KF Feronikeli

03/03/2020
Bojku: Ndeshje e fortë ndaj Gjilanit, duam rezultat pozitiv

Feronikeli nesër zhvillon ndeshjen e javës së 21-të dhe kundërshtar do ta ketë Gjilanin. Kjo përballje zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, dhe fillon nga ora 13:00. Para kësaj sfide të rëndësishme për faqen e FC Feronikelit ka folur edhe mesfushori i skuadrës, Besmir Bojku. Mesfushori e cilësoi si ndeshje tejet të vështirë, por…

29/02/2020
Feronikeli bindës ndaj Trepça ’89

Feronikeli ka fituar sfidën e xhiros së 20-të, me rezultat 3-0, duke e mposhtur Trepçën ’89 në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit. Pjesa e parë përfundoi pa gola, por me shumë raste shënimi. Në pjesën e dytë, saktësisht në minutën e 50-të, Mendurim Hoti shënoi për 1-0. Goli i dytê erdhi në minutën e 91-të, ku…

22/02/2020
Komunikatë për media

Pas ndeshjes së sotme, drejtues të KF Feronikelit kanë mbajtur takim me këshilltarin e presidentit z. Albert Bunjaku dhe trajnerin e klubit të Feronikelit, z. Agim Sopi. Me një marrëveshje të dyanshme dhe pas një takimi krejtësisht miqësor, u vendos që të ndahen rrugët mes dyshes Bunjaku dhe Sopi, me klubin e Feronikelit. Klubi i…

22/02/2020
Feronikeli humbet në Podujevë

Feronikeli ka humbur me rezultat 2-1, takimin e xhiros së 20-të, të zhvilluar ndaj Llapit në Podujevë. Për Feronikelin arriti të shënojë golin e tij të parë, Ilir Berisha. Kurse, të dyja golat e Llapit i shënoi Ymeri. Carioca pati mundësi të barazonte rezultatin nga pika e bardhë, por goditjen e tij e priti portieri…

18/02/2020
Hedhet shorti i Digitalb Kupës së Kosovës, Feronikeli takohet me Ballkanin në gjysmëfinale

Katër gjysmëfinalistët kanë mësuar kundërshtarët që do të përballën për një vend në finale. Shorti është hedhur në zyret FFK-së, sot me fillim prej orës 12:00. Në këtë rreth të garave do të takohen Prishtina-Drenica dhe Ballkani-Feronikeli. Takimi i parë luhet në Suharekë, me datë 8 prill, ndersa ai i kthimit në “Rexhep Rexhepi” në…

15/02/2020
Feronikeli barzon në Ferizaj

Feronikeli ështa ndarë me barazim, në ndeshjen e xhiros së 18-të të zhvilluar të shtunën në Stadiumin e Qytetit në Ferizaj. Skuadra e Agim Sopit e filloi dukshëm më mirë takimin, duke krijuar shumë raste shënimi, por mungonte konkretizimi nga futbollistët e tij. Së pari kaloi në epërsi skuadra vendëse, me golin në minutën e…

12/02/2020
Feronikeli në gjysmëfinale të DigitAlb Kupës së Kosovës

Prizren 12 shkurt 2020 FC Feronikeli ka mposhtur skuadrën nga Prizreni, me rezultat 0-2, për tu kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Ndeshja filloi me të dyja ekipet që zhvillonin lojë të matur dhe të kujdesshme. Medjon Hoxha pati rastin e parë, nga një pasim i Mevlan Zekës, që e gjeti Hoxhën në zonë,…

12/02/2020
Klubi nderon kapitenin, Rexhep Rexhepi, flet Presidenti Ramaj

Sot në 21 vjetorin e rënies heroike, Feronikeli nderon Rexhep Rexhepin. Rexhep Rexhepi ishte kapiten i KF Feronikelit, para se ai t’i bashkohej Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ai ra heroikisht dëshmor më 12 shkurt të vitit 1999, por për të mbetur i pavdekshëm në zemrat e tifozëve të KF Feronikelit dhe të mbarë qytetarëve të…

11/02/2020
Feronikeli i rikthehet stërvitjeve në Drenas

Feronikeli i është rikthyer stërvitjeve në fushën sintetike në Drenas, pas fazës përgatitore që e kaloi në Antalya të Turqisë. Ekipi po bën përgatitjet e fundit para ndeshjes së DigitAlb Kupës së Kosovës në futboll që do të zhvillohet nesër (e mërkurë), në Prizren. Liria është nikoqire e FC Feronikelit, në takimin çerekfinal të DigitAlb…

07/02/2020
Feronikeli e përmbyll me fitore fazën përgatitore në Turqi

Antalya 07 shkurt 2020 FC Feronikeli ka fituar takimin miqësor ndaj skuadrës Rukh Brest, duke i mposhtur bjellorusët me rezultat 2-0. Takimi ndaj Rukh Brest ishte miqësorja e fundit për sa i përket kësaj faze përgatitore të ekipit, që u mbajt në Antalya të Turqisë. Formacioni startues: Florjan Smakiqi; Ilir Berisha, Astrit Thaqi, Përparim Islami,…