27 Qer

Për shkak të itinerarit të ngjeshur në stadiumin “Fadil Vokrri” është dashur të bëhet një ndryshim për sa i përket konferencës për media dhe vendit e orës së stërvitjeve të hapura të të dyja klubeve finaliste të rundit preliminar, të Champions League. Feronikeli do të fillojë stërvitjen prej orës 16:00, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në…

26 Qer

Të nderuar media, KF Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: KF Feronikeli – FC Santa Coloma – 28 Qershor 2019, ora 20:45, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë, Kosovë Për të aplikuar për akreditim ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, nr.personal, nr. i telefonit, roli…

25/06/2019

Feronikeli ka fituar me rezultat 1-0, takimin gjysmëfinal të Preliminary Round, të UEFA Champions League. Kundërshtar i Feronikelit në këtë fazë të Champions ishte skuadra kampione nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps. Skuadra kampione e Kosovës, e filloi furishëm takimin, duke i dhënë sinjal Lincolnit se do ta kishin vështirë në këtë sfidë. Mendurim Hoti shënoi…

25 Qer

Ndeshja mes Feronikelit dhe Lincoln Red Imps do të zhvillohet sonte (e martë), me fillim prej orës 20:45. Takimi është në kuadër të UEFA Champions League, turneut preliminar të garave. Biletat kanë filluar të shiten mëngjesin e sotëm në këto pika: Prishtinë: Stadiumi “Fadil Vokrri” Drenas: Restaurant Dijamant Komoran: Pizzeria Dijamant Çmimet janë si vijon:…

24 Qer

Për shkak të rëndësisë së ndeshjeve të rrethit preliminar të Champions League, kërkojmë mirëkuptimin e qytetarëve që jetojnë afër stadiumit “Fadil Vokrri”. Për rreth stadiumit, nuk do të lejohet parkingu për asnjë veturë, prandaj këshillojmë që të gjendeni me lokacione tjera. Fluksi i tifozëve pritet të jetë i madh dhe gjatë ditës së martë, është…

24 Qer

Nesër (e martë) zhvillohen dy ndeshje të turneut preliminar të Champions League. Takimi i parë është mes Tre Penne dhe Santa Coloma, ndërsa i dyti mes Feronikelit dhe Lincoln Red Imps. Konferencë për media për këto dy takime nuk do të ketë dhe për këtë kërkojmë mirëkuptimin e mediave.

23 Qer

Biletat për takimin e turneut preliminar të UEFA Champions League, mes Feronikelit dhe Lincoln Red Imps, do të dalin në shitje nga ora 08:00, ditën e martë. Tri pika të shitjes do të jenë gjithsej për takimet preliminare. Në Drenas te Restaurant Dijamant, në Komoran në pikën te Pizzeria Dijamant, dhe në Prishtinë te Stadiumi…

23 Qer

Sot (e diel), klubi i Feronikelit do të mbajë stërvitjen për ndeshjen ndaj Lincoln Red Imbs, prej orës 17:00. Stërvitja e klubit do të jetë e hapur, me të gjithë ata që duan të jenë pjesëmarrës për ta parë nga afër përgatitjen e futbollistëve. Ftojmë mediet të cilat duan të jenë prezent, mund të vijnë…

21 Qer

Për shkak të rëndësisë së madhe që ka gara më e madhe për klube, Champions League, kërkesa për tu pajisur me biletë, sidomos për takimin Feronikeli – Lincoln Red Imps, është jashtëzakonisht e madhe. Gjatë ditës së shtunë, do të dalin detajet se ku do të shiten biletat për ndeshjen e parë, Tre Penne –…

21 Qer

Të nderuar media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjet: SP Tre Penne – FC Santa Coloma – 25 Qershor 2019, ora 15:00, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë, Kosovë KF Feronikeli – Lincoln Red Imps FC – 25 Qershor 2019, ora 20:45, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë, Kosovë Për të aplikuar për…