Lajmet

11/05/2019
Feronikeli 4-1 Drita, ndeshja nëpërmjet fotografive

Feronikeli ka marshuar rrugën drejt titullit, duke siguruar fitoren e radhës, në ndeshjen ndaj Dritës, të cilën e mposhti në shtëpi, me rezultat 4-1. Golat u shënuan nga: Kastriot Rexha (i cili realizoi dy herë), Jean Carioca dhe Mendurim Hoti. Feronikeli është lider në tabelë, me gjithsej 74 pikë të mbledhura. Photocredits: Albert Sinani

11/05/2019
Super Feronikeli vazhdon marshin përpara, fitore bindëse ndaj Dritës

Feronikeli ka shënuar fitore bindëse dhe tejet të rëndësishme ndaj Dritës, me rezultat 4-1, në takimin e xhiros së 31-të, të zhvilluar në “Rexhep Rexhepi”. Ndeshja filloi me raste të Feronikelit, kur vetëm pas 5 minutave lojë, Rexha rrezikoi portën kundërshtare, duke dhënë sinjal se do të ketë gola. Në minutën e 36-të erdhi goli…

10/05/2019
Sukseset, krenaria dhe lajmet e mira vazhdojnë të vijnë në adresë të Feronikelit

Federata e Futbollit të Kosovës, ka njoftuar sot se UEFA, ka bërë licencimin e Feronikelit, për garat e edicionit 2019/2020. Feronikeli ka arritur që të përmbushë të gjitha kriteret e UEFA-s për licencim, në një proces që ka zgjatur më shumë se 3 muaj, duke filluar më 1 shkurt të këtij viti. Me këtë rast,…

10/05/2019
Zyrtare: Feronikeli licencohet për garat e UEFA-s

Që nga 1 shkurti, ka filluar procesi i licencimit të klubeve për garat e shtëpisë më të madhe të futbollit evropian, UEFA-s, për edicionin 2019/20. Falë angazhimit të madh dhe profesional të stafit menaxherial të klubit tonë, edhe Feronikeli bën pjesë në listën e klubeve të licentuara nga UEFA, duke paraqitur dokumentacionin e kërkuar në…

07/05/2019
Krasniqi: Nuk ka kalkulime, luftojmë për të dy trofetë

Klubi i Feronikelit, pas tashmë 30 xhirove të zhvilluara në Superligën e Kosovës, mban kreun e tabelës me 71 pikë të grumbulluara. Në anën tjetër, klubi nga Drenasi, është edhe në finale të Kupës së Kosovës dhe në një situatë të tillë, është në luftë për dy trofetë kryesor në futbollin vendas. Zyrtari për media…

04/05/2019
Feronikeli shkëputet si lider i vetëm i Superligës

Feronikeli ka shënuar fitore tejet të rëndësishme në ndeshjen derbi ndaj Drenicës, të cilën e mposhti në “Bajram Aliu”, me rezultat minumal 0-1. Pjesa e parë prodhoi raste, por jo edhe gola. Rastin më të mirë e pati Kastriot Rexha, kur goditja e tij me kokë shkoi shumë pranë shtyllës. Në pjesën e dytë u…

02/05/2019
Feronikeli – Ballkani, ndeshja nëpërmjet fotografive

Feronikeli siguroi finalen e Digitalb Kupës së Kosovës, duke mposhtur me rezultat 2-0, skuadrën e Ballkanit, në ndeshjen e së mërkurës, të zhvilluar në “Rexhep Rexhepi”. Nga një gol u shënua në secilën pjesë të takimit, së pari kapiteni, Lapidar Lladrovci shënoi për 1-0, ndërsa për ta dyfishuar epërsinë u përkujdes, Artur Magani. Këto janë…

01/05/2019
Feronikeli është finalisti i Kupës së Kosovës

Feronikeli ka mposhtur Ballkanin, me rezultat 2-0, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, të zhvilluar në “Rexhep Rexhepi”. Nga një gol për secilën ndeshje, mjaftoi që të fitohet edhe takimi i dytë gjysmëfinal. Lapidar Lladrovci shfrytëzoi një tollovi në zonën kundërshtare për të shënuar për 1-0, në minutën e 19-të. Në pjesën…

30/04/2019
Klubi kreu përgatitjet e fundit për sfidën ndaj Ballkanit

Feronikeli përfundoi të martën stërvitjen e fundit për sfidën gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, që do të zhvillohet ndaj Ballkanit. Ndeshja e parë, e luajtur në Suharekë përfundoi në të mirë të skuadrës sonë, me rezultat 1-2. Kurse, të mërkurën zhvillohet takimi kthyes, në Drenas, me fillim prej orës 15:30, që do ta përcaktojë finalistin…

29/04/2019
Raportet Kone – Ramadani, flet presidenti i Feronikelit

KF Feronikeli vazhdon të jetë lider i Superligës së Kosovës në futboll edhe pas xhiros së 29-të. Feronikeli ndeshjen e fundit ndaj Gjilanit e fitoi pa ndonjë problem në stadiumin “Rexhep Rexhepi, duke fituar me rezultat 2:0, shkruan Insporti.com. Trajneri i Feronikelit, Zekirja Ramadani edhe në në këtë ndeshje nuk mundi të llogariste në shërbimet…