KF Feronikeli

25/06/2019
Feronikeli në finale të Preliminary Round të Champions

Feronikeli ka fituar me rezultat 1-0, takimin gjysmëfinal të Preliminary Round, të UEFA Champions League. Kundërshtar i Feronikelit në këtë fazë të Champions ishte skuadra kampione nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps. Skuadra kampione e Kosovës, e filloi furishëm takimin, duke i dhënë sinjal Lincolnit se do ta kishin vështirë në këtë sfidë. Mendurim Hoti shënoi…

25/06/2019
Këto janë pikat e shtijes së biletave për Feronikeli – Lincoln Red Imps

Ndeshja mes Feronikelit dhe Lincoln Red Imps do të zhvillohet sonte (e martë), me fillim prej orës 20:45. Takimi është në kuadër të UEFA Champions League, turneut preliminar të garave. Biletat kanë filluar të shiten mëngjesin e sotëm në këto pika: Prishtinë: Stadiumi “Fadil Vokrri” Drenas: Restaurant Dijamant Komoran: Pizzeria Dijamant Çmimet janë si vijon:…

24/06/2019
Njoftim rreth parkingut te stadiumi “Fadil Vokrri”

Për shkak të rëndësisë së ndeshjeve të rrethit preliminar të Champions League, kërkojmë mirëkuptimin e qytetarëve që jetojnë afër stadiumit “Fadil Vokrri”. Për rreth stadiumit, nuk do të lejohet parkingu për asnjë veturë, prandaj këshillojmë që të gjendeni me lokacione tjera. Fluksi i tifozëve pritet të jetë i madh dhe gjatë ditës së martë, është…

24/06/2019
Nuk ka konferencë për media për takimet preliminare

Nesër (e martë) zhvillohen dy ndeshje të turneut preliminar të Champions League. Takimi i parë është mes Tre Penne dhe Santa Coloma, ndërsa i dyti mes Feronikelit dhe Lincoln Red Imps. Konferencë për media për këto dy takime nuk do të ketë dhe për këtë kërkojmë mirëkuptimin e mediave.

23/06/2019
Çmimet e biletave për ndeshjet preliminare

Biletat për takimin e turneut preliminar të UEFA Champions League, mes Feronikelit dhe Lincoln Red Imps, do të dalin në shitje nga ora 08:00, ditën e martë. Tri pika të shitjes do të jenë gjithsej për takimet preliminare. Në Drenas te Restaurant Dijamant, në Komoran në pikën te Pizzeria Dijamant, dhe në Prishtinë te Stadiumi…

23/06/2019
Stërvitje e hapur e Feronikelit

Sot (e diel), klubi i Feronikelit do të mbajë stërvitjen për ndeshjen ndaj Lincoln Red Imbs, prej orës 17:00. Stërvitja e klubit do të jetë e hapur, me të gjithë ata që duan të jenë pjesëmarrës për ta parë nga afër përgatitjen e futbollistëve. Ftojmë mediet të cilat duan të jenë prezent, mund të vijnë…

22/06/2019
Njoftimi për biletat e ndeshjeve të garës preliminare të Champions League

Ndeshjet e turneut preliminar të UEFA Champions League, do të zhvillohen në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Ndeshja e parë, mes Tre Penne dhe FC Santa Coloma, me fillim prej orës 15:00. Kurse takimi mes KF Feronikelit dhe Lincoln Red Imps, do të fillojë prej orës 20:45. Të dyja takimet zhvillohen të martën, me datë…

21/06/2019
Nesër detajet e biletave për sfidat e Champions

Për shkak të rëndësisë së madhe që ka gara më e madhe për klube, Champions League, kërkesa për tu pajisur me biletë, sidomos për takimin Feronikeli – Lincoln Red Imps, është jashtëzakonisht e madhe. Gjatë ditës së shtunë, do të dalin detajet se ku do të shiten biletat për ndeshjen e parë, Tre Penne –…

21/06/2019
Njoftim për akreditimin e mediave për ndeshjet preliminare të Champions

Të nderuar media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjet: SP Tre Penne – FC Santa Coloma – 25 Qershor 2019, ora 15:00, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë, Kosovë KF Feronikeli – Lincoln Red Imps FC – 25 Qershor 2019, ora 20:45, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë, Kosovë Për të aplikuar për…

20/06/2019
Zyrtarizohet superndeshja mes Feronikelit dhe AC Milan

Sot (e enjte) është arritur marrëveshja për supersfidën që do të zhvillohet mes Feronikelit dhe skuadrës legjendare të Serie A, AC Milan. Pas negociatave që kanë filluar qe një kohë, sot është finalizuar marrëveshja për këtë miqësore të madhe. Skuadra e AC Milan do të vijë për herë të parë në Kosovë, për të zhvilluar…