KF Feronikeli

31/05/2020
Feronikeli të mërkurën udhëton në Suharekë për tu përballur me Ballkanin

Futbolli vendor do të rikthehet të martën pas pauzës prej afro tre muajsh shkaku i pandemisë COVID-19. Federata e Futbollit të Kosovës e ka caktuar orarin e ndeshjeve të para gjysmëfinale të Digitalb Kupës, me të cilat edhe do të rikthehet futbolli në Kosovë. Ndeshja e parë do të luhet të martën, kurse ajo ndërmjet…

28/05/2020
Rezultatet e FC Feronikelit pas testimeve për SARS-CoV-2

FC Feronikeli si edhe klube të tjera të IPKO Superligës së Kosovës në futboll i është nënshtruar testeve për virusin SARS-CoV-2. Të gjitha mostrat e marra nga FC Feronikeli, përfshirë ato të futbollistëve, trajnerëve dhe stafit kanë rezultuar negativ për sëmundjen CoViD-19. Pavarësisht rezultateve, klubi do ti ndjekë në përpikmëri këshillat dhe instruksionet e IKShPK-së,…

21/05/2020
FC Feronikeli vazhdoi më stërvitje të zakonshme

Drenas, 21 maj 2020 Kryetrajneri i FC Feronikelit, Afrim Toverlani, ka rritur intensitetin e stërvitjeve, në mënyrë që skuadra ta arrisë formën më të mirë pas pauzës së gjatë shkaku i pandemisë globale qe preku edhe Kosovën. Kujtojmë se FC Feronikeli lojën e parë e luan si mysafirë në Suharekë kundër FC Ballkanit në gjysmëfinale…

19/05/2020
Feronikeli rikthehet në stërvitje

Skuadra e Feronikelit është rikthyer në stervitje pas “dritës së gjelbërt”, të dhënë nga Ministria e Shëndetësisë. Skuadra beri punë të mirë, duke qenë së ka pasur një pauzë të gjatë shkaku i pandemisë globale që preku edhe Kosovën. Futbollistët janë munduar të mbajmë formën me stërvitje individuale gjatë gjithë kohës dhe kjo u pa…

04/05/2020
Telegram ngushëllimi për familjen e Jusuf Dobrës

Me dhimbje të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të Jusuf Dobrës. Klubi i futbollit Feronikeli i dërgon ngushëllimet më të përzemërta për familjen Dobra, duke shpresuar që të gjejnë forcën për të përballur ndarjen nga jeta të Jusuf Dobrës. Jusuf Dobra ishte në kryesinë e parë të Klubit të futbollit Feronikeli, prandaj ne…

12/04/2020
Falënderim ndaj kapitenit të Kombetarës së Kosoves, Herolind Shala

Te shumtë janë ata qe kane arritur gjithçka në jetë nëpërmjet futbollit, disa nga ta edhe majat e botës nëpër top klube evropiane e botërore, por të rrallë janë ata që nuk i harrojnë asnjëherë rrënjët e tyre. Ndër ta është edhe kapiteni i Kosovës, Herolind Shala, i cili së fundmi në një intervistë është…

08/04/2020
Feronikeli shënon 46 vjetorin e themelimit të klubit

Gjithçka filloi më 8 prill, plot 46 vite më parë, saktësisht në vitin 1974, kur në Komunën e Gllogocit, u mbajt asambleja për krijimin e klubit futbollistik “Nikli”. Më pas u zgjodh edhe kryesia e klubit me gjithsej këta njëmbëdhjetë anëtarë: Tahir Ajazi si kryetar i klubit, Murtez Zogu nënkryetar, Jusuf Dobra sekretar, Habib Kukiqi…

21/03/2020
Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, viziton FC Feronikelin

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, sot ka vizituar ambientet e klubit tē FC Feronikelit. Ai shprehi gatishmërinë e FFK-së për ndihmë ndaj klubeve dhe tha se shpresojmë të dalim sa më shpejtë nga kjo situatë, e ti rikthehemi kampionatit. Presidenti Agim Ademi në shoqëri të anëtarit të KE-s, Ismajl Ajeti vizitat në terren i ka…

18/03/2020
Futbollistët e KF Feronikelit gjatë stërvitjeve individuale

Instituti mjekësor i Kosovës para disa dite vendosi që stërvitjet në grupe të ndërpriten pas situatës jo të mirë për shkak të Koronavirusit. Kryetrajneri i ekipit të Feronikelit, Afrim Tovërlani në bashkëpunim me trajner fitnesi përpiluan një plan për futbollistët që ta mbajnë formën e tyre. Albert Dabiqaj⬇️ Besmir Bojku ⬇️ Met Millaku ⬇️ Kristi…

17/03/2020
Mbledhja emergjente e UEFA-s – Ipko Superliga e Kosovës përfundon me 21 qershor

17 mars, 2020 Nëpërmjet videolidhjes UEFA sot ka zhvilluar një mbledhje emergjente me 55 Federatat anëtare, anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s dhe përfaqësuesit e futbollit evropian në Këshillin e FIFA-s. Federatën e Futbollit të Kosovës në këtë videolidhje e përfaqësuan presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu. Në këtë mbledhje nëpërmjet videolidhjes,…