05 Mar

Krahas punës së madhe, ka mbretëruar edhe atmosferë e mirë në stërvitjen e sotme te Feronikeli. Skuadra është parë në humor të mirë, para derbit ndaj Prishtinës, që zhvillohet në kryeqytet. Të mërkurën, me fillim prej orës 17:00, në “Fadil Vokrri”, Prishtina pret Feronikelin, në ndeshjen e xhiros së 21-të, në IPKO Superligën e Kosovës.

05/03/2019

Komisioni i Garave, i IPKO Superligës dhe i Ligës së Parë, ka iniciuar procedurë disiplinore ndaj portierit të KEK-ut, Drin Hodaj. Hodaj u hedh mbi sulmuesin e Feronikelit, Kastriot Rexhën, duke e goditur atë, brenda zonës së rreptësisë. Gjyqtari nuk e pa këtë rast në fushë, mirëpo Komisioni i Garave ka iniciuar procedurë pas xhirimeve…

03 Mar

Një rast i paprecedent ka ndodhur në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Sipas raportimeve në faqen e FC Llapit, Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka ndarë plot 38,000 euro për Prishtinën, vetëm e vetëm që të mposhtë Llapin, në ndeshjen e së dielës, të cilën e humbi 1-0. Sipas kësaj,…

02 Mar

Feronikeli shënoi fitore minimale 0-1, por tejet të rëndësishme për të marrë tri pikë të reja në Obiliq. Golin e vetëm e realizoi sulmuesi në top formë, Kastriot Rexha, në minutën e 41-të, pas një depërtimi të bukur të Mevlan Zekës. Feronikeli tani ka plot 48 pikë dhe zë pozitën e parë në tabelën e…

02 Mar

Feronikeli ka shënuar fitore minimale 0-1, në Obiliq, kundër Kekut, në stadiumin “Agron Rama”. Skuadra nga Drenasi arriti të shënojë vetëm një gol, me anë të Kastriot Rexhës, në minutën e 41-të. Ky ishte goli i vetëm në ndeshje, pasi deri në fund të takimit, nuk u tundën rrjetat më. Tri pikë tejet të rëndësishme…

28 Shk

Klubi i Feronikelit, është mysafir i Kekut, në Obiliq, në ndeshjen e xhiros së 20-të, të IPKO Superligës. Në klub mbretëron atmosferë e mirë, pasi që futemi në lojë, pas dy fitoreve radhazi në IPKO Superligë, që të dyja pa pranuar gol. Fitorja ndaj Lirisë në Prizren 0-2 dhe ajo ndaj Llapit në Drenas, 2-0….

25 Shk

Nga 19 xhiro, sa janë zhvilluar deri më tani, skuadra e Feronikelit, ka arritur të shënojë më së shumti gola. Futbollistët e Feronikelit, kanë tundur gjithsej 33 herë portën kundërshtare. Nga 33 gola të shënuar gjithsej në IPKO Superligë, Kastriot Rexha ka shënuar 9 herë, Mendurim Hoti ka 6 gola të shënuar dhe top treshen…

24 Shk

Feronikeli sot (e diel) shënoi fitore tejet të rëndësishme në shtëpi, ndaj Llapit, me rezultat 2-0. Goli i parë erdhi në minutën e 29-të, nga Mendurim Hoti, i cili për ditëlindjen e tij që pati të shtunën, vendosi të na bëjë “dhuratë” një gol të dielën. Ndërsa për 2-0, u përkujdes Astrit Fazliu në minutën…

24 Shk

Feronikeli vazhdon të jetë në krye të IPKO Superligës, pasi mposhti skuadrën e Llapit, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, me rezultat 2-0. Ndeshja filloi në mënyrë të kujdesshme për të dyja ekipet, pasi që të dyja skuadrat analizonin forcën e njëra-tjetrës. Mirëpo, në minutën e 29-të, u zhbllokua rezultati me golin e…

24 Shk

Feronikeli dhe Llapi tani po bëhen gati të zbresin në fushë, për ta zhvilluar takimin e xhiros së 19-të, në IPKO Superligë. Formacioni zyrtar i Feronikelit: Florijan Smakiqi, Perparim Islami, Yll Hoxha, Arber Prekazi, Lapidar Lladroci, Mendurim Hoti, Astrit Fazliu, Kastriot Rexha, Jean Da Silva, Albutrint Morina, Albert Dabiqaj. Në bankën rezervë: Deniz Troshupa, Met…

24 Shk

Derbi i fundjavës mes Feronikelit dhe Llapit, duket që ka interesim shumë të madh për tu ndjekur nga afër, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Pak para fillimit të takimit, shihet mobilizim i tifozëve, për ta përkrahur në mënyrën më të mirë klubin. Liderët e tabelës, Feronikeli, synojnë të arkëtojnë tri pikë të plota nga ndeshja ndaj…