Lajmet

01/05/2019
Feronikeli është finalisti i Kupës së Kosovës

Feronikeli ka mposhtur Ballkanin, me rezultat 2-0, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, të zhvilluar në “Rexhep Rexhepi”. Nga një gol për secilën ndeshje, mjaftoi që të fitohet edhe takimi i dytë gjysmëfinal. Lapidar Lladrovci shfrytëzoi një tollovi në zonën kundërshtare për të shënuar për 1-0, në minutën e 19-të. Në pjesën…

30/04/2019
Klubi kreu përgatitjet e fundit për sfidën ndaj Ballkanit

Feronikeli përfundoi të martën stërvitjen e fundit për sfidën gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, që do të zhvillohet ndaj Ballkanit. Ndeshja e parë, e luajtur në Suharekë përfundoi në të mirë të skuadrës sonë, me rezultat 1-2. Kurse, të mërkurën zhvillohet takimi kthyes, në Drenas, me fillim prej orës 15:30, që do ta përcaktojë finalistin…

29/04/2019
Raportet Kone – Ramadani, flet presidenti i Feronikelit

KF Feronikeli vazhdon të jetë lider i Superligës së Kosovës në futboll edhe pas xhiros së 29-të. Feronikeli ndeshjen e fundit ndaj Gjilanit e fitoi pa ndonjë problem në stadiumin “Rexhep Rexhepi, duke fituar me rezultat 2:0, shkruan Insporti.com. Trajneri i Feronikelit, Zekirja Ramadani edhe në në këtë ndeshje nuk mundi të llogariste në shërbimet…

28/04/2019
Feronikeli – Gjilani, ndeshja nëpërmjet fotografive

Feronikeli mposhti me rezultat 2-0 Gjilanin, në ndeshjen e xhiros së 29-të, të zhvilluar në “Rexhep Rexhepi”. Golat u shënuan nga Kastriot Rexha në minutën e 11-të dhe Jean Carioca në minutën e 38-të. Photocredits: Albert Sinani

27/04/2019
Feronikeli me fitore të sigurtë ndaj Gjilanit

Feronikeli ka arkëtuar tri pikë të reja, në ndeshjen ndaj Gjilanit, të zhvilluar në “Rexhep Rexhepi”. Klubi nga Drenasi, shënoi fitore të sigurtë, 2-0, në ndeshjen e zhvilluar sot ( e shtunë). Ndeshjen e hapi sulmuesi në top formë, Kastriot Rexha, i cili realizoi me kokë, në minutën e 11-të. Pas një depërtimi të mirë,…

25/04/2019
Feronikeli gati për Gjilanin

Skuadra e Feronikelit, po vazhdon stërvitjet për ndeshjen ndaj Gjilanit. Feronikeli dhe Gjilani takohen të shtunën, me fillim prej orës 15:30, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas.

24/04/2019
Njoftim nga Tigrat për ndeshjen ndaj Gjilanit

Të shtunën, Feronikeli pret Gjilanin për ndeshjen e radhës në Ipko Superligën e Kosovës. Pasi kanë mbetur edhe pesë xhiro deri në fund të kampionatit, atmosfera ka nisur të bëhet gjithnjë e më e nxehtë. Tifo grupi i skuadrës sonë, Tigrat e Zi, kanë një njoftim para ndeshjes. Postimi i Tigrave: NJOFTIM Njoftohen të gjithë…

24/04/2019
Të enjten vashat e Feronikelit kërkojnë finalen e Kupës së Kosovës

Të enjten zhvillohet ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kupës së Kosovës për femra, në futboll. KFF Feronikeli pret në stadiumin sintetik, në Drenas, Mitrovicën, për tu përballur në ndeshjen kthyese. Vashat e Feronikelit kanë nevojë për përkrahjen e tifozëve për plasman në finale të Kupës. Duke filluar prej orës 15:30, të enjtën, në fushën sintetike…

22/04/2019
Këto janë pesë ndeshjet e mbetura për Feronikelin

Superliga e Kosovës në futboll, javë pas jave po shkon drejt fundit. Kanë mbetur edhe pesë xhiro deri në fund të kampionatit, tabelës së të cilit po i prinë klubi ynë, Feronikeli, me pikë të barabarta me Prishtinën. Pas xhiros së 28-të, Feronikeli ka arritur të grumbullojë 65 pikë dhe deri në këtë javë, ka…

22/04/2019
Kek-u – Feronikeli, ndeshja nëpërmjet fotografive

Feronikeli arkëtoi tri pikë të plota, në ndeshjen e së dielës, të zhvilluar ndaj Kek-ut, të cilën e fitoi me rezultat 0-4. Carioca hapi serinë e golave në minutën e 27-të, ndërsa më pas, Kastriot Rexha shënoi edhe tre gola të tjër, në minutat 30-të, 46-të dhe 80-të. Këto janë disa nga fotografitë e ndeshjes,…