24 Qer

Të nderuara media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: FC Feronikeli – FC Drenica – 25 qershor 2020, ora 16:45, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin e telefonit, roli dhe media në të cilën…

21 Qer

Feronikeli ka shënuar fitore të rëndësishme në shtëpi, në ndeshjen e xhiros së 25-të, duke mposhtur skuadrën e Llapit, me rezultat 2-1. Gjatë pjesës së parë ishte ndeshje e hapur, duke bërë që të shënohen dy gola, nga një gol për secilën skuadër, duke përfunduar pjesa e parë me rezultat 1-1. Së pari, Zeka realizoi…

20 Qer

Të nderuar përkrahës të FC Feronikelit, Të dielën vazhdojmë me javën e 25-të të IPKO Superligës së Kosovës, në takimin që zhvillohet ndaj skuadrës së Llapit, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas. Kërkojmë mirëkuptimin tuaj, që ndeshjen ta përcjellni përmes transmetimit në TV, ku të drejtën ekskluzive për transmetim e ka SuperSport. Me mirëkuptimin më…

19 Qer

Sfida e madhe mes KFF Feronikelit dhe KFF Mitrovicës po afron. Vashat e Feronikelit kanë rritur intensitetin e stërvitjeve, duke u rikthyer fuqishëm pas pushimit nga pandemia. Ndeshja që siguron evropën, ka marrë jehonë të madhe gjithandej, duke bërë që kërkesa për një rezultat pozitiv të jetë edhe më e madhe. Sfida që pritet të…

19 Qer

Të nderuara media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: FC Feronikeli – FC Llapi – 21 qershor 2020, ora 17:00, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin e telefonit, roli dhe media në…

19 Qer

Pas eliminimit nga DigitAlb Kupa e Kosovës, FC Feronikeli ëshë ritkthyer në stërvitje, për të i bërë përgatitjet për ndeshjen e së dielës, ndaj FC Llapit. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në kuadër të IPKO Superligës së Kosovës, në të cilën nuk lejohet ende prania e tifozëve shkaku i vendimit të MKRS-së….

16 Qer

Nesër me fillim prej orës 16:30, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas, Feronikeli e pret Ballkanin për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Digitalb Kupës së Kosovës. Feronikeli sot bëri stërvitjet e fundit para kësaj sfide e cila është mjaftë e rëndësishme për të dy skuadrat. Feronikeli, kampion në fuqi dhe po luftojnë që Kupa…

15 Qer

Të nderuar media, FC Feronikeli ju njofton se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjen: FC Feronikeli – FC Ballkani – 17 qershor 2020, ora 16:30, Stadiumi “Rexhep Rexhepi”, Drenas. Për të aplikuar për akreditim, ju lutemi dërgoni një e-mail i cili përmban të dhënat tuaja: emri, mbiemri, numrin personal, numri i telefonit, roli dhe…

13 Qer

FC Feronikeli është kthyer në stërvitje mengjesin e sotëm (e shtunë), pas takimit të së premtes ndaj Dukagjinit. Trajneri, Afrim Toverlani, planifikoi stërvitje regjeneruese për njëmbëdhjetëshen startuese të së premtes, kurse pjesa tjetër ndoqi planin e zakonshëm stërvitor. Kujtojmë që në ndeshjen ndaj Dukagjinit, FC Feronikeli arkëtoi tri pikë të plota me golat e Zekës…

12 Qer

FC Feronikeli ka arkëtuar tri pikë të reja në Klinë, duke fituar me rezultat 0-2 përballjen ndaj Dukagjinit në kuadër të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Pjesa e parë ishte pa gola duke mos u tundur rrjetat e asnjërës portë. Në pjesën e dytë, goli i parë erdhi në minutën 47-të nga Mevlan Zeka….

11 Qer

Kryetrajneri i FC Feronikelit, Afrim Toverlani për faqën zyrtare të klubit tha se kemi punuar shumë për ta mbajtur formën e mirë në ekip. “Ndeshja me Dukagjinin është sfida e radhës për ne, kundershtarin duhet ta respektojmë dhe në fushë le të fitojë ekipi më i mirë. Në stërvitje gjithçka është në rregull, të shohim…

10 Qer

Me rastin e ndarjes nga jeta të nënës së heroit, Fehmi Lladrovci, presidenti i FC Feronikelit, Naser Ramaj shprehë ngushllimet më të sinqerta për familjen Lladrovci. Presidenti Ramaj, së bashku me gjithë stafin e FC Feronikelit, shprehin ngushëllimet më të sinqerta edhe për Kryetarin e Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcin si dhe kapitenin e skuadrës,…