KF Feronikeli

10/07/2019
Ramadani i kënaqur me rezultatin, kërkon lojë më të guximshme

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, ka folur pas barazimit të së martës, ndaj TNS, me rezultat 2-2. Feronikeli ishte në disavantazh prej dy golave, por arriti të nxjerrë një barazim tejet të rëndësishëm në minutat e fundit të takimit. Ramadani thotë të jetë tejet i kënaqur me rezultatin, sidoqoftë kërkon lojë më të guximshme nga…

09/07/2019
Feronikeli s’lejon humbje nga TNS, mjaftojnë katër minuta për të barazuar shifrat / VIDEO

Feronikeli ka dhuruar emocione të reja për tifozët anë e kënd Kosovës, duke arritur ta barazojë rezultatin në minutat e fundit, ndaj kampionit të Wales, The New Saints. Ndeshja e zhvilluar në kuadër të rundit të parë të kualifikimeve për UEFA Champions League, përfundoi baras, 2-2. Takim i baraspeshuar u zhvillua në “Park Hall” të…

09/07/2019
Sqarim për biletat e ndeshjes Feronikeli – Milan

Më 10 gusht, në Prishtinë do të zhvillohet ndeshja miqësore mes skuadrës kampione të Kosovës, Feronikelit dhe gjigantit nga Italia, Milan. Ashtu siç kemi njoftuar, biletat kanë dalë në shitje që nga e hëna dhe blihen vetëm me mënyrën online. Kemi marrë disa mesazhe se çmimi i biletave është i lartë e poashtu ka pasur…

08/07/2019
Skuadra gati për TNS

Feronikeli ka përbyllur edhe stërvitjen e fundit para ndeshjes së të martës mbrëma ndaj The New Saints. Skuadra është dukur në formë të mirë dhe e çlodhur nga udhëtimi për në shtetin e Uellsit, duke performuar me intensitet të lartë në stërvitjet e sotme. Atmosferë e mirë qëndron edhe në shtabin teknik, përveq asaj te…

08/07/2019
Fillon shitja e biletave për super miqësoren Feronikeli – Milan

Sot (e hënë), ka filluar shitja e biletave për ndeshjen miqësore, që do të zhvillohet mes kampionit të Kosovës, Feronikeli dhe gjigantit nga Serie A, Milan. Të gjithë tifozët që duan të jenë prezent në “Fadil Vokrri” për ta parë këtë ndeshje historike, të parën për skuadrën e Milanit në Kosovë, mund të sigurojnë biletat…

08/07/2019
Ramadani: Do të japim maksimumin për një rezultat pozitiv ndaj TNS

Të martën, me 9 korrik, Feronikeli do të jetë mysafir i The New Saints, për ta zhvilluar ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për UEFA Champions League. Futbollistët dhe stafi kanë arritur tashmë në Uells, në shtetin ku do të zhvillohet takimi i parë mes skuadrave. Për ndeshjen ka folur kryetrajneri, Zekirija Ramadani, i…

05/07/2019
Më 10 gusht ndeshja miqësore mes FC Feronikelit dhe AC Milan

Më 10 gusht të këtij viti, rosonerët do të zbarkojnë për herë të parë në Kosovë, për tu përballur në ndeshje miqësore me klubin kampion nga Kosova, FC Feronikeli. Feronikeli dhe AC Milan do të takohen më 10 gusht, me fillim prej orës 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Detaje të tjera për këtë…

28/06/2019
Feronikeli tregon karakterin e kampionit, përmbys rezultatin me një futbollist më pak

Feronikeli ka fituar finalen e Raundit Preliminar të UEFA Champions League, duke mposhtur skuadrën e Santa Colomas, me rezultat 2-1. Ndeshja filloi më mirë për vendësit, që tentonin vazhdimisht golin, veçanërisht me dy raste të mira të Mevlan Zekës. Pjesa e parë përfundoi pa gola, duke mos u tundur rrjetat në asnjërën gol. Pjesa e…

27/06/2019
Rexha: Kam besim te grupi, por mos të harrojmë që çdo gabim mund të na kushtojë

Feronikeli pret të premten skuadrën e Santa Colomas, për ta zhvilluar finalen e turneut të preliminareve, të UEFA Champions League. Për këtë takim tejet të rëndësishëm, për feronikelifc.com, ka folur edhe sulmuesi i klubit, Kastriot Rexha. Rexha tha që po mundohen të gjejnë formën më të mirë fizike, përkundër faktit që po vijnë nga një…

27/06/2019
Ramadani: Në prag të finales, klubi i bashkuar si një familje e madhe

Feronikeli do të përballet me skuadrën, Santa Coloma, në kuadër të finales së mini-turneut, të preliminareve të UEFA Champions League. Ndeshja që do të zhvillohet të premten në “Fadil Vokrri”, ka marrë jo pa të drejtë  vëmendje të madhe, pasi që është e një rëndësie të veçantë, jo vetëm për Feronikelin, por edhe për futbollin…