02 Gus

Mesfushori shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Besmir Bojku, vazhdon rrugëtimin me FC Feronikelin. Bojku i cili kaloi një sezon fantastik me Feronikelin, bindi drejtuesit e klubit për një marrëveshje të re me KF Shkendijën, duke zgjatur bashkëpunimin më numrin 20-të, edhe për sezonin e ri. Besmir Bojku shquhet për dinamikën e tij të madhe në…

21 Kor

Të nderuara media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: FC Feronikeli – FC Trepça ’89 – 22 korrik 2020, ora 17:00, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin e telefonit, roli dhe media…

18 Kor

Të nderuar, Me keqardhje e kemi pranuar vendimin e datës 14.07.2020, ku në Komitetin Ekzekutiv të FFK-së, refuzohet ankesa jonë që ka të bëjë me rezultatin e ndeshjes KFF Mitrovica – KFF Feronikeli. Klubi i Futbollit të Femrave Feronikeli, ka qenë i vetmi klub që i ka bërë ballë “monopolit” të krijuar nga KFF Mitrovica…

12 Kor

Të nderuara media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: FC Feronikeli – FC Ballkani – 13 korrik 2020, ora 17:00, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin e telefonit, roli dhe media në…

08 Kor

Sot, skuadra e Feronikelit ka bërë pergatitjët e fundit para përballjes me Dritën. Ndeshja do të zhvillohet nesër me datë 09 korrik (e enjte) me fillim nga ora 17:00, në Stadiumin e Qytetit në Gjilan. Feronikeli, në pesë përballjët e fundit me Dritën, ka dy fitore, dy barazime dhe një humbje. Momentalisht, FC Feronikeli ka…

03 Kor

Të nderuara media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: FC Feronikeli – SC Gjilani – 04 korrik 2020, ora 17:00, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin e telefonit, roli dhe media në të cilën punoni….

29 Qer

Me rezultat 3-1, Feronikeli ka humbur takimin me Prishtinën, të zhvilluar në kuadër të xhiros së 27-të në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Pjesa e parë përfundoi me rezultat, 2 me 1 me golat e John dhe Mankenda për Prishtinën, ndersa për Feronikelin shënoj Albert Dabiqaj. Ndërsa pjesa e dytë pati edhe një gol,…

28 Qer

Të hënën me fillim prej orës 19:00, na pret sfida, Prishtina – Feronikeli, derbi i Superligës që ka prodhuar gjithmonë emocione. Prishtina hyn në ndeshje me 51 pikë, në pozitën e 2-të në tabelë, ndërsa Feronikeli gjendet në pozitën e 5-të, me 44 pikë pikë të grumbulluara.

27 Qer

Sot, më datë 27 qershor 2020, KFF Mitrovica u shpall Kampione në Superligën e femrave në futboll, mirëpo rezultati i takimit dhe trofeu i këtij edicioni të Superligës, doli në plan të dytë. Sot, në futbollin e Kosovës, politika akter në sport, një akt tejet i dënueshëm nga shtëpia më e madhe e futbollit UEFA,…

26 Qer

Të shtunën Klubin e Futbollit të Femrave, Feronikeli, e pret një sfidë e jashtëzakonshme dhe vendimtare për titullin kampion në Superligën e femrave, në futbollin  e Kosovës. Klubi i Futbollit të Femrave, Mitrovica, pret KFF Feronikelin në stadiumin “Riza Lushta”, në Mitrovicë, për ndeshjen përcaktuese për titull, e cila u vendos nga FFK, shkaku i…

25 Qer

Feronikeli dhe Drenica kanë luajtur pa gola në sfidën e sotme. Feronikeli e dominoi gjithë lojën, ndërsa Drenica pothuajse e gjitha në repartin defanziv. Mundësin me të mirë për Feronikelin e pati Mevlan Zeka, por gjuajtja e tij shkon fare pran portës së Ymerit. Pas këtij takimi, Feronikeli mbetët në vendin e 5’të me 44…

24 Qer

Sot, skuadra e Feronikelit ka bërë përgatitjët e fundit para përballjës me Drenicën. Ndeshja do të zhvillohet nesër me datë 25 qershor (e enjtë) me fillim nga ora 16:45, në stadiumin, “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Skuadra është në formë të mirë dhe në pesë përballjët e fundit me Drenicën, ka tre fitore, një barazim dhe…