16 Pri

Skuadra e Feronikelit, po bën përgatitjet e fundit për ndeshjen e së mërkurës ndaj Ballkanit. Ndeshja do të zhvillohet në Suharekë, prej orës 15:00. Feronikeli do të bëjë pushim pak në garat kampionale, pasi që takimi i nesërm do të jetë në kuadër të Kupës së Kosovës. Gjysmëfinalja e parë e Kupës së Kosovës luhet…

14 Pri

Skuadra e femrave të klubit Feronikeli,ka shënuar fitore të thellë dhe bindëse, me rezultat 16-0, në ndeshjen ndaj Intelektualeve, të zhvilluar të shtunën, në kuadër të kampionatit. Skuadra jonë ishte bindshëm më e mirë në ndeshjen e zhvilluar në Gjilan. Këtë formë shpresojmë ta mbajnë edhe të martën, në ndeshjen për Kupë, që zhvillohet ndaj…

14 Pri

Feronikeli ka arritur të mposhtë Vëllaznimin me rezultat 97:56 (19:18, 27:7, 27:11, 24:20) në serinë finale të play-offit të Ligës së Parë. Art Hajdari ishte i pandalshëm në radhët e Feronikelit duke realizuar 38 pikë, derisa pikë dyshifrore shënuan edhe Beq Kovaqi (17), Gattis (14) dhe Merovci (14). Te Vëllaznimi më të dalluarit ishin Edmond…

13 Pri

Ferizaj ka mposhtur skuadrën e Feronikelit, me rezultat 1-2, në ndeshjen e xhiros së 27-të, në Superligën e Kosovës në futboll. Vendësit nga Drenasi hapën më mirë takimin, me raste të shpeshta, por momenti i golit nuk erdhi deri në minutën e 31-të. Mbrojtësi, Arbër Prekazi, kaloi Feronikelin në epërsi, për të shënuar për 1-0….

10 Pri

Skuadra e Feronikelit nuk i ka ndaluar stërvitjet, përkundër motit me shi. Ekipi i Zekirija Ramadanit, po bën përgaditjet për ndeshjen e së shtunës, ndaj Ferizajit, që zhvillohet në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Të shtunën, Feronikeli pret Ferizajin, në ndeshjen e xhiros së 27-të, me fillim prej orës 15:30.  

09 Pri

Tashmë është kompletuar finalja e play-offit për Ligën e Parë në basketboll, e cila do të zhvillohet mes KB Feronikelit dhe KB Vëllaznimit. KB Feronikeli arriti me plot meritë deri në këtë pikë, pasi ishte lider i tabelës me 17 fitore dhe vetëm një humbje. Skuadra jonë arriti deri në finale, pasi mposhti Istogun me…

08 Pri

Feronikeli e mposhti Lirinë me rezultat 0-4, në ndeshjen e xhiros së 26-të, të Superligës së Kosovës në futboll. Historia u përsërit njejtë si ndeshja e kaluar e zhvilluar në Prizren, me Kastriot Rexhën që shënoi dy gola, ndërsa për 3-0 shënoi Mevlan Zeka, e për rezultatin përfundimtar u përkujdes Dabiqaj. photocredit: Albert Sinanaj

08 Pri

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, ka folur pas fitores 0-4 në Prizren, ndaj Lirisë. Ramadani tha se klubi ynë, në çdo ndeshje futet për fitore dhe se Feronikeli nuk varet nga askush tjetër, përveç vetvetës. “Si lider në tabelë që jemi dhe pretendentë për ta fituar titullin ne në çdo ndeshje futemi për fitore. Ashtu…

08 Pri

Feronikeli ka shënuar fitore bindëse 0-4, si mysafir i Lirisë së Prizrenit. Në stadiumin “Përparim Thaçi”, mysafirët u treguan më të rrezikshëm që nga fillimi, me vendësit që mundoheshin të krijonin rrezik me kundërsulme. Goli i parë erdhi herët, saktësisht në minutën e 9-të, kur Kastriot Rexha shënoi me kokë për 0-1. Rexha ishte protagonist…

04 Pri

Feronikeli ka shënuar fitore 1-0 ndaj Ballkanit, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi” Deri te goli, skuadra e Feronikelit erdhi kur mbrojtësi i Ballkanit, Dardan Jashari, shënoi në porten e tij. Feronikeli tani ka përforcuar pozitën e parë në tabelë, me 59 pikë pas 25 xhirove të luajtura, kurse Ballkani ka mbetur në…

31 Mar

Skuadra e Feronikelit ka barazuar pa gola në udhëtim te skuadra e Flamurtarit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Fadil Vokrri”, skuadra mysafire ishte më kërkuese gjatë gjithë ndeshjes, por vendësit kishin hyrë me qëllimin që të ndalnin liderët. Gjatë minutave të fundit u zhvillua shumë pak futboll, pasi që futbollistët e Flamurtarit ndërprenin lojën vazhdimisht…

31 Mar

Flamurtari pret Feronikelin në ndeshjen e xhiros së 24-të, që zhvillohet në “Fadil Vokrri”, të Prishtinës. Feronikeli i prinë tabelës, me 55 pikë, ndërsa Flamurtari gjendet në pozitën e 9-të, me 28 pikë. Në pesë ndeshjet e fundit, Flamurtari nuk ka arritur të sigurojë asnjë fitore, duke nxjerrë tri barazime dhe duke humbur dy ndeshje….