08 Qer

Feronikeli konfirmon që ka arritur marrëveshje edhe me mesfushorin, Drilon Lladrovci, për nënshkrimin e kontratës së re. Lladrovci është pajtuar që të vazhdojë ti mbrojë ngjyrat e klubit nga Drenasi. Feronikeli pati një sezon fantastik, duke arritur titullin kampion dhe duke rrëmbyer Digitalb Kupën e Kosovës. Drilon Lladrovci synon ti përsërit sukseset edhe në vijim…

08 Qer

Klubi kampion i Kosovës, Feronikeli, ka arritur marrëveshe për vazhdimin e kontratës edhe me një tjetër mesfushor. Bëhet fjalë për Met Millakun, i cili pati paraqitje fantastike këtë sezon, duke merituar pa asnjë dyshim kontratën e re. Millaku me Feronikelin arriti ta fitojë kampionatin e Kupën, duke përmbyllur stinorin me sukses të plotë. Ai tani…

08 Qer

Në mesin e yjeve të Feronikelit që do të vazhdojnë rrugën me kampionët e Kosovës, nuk mungon assesi kapiteni i skuadrës, Lapidar Lladrovci. Lladrovci ka vënë firmën në kontratën e re me klubin e Feronikelit, për ti ndjekur sukseset së bashku përsëri. FC Feronikeli konfirmon marrëveshjen e re mes presidentit, Ramaj dhe mbrojtësit Lladrovci. Lladrovci,…

08 Qer

Yjeve të klubit me kontrata të reja te FC Feronikeli, i është bashkuar edhe gardiani Deniz Troshupa. Troshupa shkëlqeu në portën e Niklit, duke arritur ti rrëmbejë dy objektivat e sezonit, kampionatin dhe Kupën. Deniz Troshupa ka nënshkruar vazhdimin e kontratës, për të dhënë edhe më shumë për klubin e Feronikelit. FC Feronikeli ka arritur…

08 Qer

Feronikeli ka vazhduar bashkëpunimin edhe me anësorin nga Brazili, Jean da Silva Carioca. Carioca do të jetë ende pjesë e Feronikelit, pas super sezonit që pati, duke rrëmbyer kampionatin dhe Kupën e Kosovës. Carioca është futbollisti i radhës që vazhdon kontratën me klubin. Vazhdime të reja të kontratave me yjet e klubit do të ketë…

08 Qer

Në vazhdën e nënshkrimeve të reja, FC Feronikeli ka arritur marrëveshje për vazhdimin e bashkëpunimit edhe një tjetër futbollist. Bëhet fjalë për mesfushorin, Albutrint Morina, i cili është dakorduar për vazhdimin e kontratës me Feronikelin. Morina ishte ndër futbollistët kyq të mesfushës në këtë stinor fantastik të Feronikelit.

08 Qer

FC Feronikeli konfirmon arritjen e marrëveshjes së re me sulmuesin, Mevlan Zeka. Futbollisti me numrin 9-të, është pajtuar që të vazhdojë ti mbrojë ngjyrat e klubit kampion. Zeka është shpallur kampion i Kosovës dhe arriti triumf në Kupë këtë sezon.

07 Qer

FC Feronikeli ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës me mesfushorin, Albert Dabiqaj. Dabiqaj është pjesë e skuadrës së Feronikelit që prej afatit kalimtar veror të 2017-ës. Mesfushori kaloi formë tejet të mirë këtë sezon, duke arritur titullin kampion dhe duke triumfuar në Digitalb Kupën e Kosovës. Në takim me presidentin e klubit të Feronikelit,…

04 Qer

F.C. Feronikeli, po vazhdon me kontratat e reja për futbollistët. Tashmë edhe zyrtarisht konfirmohet që edhe anësori i majtë, Mendurim Hoti, ka vazhduar kontratën me kampionët e Kosovës. Hoti, ka nënshkruar edhe për dy sezone tjera, me të cilat do të luajë nën fanellën e F.C. Feronikelit. Sulmuesi anësor, ka realizuar 10 gola këtë sezon…

04 Qer

Me klubin e Feronikelit do të vazhdojnë bashkëpunimin edhe dy top futbollistët, Astrit Fazliu e Përparim Islami. Që të dy, kanë nënshkruar kontrata të reja, për të qenë pjesë e “Niklit” edhe për sezonin e ardhshëm. Sulmuesi, Astrit Fazliu dhe mbrojtësi Përparim Islami, janë pjesë klubit kampion të Kosovës, që nga afati kalimtar veror i…

03 Qer

Klubi i Feronikelit, ka arritur marrëveshje për vazhdimin e bashkëpunimit me top golashënuesin e IPKO Superligës së Kosovës, Kastriot Rexhën dhe qendërmbrojtësin në top formë, Arbër Prekazi. Është finalizuar sot marrëveshja e re mes dy yjeve të IPKO Superligës dhe Feronikelit, ku futbollistët kanë nënshkruar kontratat e reja. Prekazi ka vënë firmën në kontratën që…

31 Maj

Mbrojtësi, Yll Hoxha, ka vendosur të vazhdojë rrugëtimin me klubin e Feronikelin. Pas një takimi me presidentin, Naser Ramaj, Hoxha ka nënshkruar kontratën e re, që do ta mbajë në klub edhe për dy sezonet e ardhshme. Ai ju bashkua klubit në fund të vitit 2016, duke treguar paraqitje fantastike që nga atëherë. Yll Hoxha…