KF Feronikeli

24/05/2019
Të shtunën festa e kampionëve të Kosovës

Të shtunën, me fillim prej orës 20:00, në sheshin “Fehmi Lladrovcit”, është paraparë të mbahet festa për ata që na bënë krenarë në kampionatin e Kosovës. Pas festimit të titullit të Kosovës, Feronikeli organizon edhe festë speciale për kampionët. Të ftuar special në festën e kampionëve janë këngëtarët: Blero, Hekuran Krasniqi, Vjosa Emini dhe Xhezair…

23/05/2019
Gianni Infantino uron Feronikelin për titullin e fituar

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka uruar Feronikelin për titullin e fituar, titullin e kampionit në IPKO Superligën e Kosovës nëpërmjet mesazhin dërguar në adresë të FFK-së. I nderuari president, Isha i lumtur të dëgjoja se KF ‘Feronikeli’ u kurorëzua si kampion i Kosovës për edicionin 2018/19. Kjo më jep kënaqësi për t’i përgëzuar ata…

22/05/2019
Pikat e shitjes së biletave për finalen e Digitalb Kupës së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se sot pas orës 15:00 do të nisë shitja e biletave për ndeshjen finale të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll, ndërmjet Trepçës’89 dhe Feronikelit, e cila do të zhvillohet të premten në orën 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Çmimet e biletave janë si vijon: Lindje…

21/05/2019
Reagim i klubit ndaj lajmeve të fundit

Përderisa klubi ynë, Feronikeli, po kalon ditë feste pas shpalljes kampion të Kosovës në futboll, zëra nga portalet mediokër kanë filluar tentimin për njollosjen e klubit. Është e qartë që nuk jemi ekip i dëshiruar për ju, pasi e kemi vërejtur qëmoti pozicionin tuaj karshi klubit tanë. Është e kuptueshme dhe shumë normale që titulli…

20/05/2019
Presidenti i Feronikelit, Ramaj, uron fansat e qytetarët për titullin e fituar

Ferronikeli kampion i Ipko Supërligës! Urime futbollistë, trajner, qytetarë të Drenasit dhe Drenicës, në veçanti gëzuar për tifozët tanë besnik, “Tigrat e Zi”. U rikonfirmua edhe një herë, pse jemi kampion! Fitorja e sotme, ballë për ballë me pretendentin për titullin kampion, e vulosi punën tonë njëvjeçare. Sporti me shpirt garues, fitoi. Fitoi besimi i…

20/05/2019
Kampionët që nuk zhgënjejnë, festa nëpërmjet fotografive

Feronikeli e fitoi titullin e tretë në histori të klubit, duke triumfuar në ndeshjen e fundit, të zhvilluar të dielën ndaj Prishtinës, me rezultat 1-0. Ndeshja e së dielës ishte vendimtare, pasi diferenca me pikë mes dy klubeve ishte mjaftë e vogël. Sidoqoftë, skuadra nuk na zhgënjeu, ashtu siç nuk na ka zhgënjyer asnjëherë, duke…

19/05/2019
Feronikeli shpallet Kampion i Kosovës në futboll

Feronikeli ka mposhtur Prishtinën në “Rexhep Rexhepi”, me rezultat 1-0, për tu shpallur kampion i Kosovës në futboll. Ndeshja ishte e kontrolluar gjatë gjithë kohës, pasi që skuadrës së Feronikelit, nuk i prishte punë as barazimi. Sidoqoftë, skuadra tregoi që nuk kishte hyrë në fushë për barazim, por për fitore, të cilën edhe e arriti….

19/05/2019
Vazhdon shitja e biletave për kryendeshjen Feronikeli – Prishtina

Ka mbetur edhe një sasi e kufizuar e biletave për ndeshjen e sotme mes Feronikelit dhe Prishtinës. Deri në ora 12:00, biletat do të shiten në pikën e zakonshme Restaurant “Dijamant”, në Drenas. Kurse pas orës 12:00 do të vazhdojë shitja e tyre edhe para dyerve të stadiumit. Lusim shikuesit që të vijnë me kohë…

18/05/2019
Atmosferë e mirë brenda klubit para ndeshjes së sotme

Sot (e diel) takohen Feronikeli dhe Prishtina, në kryendeshjen e këtij stinori të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Brenda klubit të Feronikelit po mbretëron një atmosferë e qetë dhe e mirë, me futbollistët që dhanë maksimumin në stërvitje, për paraqitje sa më të mirë të dielën. Stërvitjen e fundit para takimit me Prishtinën e…

17/05/2019
Presidenti i Feronikelit, Naser Ramaj, flet para ndeshjes vendimtare

Qytetarë të komunës së Drenasit, simpatizantë dhe përkrahës të Klubit të Futbollit, “Feronikeli”. Para ndeshjes vendimtare që do të luhet të dielën, ndjej për obligim, të falënderoj të gjithë qytetarët që na përcollën gjatë një sezoni në Supërligën e Kosovës, ishin pranë nesh dhe qëndruan tifozë besnik edhe kur fitonim, edhe kur nuk fitonim. Në…