04/03/2019

Stadiumi i Feronikelit “Rexhep Rexhepi” ka nisur që disa muaj të renovohet. Tribuna perëndimore është mbuluar por ende nuk janë vendosur ulëset në të gjithë hapësirën. Pak ditë më parë, kompania që ka marrë përsipër punimet e këtij stadiumi, ka nisur të pastroj zonën për të ndërtuar tribunat e reja pas portave dhe në pjesën…

03 Mar

Një rast i paprecedent ka ndodhur në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Sipas raportimeve në faqen e FC Llapit, Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka ndarë plot 38,000 euro për Prishtinën, vetëm e vetëm që të mposhtë Llapin, në ndeshjen e së dielës, të cilën e humbi 1-0. Sipas kësaj,…

02 Mar

Feronikeli shënoi fitore minimale 0-1, por tejet të rëndësishme për të marrë tri pikë të reja në Obiliq. Golin e vetëm e realizoi sulmuesi në top formë, Kastriot Rexha, në minutën e 41-të, pas një depërtimi të bukur të Mevlan Zekës. Feronikeli tani ka plot 48 pikë dhe zë pozitën e parë në tabelën e…

02 Mar

Feronikeli ka shënuar fitore minimale 0-1, në Obiliq, kundër Kekut, në stadiumin “Agron Rama”. Skuadra nga Drenasi arriti të shënojë vetëm një gol, me anë të Kastriot Rexhës, në minutën e 41-të. Ky ishte goli i vetëm në ndeshje, pasi deri në fund të takimit, nuk u tundën rrjetat më. Tri pikë tejet të rëndësishme…

02 Mar

Keku pret e Feronikelin, në takimin e xhiros së 20-të, në IPKO Superligën e Kosovës. Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Agron Rama”,  me fillim pres orës 13:30. Formacionet:

02 Mar

Feronikeli është klubi më i veçantë në Kosovës sipas Gani Sejdiut Trajneri i njohur kosovar, Gani Sejdiu, i ftuar në emisionin “Favorit” në Televizionin 7, ka deklaruar se klubi i Feronikelit është më i organizuari në Kosovë. “Për të arritur në këto niveli ku ka arritur Feronikeli, duhet një periudhë kohore. Feronikeli gjithmonë ka qenë…

25 Shk

Nga 19 xhiro, sa janë zhvilluar deri më tani, skuadra e Feronikelit, ka arritur të shënojë më së shumti gola. Futbollistët e Feronikelit, kanë tundur gjithsej 33 herë portën kundërshtare. Nga 33 gola të shënuar gjithsej në IPKO Superligë, Kastriot Rexha ka shënuar 9 herë, Mendurim Hoti ka 6 gola të shënuar dhe top treshen…

25 Shk

Është caktuar orari i ndeshjeve për dy xhirot e ardhshme në IPKO Superligë, të cilat do të zhvillohen këtë fundjavë dhe mesjavën e ardhshme, si dhe orari për ndeshjet e javës së 18-të në Ligën e Parë. IPKO Superliga – Java e 20-të E premte, 1 mars ora 13:30 Drita – Drenica Liria – Gjilani…

24 Shk

Feronikeli sot (e diel) shënoi fitore tejet të rëndësishme në shtëpi, ndaj Llapit, me rezultat 2-0. Goli i parë erdhi në minutën e 29-të, nga Mendurim Hoti, i cili për ditëlindjen e tij që pati të shtunën, vendosi të na bëjë “dhuratë” një gol të dielën. Ndërsa për 2-0, u përkujdes Astrit Fazliu në minutën…

24 Shk

Feronikeli vazhdon të jetë në krye të IPKO Superligës, pasi mposhti skuadrën e Llapit, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, me rezultat 2-0. Ndeshja filloi në mënyrë të kujdesshme për të dyja ekipet, pasi që të dyja skuadrat analizonin forcën e njëra-tjetrës. Mirëpo, në minutën e 29-të, u zhbllokua rezultati me golin e…

24 Shk

Feronikeli dhe Llapi tani po bëhen gati të zbresin në fushë, për ta zhvilluar takimin e xhiros së 19-të, në IPKO Superligë. Formacioni zyrtar i Feronikelit: Florijan Smakiqi, Perparim Islami, Yll Hoxha, Arber Prekazi, Lapidar Lladroci, Mendurim Hoti, Astrit Fazliu, Kastriot Rexha, Jean Da Silva, Albutrint Morina, Albert Dabiqaj. Në bankën rezervë: Deniz Troshupa, Met…

24 Shk

Derbi i fundjavës mes Feronikelit dhe Llapit, duket që ka interesim shumë të madh për tu ndjekur nga afër, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Pak para fillimit të takimit, shihet mobilizim i tifozëve, për ta përkrahur në mënyrën më të mirë klubin. Liderët e tabelës, Feronikeli, synojnë të arkëtojnë tri pikë të plota nga ndeshja ndaj…