24 Pri

Të shtunën, Feronikeli pret Gjilanin për ndeshjen e radhës në Ipko Superligën e Kosovës. Pasi kanë mbetur edhe pesë xhiro deri në fund të kampionatit, atmosfera ka nisur të bëhet gjithnjë e më e nxehtë. Tifo grupi i skuadrës sonë, Tigrat e Zi, kanë një njoftim para ndeshjes. Postimi i Tigrave: NJOFTIM Njoftohen të gjithë…

22 Pri

Superliga e Kosovës në futboll, javë pas jave po shkon drejt fundit. Kanë mbetur edhe pesë xhiro deri në fund të kampionatit, tabelës së të cilit po i prinë klubi ynë, Feronikeli, me pikë të barabarta me Prishtinën. Pas xhiros së 28-të, Feronikeli ka arritur të grumbullojë 65 pikë dhe deri në këtë javë, ka…

22 Pri

Feronikeli arkëtoi tri pikë të plota, në ndeshjen e së dielës, të zhvilluar ndaj Kek-ut, të cilën e fitoi me rezultat 0-4. Carioca hapi serinë e golave në minutën e 27-të, ndërsa më pas, Kastriot Rexha shënoi edhe tre gola të tjër, në minutat 30-të, 46-të dhe 80-të. Këto janë disa nga fotografitë e ndeshjes,…

21 Pri

Feronikeli ka siguruar tri pikë të plota në Obiliq, duke mposhtur Kek-un, me rezultat të pastër 0-4. Kastriot Rexha realizoi tre golësh në ndeshjen e xhiros së 28-të, e po ashtu edhe Jean Carioca, ishte në listën e golashënuesve. Ndeshja filloi me Feronikelin në sulm, që tentonin të arrinin epërsinë sa më herët që të…

18 Pri

Feronikeli fitoi me rezultat 1-2, si mysafir i Ballkanit në ndeshjen e zhvilluar të mërkurën, në Suharekë, në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës. Golat për Feronikelin u shënuan nga, Mendurim Hoti dhe Mevlan Zeka, kurse të vetmin gol për Ballkanin e shënoi, Berisha. Kujtojmë që takimi i kthimit zhvillohet më 1 maj, në…

17 Pri

Feronikeli ka siguruar fitore 1-2, në Suharekë, në ndeshjen e parë gjysmëfinale, në kuadër të Kupës së Kosovës. Klubi mysafir u tregua më stabil gjatë gjithë ndeshjes, duke mos lënë hapsira në mbrojtje dhe duke qarkulluar topin në mesfushë. Goli i parë erdhi pas një harkimi të Mevlan Zekës, ku në minutën e 30-të, me…

16 Pri

Skuadra e Feronikelit, po bën përgatitjet e fundit për ndeshjen e së mërkurës ndaj Ballkanit. Ndeshja do të zhvillohet në Suharekë, prej orës 15:00. Feronikeli do të bëjë pushim pak në garat kampionale, pasi që takimi i nesërm do të jetë në kuadër të Kupës së Kosovës. Gjysmëfinalja e parë e Kupës së Kosovës luhet…

13 Pri

Ferizaj ka mposhtur skuadrën e Feronikelit, me rezultat 1-2, në ndeshjen e xhiros së 27-të, në Superligën e Kosovës në futboll. Vendësit nga Drenasi hapën më mirë takimin, me raste të shpeshta, por momenti i golit nuk erdhi deri në minutën e 31-të. Mbrojtësi, Arbër Prekazi, kaloi Feronikelin në epërsi, për të shënuar për 1-0….

10 Pri

Skuadra e Feronikelit nuk i ka ndaluar stërvitjet, përkundër motit me shi. Ekipi i Zekirija Ramadanit, po bën përgaditjet për ndeshjen e së shtunës, ndaj Ferizajit, që zhvillohet në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Të shtunën, Feronikeli pret Ferizajin, në ndeshjen e xhiros së 27-të, me fillim prej orës 15:30.  

08 Pri

Feronikeli e mposhti Lirinë me rezultat 0-4, në ndeshjen e xhiros së 26-të, të Superligës së Kosovës në futboll. Historia u përsërit njejtë si ndeshja e kaluar e zhvilluar në Prizren, me Kastriot Rexhën që shënoi dy gola, ndërsa për 3-0 shënoi Mevlan Zeka, e për rezultatin përfundimtar u përkujdes Dabiqaj. photocredit: Albert Sinanaj

08 Pri

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, ka folur pas fitores 0-4 në Prizren, ndaj Lirisë. Ramadani tha se klubi ynë, në çdo ndeshje futet për fitore dhe se Feronikeli nuk varet nga askush tjetër, përveç vetvetës. “Si lider në tabelë që jemi dhe pretendentë për ta fituar titullin ne në çdo ndeshje futemi për fitore. Ashtu…

08 Pri

Feronikeli ka shënuar fitore bindëse 0-4, si mysafir i Lirisë së Prizrenit. Në stadiumin “Përparim Thaçi”, mysafirët u treguan më të rrezikshëm që nga fillimi, me vendësit që mundoheshin të krijonin rrezik me kundërsulme. Goli i parë erdhi herët, saktësisht në minutën e 9-të, kur Kastriot Rexha shënoi me kokë për 0-1. Rexha ishte protagonist…