24 Qer

Nesër (e martë) zhvillohen dy ndeshje të turneut preliminar të Champions League. Takimi i parë është mes Tre Penne dhe Santa Coloma, ndërsa i dyti mes Feronikelit dhe Lincoln Red Imps. Konferencë për media për këto dy takime nuk do të ketë dhe për këtë kërkojmë mirëkuptimin e mediave.

23 Qer

Biletat për takimin e turneut preliminar të UEFA Champions League, mes Feronikelit dhe Lincoln Red Imps, do të dalin në shitje nga ora 08:00, ditën e martë. Tri pika të shitjes do të jenë gjithsej për takimet preliminare. Në Drenas te Restaurant Dijamant, në Komoran në pikën te Pizzeria Dijamant, dhe në Prishtinë te Stadiumi…

23 Qer

Sot (e diel), klubi i Feronikelit do të mbajë stërvitjen për ndeshjen ndaj Lincoln Red Imbs, prej orës 17:00. Stërvitja e klubit do të jetë e hapur, me të gjithë ata që duan të jenë pjesëmarrës për ta parë nga afër përgatitjen e futbollistëve. Ftojmë mediet të cilat duan të jenë prezent, mund të vijnë…

21 Qer

Për shkak të rëndësisë së madhe që ka gara më e madhe për klube, Champions League, kërkesa për tu pajisur me biletë, sidomos për takimin Feronikeli – Lincoln Red Imps, është jashtëzakonisht e madhe. Gjatë ditës së shtunë, do të dalin detajet se ku do të shiten biletat për ndeshjen e parë, Tre Penne –…

21 Qer

Të nderuar media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjet: SP Tre Penne – FC Santa Coloma – 25 Qershor 2019, ora 15:00, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë, Kosovë KF Feronikeli – Lincoln Red Imps FC – 25 Qershor 2019, ora 20:45, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë, Kosovë Për të aplikuar për…

20 Qer

Sot (e enjte) është arritur marrëveshja për supersfidën që do të zhvillohet mes Feronikelit dhe skuadrës legjendare të Serie A, AC Milan. Pas negociatave që kanë filluar qe një kohë, sot është finalizuar marrëveshja për këtë miqësore të madhe. Skuadra e AC Milan do të vijë për herë të parë në Kosovë, për të zhvilluar…

15 Qer

KF Feronikeli konfirmon që ka arritur marrëveshje që sezonin e ardhshëm, në radhët e klubit të jetë edhe mesfushori, Besmir Bojku. Bojku është futbollist që luan në qendër të mesfushës, i aftë për të luajtur edhe si mesfushor defanziv, por edhe në pozitën e mesfushorit ofanziv. Këtë sezon, Bojku pati 28 paraqitje, ku realizoi 5…

14 Qer

Përveç përforcimit në futbollistë, Feronikeli është përforcuar edhe në shtabin teknik. Trajnerit Zekirija Ramadani, ndihmës trajnerit Faruk Elshani dhe trajnerit të portierëve Avni Hasanit, i është shtuar edhe një trajner kondicional. Bëhet fjalë për Orhan Abdiun, me të cilin FC Feronikeli ka arritur marrëveshje bashkëpunimi. Abdiu me përvojën dhe njohuritë që zotëron, do ta bëjë…

11 Qer

Mesfushori 25 vjeçar, Argjend Malaj, është futbollisti më i ri i Feronikelit. Klubi i Feronikelit, konfirmon se, që nga sot (e martë), Malaj do të jetë pjesë e kampionëve të Kosovës. Malaj ishte futbollist i Kamzës, në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, ku më parë kishte mbrojtur edhe ngjyrat e Skënderbeut. Argjend Malaj luan në pjesën…

11 Qer

Është hedhur shorti sot në Nyon të Zvicrës, për garën e parakualifikimeve për Champions League. Feronikeli do të përballet me skuadrën nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps. Në shortin e UEFA-s morën pjesë kampionët e Andorës, Gjibraltarit, Kosovës dhe San Marinos, të cilët do të luajnë për një vend në rundin e parë të kualifikimeve. Ndeshja…