj. Ndërsa pjesa e dytë pati edhe një gol,…

28/06/2020
Të hënën super sfida, Prishtina-Feronikeli

Të hënën me fillim prej orës 19:00, na pret sfida, Prishtina – Feronikeli, derbi i Superligës që ka prodhuar gjithmonë emocione. Prishtina hyn në ndeshje me 51 pikë, në pozitën e 2-të në tabelë, ndërsa Feronikeli gjendet në pozitën e 5-të, me 44 pikë pikë të grumbulluara.

27/06/2020
Reagim nga KFF Feronikeli

Sot, më datë 27 qershor 2020, KFF Mitrovica u shpall Kampione në Superligën e femrave në futboll, mirëpo rezultati i takimit dhe trofeu i këtij edicioni të Superligës, doli në plan të dytë. Sot, në futbollin e Kosovës, politika akter në sport, një akt tejet i dënueshëm nga shtëpia më e madhe e futbollit UEFA,…

26/06/2020
Të shtunën finalja e madhe e Superligës së femrave

Të shtunën Klubin e Futbollit të Femrave, Feronikeli, e pret një sfidë e jashtëzakonshme dhe vendimtare për titullin kampion në Superligën e femrave, në futbollin  e Kosovës. Klubi i Futbollit të Femrave, Mitrovica, pret KFF Feronikelin në stadiumin “Riza Lushta”, në Mitrovicë, për ndeshjen përcaktuese për titull, e cila u vendos nga FFK, shkaku i…

25/06/2020
Feronikeli luan baras me Drenicën

Feronikeli dhe Drenica kanë luajtur pa gola në sfidën e sotme. Feronikeli e dominoi gjithë lojën, ndërsa Drenica pothuajse e gjitha në repartin defanziv. Mundësin me të mirë për Feronikelin e pati Mevlan Zeka, por gjuajtja e tij shkon fare pran portës së Ymerit. Pas këtij takimi, Feronikeli mbetët në vendin e 5’të me 44…

24/06/2020
Feronikeli kryën përgatitjët e fundit para sfidës me Drenicën

Sot, skuadra e Feronikelit ka bërë përgatitjët e fundit para përballjës me Drenicën. Ndeshja do të zhvillohet nesër me datë 25 qershor (e enjtë) me fillim nga ora 16:45, në stadiumin, “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Skuadra është në formë të mirë dhe në pesë përballjët e fundit me Drenicën, ka tre fitore, një barazim dhe…

24/06/2020
Informata për akreditimin e mediave për ndeshjen me Drenicen

Të nderuara media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: FC Feronikeli – FC Drenica – 25 qershor 2020, ora 16:45, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin e telefonit, roli dhe media në të cilën…