22 Dhj

Në një ndeshje shumë interesante, Feronikeli e ka mundur Bashkimin pas vazhdimeve me rezultatet 91:93 (25:24, 15:22, 14:16, 23:15, 14:16) në kuadër të javës së 18-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Çereku i parë ishte i barabartë dhe përfundon 25:24 për prizrenasit. Megjithatë, në periudhën e dytë, skuadra jonë ishte më e mirë dhe…

03 Dhj

Klubet kosovare të basketbollit vazhdojnë të përforcohen me basketbollistë të huaj. I fundit që ka sjellë lojtarë ndërkombëtarë është klubi i basketbollit, Feronikeli. Skuadra nga Drenasi është përforcuar me basketbollistin amerikan, Storey Kareem Rahman Sean, i cili së fundmi ka luajtur në ekipin CMS Medias Romania. Lojtari në fjalë mund të regjistrohet në Federatën e…

03 Nën

Skuadra e Feronikelit ka arritur fitore shumë të rëndësishme, sonte ndaj Trepçës në kuadër të xhiros së tetë në elitën e basketbollit tonë. Feronikeli arriti që si mysafirë ta mposht Trepçën me rezultat të përgjithshëm 95-97. Ishte Feronikeli që e nisi më mirë ndeshjen, duke e mbyllur çerekun e parë në epërsi (19-23), por në…

29 Tet

Feronikeli ka arritur fitoren e dytë në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra nga Drenasi pas fitores ndaj Rahovecit, ka mundur Lipjanin me rezultat 89:84 (19:20, 24:24, 27:24, 19:16). Përballja ka qenë dramatike dhe është vendosur në minutën e fundit, ku basketbollistët e Feronikelit kanë qenë më të vëmendshëm për të arritur fitoren e dytë…

16 Tet

Feronikeli ka shënuar fitoren e parë në këtë edicion të Superligës, duke ia shkaktuar humbjen e parë Rahovecit. Takimi që u zhvillua në palestrën “Mizahir Isma” për shkak se palestra në Drenas është duke u rinovuar përfundoi me fitoren e Feronikelit me rezultat 75:72 (19:18, 23:18, 10:24, 24:14). Ndeshja ishte shumë interesante dhe dramatike deri…

09 Tet

Peja ka shënuar fitore me shumë mund ndaj Feronikelit në “Karagaç” me rezultat 89:95 (20:21, 16:21, 20:23, 33:30) në kuadër të javës së katërt të Superligës. Ndeshja është zhvilluar në palestrën ‘Karagaçi’ edhe pse Feronikeli ishte vendas, megjithatë, për shkak se palestra në Drenas ende nuk është e gatshme, takimi u zhvillua në Pejë. Ndeshja ka…

24 Sht

Klubi i ri i Superligës së Kosovës në basketboll, Feronikeli, para pak çastesh ka zyrtarizuar basketbollistin e ri në skuadër. Ai është playmakeri amerikan Tyrone Garland, që është 185centimetra i gjatë, 27 vjeç, ndërsa pos kolegjit La Salle në SHBA, ka qenë pjesë e ligës qipriote dhe pjesë e ekipit Breidablik Kopavogur në Islandë. Statistikat e tij të…

25 Kor

KB Feronikeli ka arritur marrëveshje për vazhdimin e bashkëpunimit me trajnerin, Petrit Zeqiri. Zeqiri mbetet ndër trajnerët më të mirë vendorë në basketboll dhe shpresojmë në suksese edhe më të mëdha, në klubin që tani garon në Superligën e Kosovës.

25/06/2019

Feronikeli ka fituar me rezultat 1-0, takimin gjysmëfinal të Preliminary Round, të UEFA Champions League. Kundërshtar i Feronikelit në këtë fazë të Champions ishte skuadra kampione nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps. Skuadra kampione e Kosovës, e filloi furishëm takimin, duke i dhënë sinjal Lincolnit se do ta kishin vështirë në këtë sfidë. Mendurim Hoti shënoi…

25 Qer

Beqë Kovaqi, ka nënshkruar vazhdimin e kontratës me KB Feronikelin. Kovaqi është pajtuar që të paktën edhe për një vit ti mbrojë ngjyrat e Feronikelit. Basketbollisti nga Peja, është gjithashtu pjesë e reprezentacionit të Shqipërisë në basketboll. Kovaqit o dëshirojmë edhe më shumë sukses me klubin tanë.

16 Qer

KB Feronikeli konfirmon që ka arritur marrëveshje për vazhdoimin e kontratës me një tjetër basketbollist. Bëhet fjalë për Muhamedali Janjevën, i cili do ti mbrojë ngjyrat e Feronikelit edhe sezonin tjetër. Janjeva përveç paraqitjeve te Feronikeli, gjithashtu është edhe pjesë e Reprezentacionit të Kosovës në basketboll. Muhamedali Janjevës i dëshirojmë edhe më shumë suksese në…

16 Qer

Klubi i basketbollit Feronikeli, konfirmon që ka arritur marrëveshje për  vazhdimin e bashkëpunimit edhe për një vit, me Arti Hajdarin. Hajdari është gjithashtu edhe Reprezentues i Kosovës në basketboll dhe vazhdon edhe për një vit kontratën me KB Feronikelin. I dëshirojmë edhe më shumë suksese, Arti Hajdarit, në bashkëpunimin e ri me klubin!