08 Kor

Sot (e hënë), ka filluar shitja e biletave për ndeshjen miqësore, që do të zhvillohet mes kampionit të Kosovës, Feronikeli dhe gjigantit nga Serie A, Milan. Të gjithë tifozët që duan të jenë prezent në “Fadil Vokrri” për ta parë këtë ndeshje historike, të parën për skuadrën e Milanit në Kosovë, mund të sigurojnë biletat…

08 Kor

Të martën, me 9 korrik, Feronikeli do të jetë mysafir i The New Saints, për ta zhvilluar ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për UEFA Champions League. Futbollistët dhe stafi kanë arritur tashmë në Uells, në shtetin ku do të zhvillohet takimi i parë mes skuadrave. Për ndeshjen ka folur kryetrajneri, Zekirija Ramadani, i…

05 Kor

Më 10 gusht të këtij viti, rosonerët do të zbarkojnë për herë të parë në Kosovë, për tu përballur në ndeshje miqësore me klubin kampion nga Kosova, FC Feronikeli. Feronikeli dhe AC Milan do të takohen më 10 gusht, me fillim prej orës 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Detaje të tjera për këtë…

27 Qer

Feronikeli do të përballet me skuadrën, Santa Coloma, në kuadër të finales së mini-turneut, të preliminareve të UEFA Champions League. Ndeshja që do të zhvillohet të premten në “Fadil Vokrri”, ka marrë jo pa të drejtë  vëmendje të madhe, pasi që është e një rëndësie të veçantë, jo vetëm për Feronikelin, por edhe për futbollin…

27 Qer

Për shkak të itinerarit të ngjeshur në stadiumin “Fadil Vokrri” është dashur të bëhet një ndryshim për sa i përket konferencës për media dhe vendit e orës së stërvitjeve të hapura të të dyja klubeve finaliste të rundit preliminar, të Champions League. Feronikeli do të fillojë stërvitjen prej orës 16:00, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në…

26 Qer

Të nderuar media, KF Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: KF Feronikeli – FC Santa Coloma – 28 Qershor 2019, ora 20:45, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë, Kosovë Për të aplikuar për akreditim ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, nr.personal, nr. i telefonit, roli…

25/06/2019

Feronikeli ka fituar me rezultat 1-0, takimin gjysmëfinal të Preliminary Round, të UEFA Champions League. Kundërshtar i Feronikelit në këtë fazë të Champions ishte skuadra kampione nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps. Skuadra kampione e Kosovës, e filloi furishëm takimin, duke i dhënë sinjal Lincolnit se do ta kishin vështirë në këtë sfidë. Mendurim Hoti shënoi…

25 Qer

Ndeshja mes Feronikelit dhe Lincoln Red Imps do të zhvillohet sonte (e martë), me fillim prej orës 20:45. Takimi është në kuadër të UEFA Champions League, turneut preliminar të garave. Biletat kanë filluar të shiten mëngjesin e sotëm në këto pika: Prishtinë: Stadiumi “Fadil Vokrri” Drenas: Restaurant Dijamant Komoran: Pizzeria Dijamant Çmimet janë si vijon:…

24 Qer

Për shkak të rëndësisë së ndeshjeve të rrethit preliminar të Champions League, kërkojmë mirëkuptimin e qytetarëve që jetojnë afër stadiumit “Fadil Vokrri”. Për rreth stadiumit, nuk do të lejohet parkingu për asnjë veturë, prandaj këshillojmë që të gjendeni me lokacione tjera. Fluksi i tifozëve pritet të jetë i madh dhe gjatë ditës së martë, është…