Lajmet

08/07/2019
Fillon shitja e biletave për super miqësoren Feronikeli – Milan

Sot (e hënë), ka filluar shitja e biletave për ndeshjen miqësore, që do të zhvillohet mes kampionit të Kosovës, Feronikeli dhe gjigantit nga Serie A, Milan. Të gjithë tifozët që duan të jenë prezent në “Fadil Vokrri” për ta parë këtë ndeshje historike, të parën për skuadrën e Milanit në Kosovë, mund të sigurojnë biletat…

08/07/2019
Ramadani: Do të japim maksimumin për një rezultat pozitiv ndaj TNS

Të martën, me 9 korrik, Feronikeli do të jetë mysafir i The New Saints, për ta zhvilluar ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për UEFA Champions League. Futbollistët dhe stafi kanë arritur tashmë në Uells, në shtetin ku do të zhvillohet takimi i parë mes skuadrave. Për ndeshjen ka folur kryetrajneri, Zekirija Ramadani, i…

05/07/2019
Më 10 gusht ndeshja miqësore mes FC Feronikelit dhe AC Milan

Më 10 gusht të këtij viti, rosonerët do të zbarkojnë për herë të parë në Kosovë, për tu përballur në ndeshje miqësore me klubin kampion nga Kosova, FC Feronikeli. Feronikeli dhe AC Milan do të takohen më 10 gusht, me fillim prej orës 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Detaje të tjera për këtë…

28/06/2019
Feronikeli tregon karakterin e kampionit, përmbys rezultatin me një futbollist më pak

Feronikeli ka fituar finalen e Raundit Preliminar të UEFA Champions League, duke mposhtur skuadrën e Santa Colomas, me rezultat 2-1. Ndeshja filloi më mirë për vendësit, që tentonin vazhdimisht golin, veçanërisht me dy raste të mira të Mevlan Zekës. Pjesa e parë përfundoi pa gola, duke mos u tundur rrjetat në asnjërën gol. Pjesa e…

27/06/2019
Rexha: Kam besim te grupi, por mos të harrojmë që çdo gabim mund të na kushtojë

Feronikeli pret të premten skuadrën e Santa Colomas, për ta zhvilluar finalen e turneut të preliminareve, të UEFA Champions League. Për këtë takim tejet të rëndësishëm, për feronikelifc.com, ka folur edhe sulmuesi i klubit, Kastriot Rexha. Rexha tha që po mundohen të gjejnë formën më të mirë fizike, përkundër faktit që po vijnë nga një…

27/06/2019
Ramadani: Në prag të finales, klubi i bashkuar si një familje e madhe

Feronikeli do të përballet me skuadrën, Santa Coloma, në kuadër të finales së mini-turneut, të preliminareve të UEFA Champions League. Ndeshja që do të zhvillohet të premten në “Fadil Vokrri”, ka marrë jo pa të drejtë  vëmendje të madhe, pasi që është e një rëndësie të veçantë, jo vetëm për Feronikelin, por edhe për futbollin…

27/06/2019
Njoftim për konferencën e mediave dhe stërvitjet e hapura

Për shkak të itinerarit të ngjeshur në stadiumin “Fadil Vokrri” është dashur të bëhet një ndryshim për sa i përket konferencës për media dhe vendit e orës së stërvitjeve të hapura të të dyja klubeve finaliste të rundit preliminar, të Champions League. Feronikeli do të fillojë stërvitjen prej orës 16:00, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në…

26/06/2019
Këto janë pikat e shitjes së biletave për finalen mes Feronikelit dhe Santa Colomas

Feronikeli takohet me Santa Coloman, në finalen e Preliminary Round të UEFA Champions League. Biletat do të fillojnë të shiten prej ditës së enjte, nga ora 14:00, në këto pika: Në Prishtinë, në sheshin “Zahir Pajaziti”. Në Drenas, në sheshin “Fehmi Lladrovci”. Në Drenas, në Restaurant “Dijamant”. Në Komoran, te Pizzeria “Dijamant”. Diten e ndeshjes…

26/06/2019
Akreditimi i mediave për finalen ndaj Santa Coloma

Të nderuar media, KF Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: KF Feronikeli – FC Santa Coloma – 28 Qershor 2019, ora 20:45, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë, Kosovë Për të aplikuar për akreditim ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, nr.personal, nr. i telefonit, roli…

25/06/2019
Këto janë pikat e shtijes së biletave për Feronikeli – Lincoln Red Imps

Ndeshja mes Feronikelit dhe Lincoln Red Imps do të zhvillohet sonte (e martë), me fillim prej orës 20:45. Takimi është në kuadër të UEFA Champions League, turneut preliminar të garave. Biletat kanë filluar të shiten mëngjesin e sotëm në këto pika: Prishtinë: Stadiumi “Fadil Vokrri” Drenas: Restaurant Dijamant Komoran: Pizzeria Dijamant Çmimet janë si vijon:…