15 Qer

Skuadra nga Drenasi Feronikeli është inkuadruar sivjet në Superligë vetëm një vit pas formimit dhe qëndrimit në Ligën e Parë të basketbollit kosovar duke arritur qysh në stinorin debutues të shpallët kampion, shkruan  Asistionline.com. Asistionline.com bëri një bisedë të shkurtër me drejtorin e KB Feronikelit, Alban Veselin. Veseli në mënyrë ekskluzive për redaksinë tonë paralajmëroi…

20 Pri

KB Feronikeli ka arritur suksesin e shumëpritur, ngritjen në Superligën e Kosovës në basketboll, pasi mposhti KB Vëllaznimin, me rezultat të thellë, 70:49. Menaxhimi i mirë i klubit, rezultatet pozitive si dhe puna e palodhshme e lojtarëve, bënë që kjo ditë historike të arrihet. Më i dalluari në radhët e Feronikelit, në ndeshjen e tretë…

18 Pri

Vëllaznimi e ka mposhtur Feronikelin në ndeshjen e dytë finale të “play-off”-it në Ligën e Parë në basketboll me rezultat 73:65. Te Feronikeli Desmond Gattis dhe Beq Kovaqi shënuan nga 16 pikë secili, por kjo nuk mjaftoi për fitore. Edmond Kryeziu me 22 pikë, ishte më i dalluari në radhët e Vëllaznimit. Tashmë është barazuar…

14 Pri

Feronikeli ka arritur të mposhtë Vëllaznimin me rezultat 97:56 (19:18, 27:7, 27:11, 24:20) në serinë finale të play-offit të Ligës së Parë. Art Hajdari ishte i pandalshëm në radhët e Feronikelit duke realizuar 38 pikë, derisa pikë dyshifrore shënuan edhe Beq Kovaqi (17), Gattis (14) dhe Merovci (14). Te Vëllaznimi më të dalluarit ishin Edmond…

09 Pri

Tashmë është kompletuar finalja e play-offit për Ligën e Parë në basketboll, e cila do të zhvillohet mes KB Feronikelit dhe KB Vëllaznimit. KB Feronikeli arriti me plot meritë deri në këtë pikë, pasi ishte lider i tabelës me 17 fitore dhe vetëm një humbje. Skuadra jonë arriti deri në finale, pasi mposhti Istogun me…

06 Pri

Feronikeli ka shënuar fitore të thellë dhe historike në play-offin e Ligës së Parë. Ekipi i drejtuar nga Petrit Zeqiri ka mposhtur në ndeshjen kthyese Istogun me shifrat 53:71. Art Hajdari me 23 dhe Desmond Gattis me 16 pikë ishin me të merituarit për fitoren e Feronikelit. Në anën tjeter, Ardit Pepaj ishte me i…

03 Mar

KB Feronikeli ka arritur të fitojë dramën ndaj KB Vëllaznimit, në sekondat e fundit, me rezultat të ngushtë 80:81. Merovci ishte më i dalluari në skuadër, me 20 pikë e 9 kërcime. I ndjekur nga Hajdari e Kovaqi, që kishin nga 18 pikë secili. Ndërsa te KB Vëllaznimi, më i dalluari ishte Kryeziu, më 25…

02 Mar

Mësohen emrat e dy finalistëve në Ligën e parë, për Kupë. KB Feronikeli bën të pamundurën të mundur, kthen lojën në pjesën e dytë, pasi që Penza e kishte lojën në duar, por Nikli nëpërmes Arti Hajdarit që shkëlqeu në pjesën e dytë, arriti që për një pikë të shpallet fitues në fund. FT: KB…

28 Shk

Golden Eagle Ylli ka arritur fitore ndaj KB Feronikelit, me rezultat 103:82, në kuadër të takimit të Final 8 Kupës së Kosovës në basketboll. Arti Hajdari ishte më i dalluari në ndeshje te KB Feronikeli, me plot 32 pikë, i ndjekur nga Hajzeri me 15 dhe Kovaqi me 6 sosh. Ndërsa, në anën tjetër, te…

26 Shk

Federata e Basketbollit të Kosovës dhe KB Rahoveci të martën në zyre të FBK-së e kanë organizuar konferencën e fundit para fillimit të Final 8 të Kupës së Kosovës. Final 8 i Kupës së Kosovës do të organizohet prej 27 shkurt deri më 3 mars në Rahovec. Të pranishëm në konferencë ishin, Elvira Dushku-Sekretare e…

20 Shk

Super-derbi i Ligës së Parë të meshkujve në basketboll, përfundoi në të mirë të skuadrës sonë, KB Feronikeli, me rezultat 107:66. KB Feronikeli fitoi takimin me 41 pikë dallim, me plot gjashtë lojtarë, që patën pikë dyshifrore. Më të dalluarit ishin Mustafë Meroci me 25 pikë dhe Arti Hajderi me 23 sosh, 11 asistime e…