KF Feronikeli

05/03/2020
Tovërlani: Së bashku do ti rikthejmë rezultatet e mira në Feronikel!

Afrim Tovërlani, sot mori drejtimin e Feronikelit, klub ku më parë ngriti trofe. Tovërlani foli për faqen zyrtare të klubit menjëherë pasi nënshkroi kontratën. Kam pranuar sfidën më shumë kënaqësi për tu rikthyer në Drenas dhe në një klub shumë mirë të organizuar. Ai më tutje shtoj se ne jemi bashkuar për ti rikthyer rezultatet…

05/03/2020
Zyrtare, Afrim Toverlani merr drejtimin e FC Feronikelit

Pas ndërprerjes së bashkëpunimit me trajnerin, Agim Sopi, FC Feronikeli ka vendosur që drejtimin e skuadrës të ia besojë trajnerit nga kryeqyteti, Afrim Toverlani. Toverlani, i njohur për publikun si “Toki”, është ndër trajnerët më të trofeshëm të Superligës së Kosovës dhe po rikthehet në skuadër pas trofeut të fituar në sëzonin 2015/16. Afrim Toverlani…

04/03/2020
Feronikeli dominon me lojë, por humbet në Gjilan

Feronikeli ka humbur me rezultat 2-1, takimin e xhiros së 21-të, në IPKO Superligën e Kosovës, duke u mposhtur nga skuadera e Gjilanit, në Gjilan. Në një teren tejet të rënduar për lojë pas reshjeve te shiut, ishte e vështirë të luhej dhe të përceptohej lëvizja e topit, prandaj skuadrat patën shumë probleme. Gjilani realizoi…

03/03/2020
Bojku: Ndeshje e fortë ndaj Gjilanit, duam rezultat pozitiv

Feronikeli nesër zhvillon ndeshjen e javës së 21-të dhe kundërshtar do ta ketë Gjilanin. Kjo përballje zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, dhe fillon nga ora 13:00. Para kësaj sfide të rëndësishme për faqen e FC Feronikelit ka folur edhe mesfushori i skuadrës, Besmir Bojku. Mesfushori e cilësoi si ndeshje tejet të vështirë, por…

29/02/2020
Feronikeli bindës ndaj Trepça ’89

Feronikeli ka fituar sfidën e xhiros së 20-të, me rezultat 3-0, duke e mposhtur Trepçën ’89 në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit. Pjesa e parë përfundoi pa gola, por me shumë raste shënimi. Në pjesën e dytë, saktësisht në minutën e 50-të, Mendurim Hoti shënoi për 1-0. Goli i dytê erdhi në minutën e 91-të, ku…

22/02/2020
Komunikatë për media

Pas ndeshjes së sotme, drejtues të KF Feronikelit kanë mbajtur takim me këshilltarin e presidentit z. Albert Bunjaku dhe trajnerin e klubit të Feronikelit, z. Agim Sopi. Me një marrëveshje të dyanshme dhe pas një takimi krejtësisht miqësor, u vendos që të ndahen rrugët mes dyshes Bunjaku dhe Sopi, me klubin e Feronikelit. Klubi i…

22/02/2020
Feronikeli humbet në Podujevë

Feronikeli ka humbur me rezultat 2-1, takimin e xhiros së 20-të, të zhvilluar ndaj Llapit në Podujevë. Për Feronikelin arriti të shënojë golin e tij të parë, Ilir Berisha. Kurse, të dyja golat e Llapit i shënoi Ymeri. Carioca pati mundësi të barazonte rezultatin nga pika e bardhë, por goditjen e tij e priti portieri…

18/02/2020
Hedhet shorti i Digitalb Kupës së Kosovës, Feronikeli takohet me Ballkanin në gjysmëfinale

Katër gjysmëfinalistët kanë mësuar kundërshtarët që do të përballën për një vend në finale. Shorti është hedhur në zyret FFK-së, sot me fillim prej orës 12:00. Në këtë rreth të garave do të takohen Prishtina-Drenica dhe Ballkani-Feronikeli. Takimi i parë luhet në Suharekë, me datë 8 prill, ndersa ai i kthimit në “Rexhep Rexhepi” në…

15/02/2020
Feronikeli barzon në Ferizaj

Feronikeli ështa ndarë me barazim, në ndeshjen e xhiros së 18-të të zhvilluar të shtunën në Stadiumin e Qytetit në Ferizaj. Skuadra e Agim Sopit e filloi dukshëm më mirë takimin, duke krijuar shumë raste shënimi, por mungonte konkretizimi nga futbollistët e tij. Së pari kaloi në epërsi skuadra vendëse, me golin në minutën e…

12/02/2020
Feronikeli në gjysmëfinale të DigitAlb Kupës së Kosovës

Prizren 12 shkurt 2020 FC Feronikeli ka mposhtur skuadrën nga Prizreni, me rezultat 0-2, për tu kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Ndeshja filloi me të dyja ekipet që zhvillonin lojë të matur dhe të kujdesshme. Medjon Hoxha pati rastin e parë, nga një pasim i Mevlan Zekës, që e gjeti Hoxhën në zonë,…