24 Shk

Feronikeli dhe Llapi takohen sot (e diel), me fillim prej orës 13:00, për ta zhvilluar ndeshjen e xhiros së 19-të, të IPKO Superligës së Kosovës. Feronikeli i prinë tabelës me 42 pikë, katër më shumë se Llapi, që gjendet në pozitën e 3-të. Skuadra nga Drenasi, i ka fituar dy ndeshjet e para të vitit…

22 Shk

Ndeshja e Feronikelit ndaj Llapit zhvillohet në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, të dielën, me fillim prej orës 13:00. Për të gjithë tifozët e antarsuar në KF Feronikeli, hyrja do të jetë pa pagesë. Kurse të gjithë ata që nuk janë të antarsuar dhe duan të antarsohën, mund ta bëjnë këtë deri të dielën, para orës 12:00….

21 Shk

Këtë të diel, Feronikeli dhe Llapi zhvillojnë kryendeshjën e xhiros së 19-të në Superligën e Kosovës. Kjo ndeshje është mjaft e rëndësishme për të dyja skuadrat, të cilat synojnë titullin kampion. Feronikeli momentalisht mban pozitën e parë me 42 pikë, ndërsa Llapi është në pozitën e tretë me 38 pikë. Hyrja në stadium është papagesë…

20 Shk

Sot u mbajt stërvitja e parë e klubit për vitin 2019, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Pas më shumë se dy muajve, futbollistët i kthehen stërvitjeve në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Kjo për arsye se ndeshjet që patëm në fillim të stinorit pranveror, u luajtën në fusha sintetike, duke bërë kështu që edhe stërvitjet të bëhen në…

20 Shk

Super-derbi i Ligës së Parë të meshkujve në basketboll, përfundoi në të mirë të skuadrës sonë, KB Feronikeli, me rezultat 107:66. KB Feronikeli fitoi takimin me 41 pikë dallim, me plot gjashtë lojtarë, që patën pikë dyshifrore. Më të dalluarit ishin Mustafë Meroci me 25 pikë dhe Arti Hajderi me 23 sosh, 11 asistime e…

18 Shk

Feronikeli merr kreun e Ipko Superligës së Kosovës, pas fitores në Prizren, ndaj Lirisë me rezultat 0-2. Ishte një ditë e bukur për sulmuesin tanë, Kastriot Rexhën, pasi që të dyja golat i shënoi ai. Goli i parë erdhi në minutën e 7-të, të takimit, ku realizoi Rexha, kurse për 0-2, i njëjti sulmues shënoi…

17 Shk

KFF Feronikeli sot arriti fitore të thellë ndaj Vizionit, me rezultat 8-0, në ndeshjen e zhvilluar në Drenas. Menaxheri i klubit, Hajriz Hajdari, tha se festuam dy festa, atë të fitores dhe festën e 11 vjetorit të Pavarësisë. “Ne muajin historik, pranë datës historike, festuam dy festa, atë të fitores dhe festen e 11 vjetorit…

25 Kor

Pas përforcimeve të bëra në mbrojtje e sulm, Feronikeli po e rrit edhe nivelin e mesfushës. Transferi më i ri i Feronikelit është mesfushori Alush Gavazaj, i cili në stinorin e kaluar ka luajtur për Lirinë e Prizrenit. Gavazaj është 23 vjeçarë, megjithatë karriera e tij ka filluar shumë herët. Përveç Lirisë, ai ishte pjesë…

25 Kor

Pas një sezoni të suksesshëm me klubin, Feronikeli ka vendosur që ta mbajë të pasur dhe të fortë mesfushën me mesfushorin Albert Dabiqaj, i cili është bashkuar klubit tonë vitin e kaluar. Suksesi i treguar në fushë ka bërë që Dabiqaj, 21 vjeçarë, të thirret edhe nga Kombëtarja e Kosovës U21. Albert Dabiqajt i është…

25 Kor

Mesfushori dhe njëri ndër lojtarët më në formë në sezonin e kaluar tek Feronikeli, Yll Hoxha, e ka vazhduar kontratën e tij me klubin edhe për një vit. Hoxha është bërë pjesë e Feronikelit në fillim të vitit 2017 dhe para ardhjes, karrieren e tij e ka zhvilluar edhe në Finlandë dhe Shqipëri.