05 Qer

Nesër (e shtune) me fillim prej orës 16:00, Feronikeli pret në shtëpi skuadrën e Vushtrrisë për të zvilluar ndeshjën e xhiros së 23-të të Ipko Superliges së Kosovës. Feronikeli në këtë përballje futet me mungesen e Përparim Islamit i cili u lëndua në takimin gjysmëfinal të Kupës së Kosovës. FC Feronikeli kërkon mirëkuptimin e tifozëve,…

04 Qer

Në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll ndaj FC Ballkanit në Suharekë, mbrojtësi i skuadrës sonë, Përparim Islami pësoi një lëndim që e detyroi të largohet nga fusha. Islami pas testeve të bëra dje dhe ekzaminimit me rezonancë magnetike sot, ka konfirmuar që ka këputur ligamentin ACL, në gjurin e tij të djathtë….

04 Qer

Të nderuar media, KF Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: KF Feronikeli – FC Vushtrria – 06 qershor 2020, ora 16:00, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin personal, numri i telefonit, roli dhe…

28 Maj

FC Feronikeli si edhe klube të tjera të IPKO Superligës së Kosovës në futboll i është nënshtruar testeve për virusin SARS-CoV-2. Të gjitha mostrat e marra nga FC Feronikeli, përfshirë ato të futbollistëve, trajnerëve dhe stafit kanë rezultuar negativ për sëmundjen CoViD-19. Pavarësisht rezultateve, klubi do ti ndjekë në përpikmëri këshillat dhe instruksionet e IKShPK-së,…

21 Maj

Drenas, 21 maj 2020 Kryetrajneri i FC Feronikelit, Afrim Toverlani, ka rritur intensitetin e stërvitjeve, në mënyrë që skuadra ta arrisë formën më të mirë pas pauzës së gjatë shkaku i pandemisë globale qe preku edhe Kosovën. Kujtojmë se FC Feronikeli lojën e parë e luan si mysafirë në Suharekë kundër FC Ballkanit në gjysmëfinale…

19 Maj

Skuadra e Feronikelit është rikthyer në stervitje pas “dritës së gjelbërt”, të dhënë nga Ministria e Shëndetësisë. Skuadra beri punë të mirë, duke qenë së ka pasur një pauzë të gjatë shkaku i pandemisë globale që preku edhe Kosovën. Futbollistët janë munduar të mbajmë formën me stërvitje individuale gjatë gjithë kohës dhe kjo u pa…

04 Maj

Me dhimbje të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të Jusuf Dobrës. Klubi i futbollit Feronikeli i dërgon ngushëllimet më të përzemërta për familjen Dobra, duke shpresuar që të gjejnë forcën për të përballur ndarjen nga jeta të Jusuf Dobrës. Jusuf Dobra ishte në kryesinë e parë të Klubit të futbollit Feronikeli, prandaj ne…

12 Pri

Te shumtë janë ata qe kane arritur gjithçka në jetë nëpërmjet futbollit, disa nga ta edhe majat e botës nëpër top klube evropiane e botërore, por të rrallë janë ata që nuk i harrojnë asnjëherë rrënjët e tyre. Ndër ta është edhe kapiteni i Kosovës, Herolind Shala, i cili së fundmi në një intervistë është…

08 Pri

Gjithçka filloi më 8 prill, plot 46 vite më parë, saktësisht në vitin 1974, kur në Komunën e Gllogocit, u mbajt asambleja për krijimin e klubit futbollistik “Nikli”. Më pas u zgjodh edhe kryesia e klubit me gjithsej këta njëmbëdhjetë anëtarë: Tahir Ajazi si kryetar i klubit, Murtez Zogu nënkryetar, Jusuf Dobra sekretar, Habib Kukiqi…

21 Mar

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, sot ka vizituar ambientet e klubit tē FC Feronikelit. Ai shprehi gatishmërinë e FFK-së për ndihmë ndaj klubeve dhe tha se shpresojmë të dalim sa më shpejtë nga kjo situatë, e ti rikthehemi kampionatit. Presidenti Agim Ademi në shoqëri të anëtarit të KE-s, Ismajl Ajeti vizitat në terren i ka…