04 Gus

Gjatë ditës së martë, një tjetër futbollist i është bashkuar FC Feronikelit, për të ndihmuar skuadrën drejt objektivave për sezonin 2020/21. Bëhet fjalë për portierin, Ilir Avdyli, i cili është dakorduar me klubin, për të vazhduar karrierën e tij në ngjyrat gjelbërt e bardhë. Avdyli ishte pjesë e skuadrës së Kukësit nga Shqipëria dhe më…

04 Gus

Bedri Greca rikthehet në Superligën e Kosovës. Pas një periudhe të kaluar te SC Gjilani, Bedri Greca është rikthyer përsëri në Superligën e Kosovës. Greca i është bashkuar FC Feronikelit nga Klubi i Futbollit Laçi, gjatë afatit kalimtar të verës, duke i dhenë shtytje sulmit të skuadrës tanë. Pozita natyrale e tij është si anësor…

04 Gus

Përveç ardhjeve të reja në futbollistë, FC Feronikeli është përforcuar edhe në aspektin administrativ. Artan Berisha dhe Ragip Veseli janë edhe zyrtarisht pjesë e klubit, me besimin e plotë të presidentit Ramaj në ta. Dyshja Veseli dhe Berisha pritet ti japin freski klubit, pas një edicioni jo të mirë në sezonin 2019/20. Ragip Veseli vjen…

02 Gus

Klubi i futbollit “FC Feronikeli” dhe Kryetrajneri, Afrim Toverlani vazhdojnë që të rrugëtojnë se bashku se paku edhe vitin tjetër. Toverlani erdhi të Feronikeli 5 muaj më parë dhe puna e korrektesia e tij bëri qe Presidenti Ramaj ti ofroj kontratë të re. Ramaj tha se e vlerëson shume Kryetrajnerin dhe është i lumtur për…

02 Gus

Mesfushori shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Besmir Bojku, vazhdon rrugëtimin me FC Feronikelin. Bojku i cili kaloi një sezon fantastik me Feronikelin, bindi drejtuesit e klubit për një marrëveshje të re me KF Shkendijën, duke zgjatur bashkëpunimin më numrin 20-të, edhe për sezonin e ri. Besmir Bojku shquhet për dinamikën e tij të madhe në…

21 Kor

Të nderuara media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: FC Feronikeli – FC Trepça ’89 – 22 korrik 2020, ora 17:00, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin e telefonit, roli dhe media…

12 Kor

Të nderuara media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: FC Feronikeli – FC Ballkani – 13 korrik 2020, ora 17:00, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin e telefonit, roli dhe media në…

08 Kor

Sot, skuadra e Feronikelit ka bërë pergatitjët e fundit para përballjes me Dritën. Ndeshja do të zhvillohet nesër me datë 09 korrik (e enjte) me fillim nga ora 17:00, në Stadiumin e Qytetit në Gjilan. Feronikeli, në pesë përballjët e fundit me Dritën, ka dy fitore, dy barazime dhe një humbje. Momentalisht, FC Feronikeli ka…

03 Kor

Të nderuara media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: FC Feronikeli – SC Gjilani – 04 korrik 2020, ora 17:00, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin e telefonit, roli dhe media në të cilën punoni….

29 Qer

Me rezultat 3-1, Feronikeli ka humbur takimin me Prishtinën, të zhvilluar në kuadër të xhiros së 27-të në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Pjesa e parë përfundoi me rezultat, 2 me 1 me golat e John dhe Mankenda për Prishtinën, ndersa për Feronikelin shënoj Albert Dabiqaj. Ndërsa pjesa e dytë pati edhe një gol,…

28 Qer

Të hënën me fillim prej orës 19:00, na pret sfida, Prishtina – Feronikeli, derbi i Superligës që ka prodhuar gjithmonë emocione. Prishtina hyn në ndeshje me 51 pikë, në pozitën e 2-të në tabelë, ndërsa Feronikeli gjendet në pozitën e 5-të, me 44 pikë pikë të grumbulluara.

25 Qer

Feronikeli dhe Drenica kanë luajtur pa gola në sfidën e sotme. Feronikeli e dominoi gjithë lojën, ndërsa Drenica pothuajse e gjitha në repartin defanziv. Mundësin me të mirë për Feronikelin e pati Mevlan Zeka, por gjuajtja e tij shkon fare pran portës së Ymerit. Pas këtij takimi, Feronikeli mbetët në vendin e 5’të me 44…