Lajmet

12/02/2020
Feronikeli në gjysmëfinale të DigitAlb Kupës së Kosovës

Prizren 12 shkurt 2020 FC Feronikeli ka mposhtur skuadrën nga Prizreni, me rezultat 0-2, për tu kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Ndeshja filloi me të dyja ekipet që zhvillonin lojë të matur dhe të kujdesshme. Medjon Hoxha pati rastin e parë, nga një pasim i Mevlan Zekës, që e gjeti Hoxhën në zonë,…

12/02/2020
Klubi nderon kapitenin, Rexhep Rexhepi, flet Presidenti Ramaj

Sot në 21 vjetorin e rënies heroike, Feronikeli nderon Rexhep Rexhepin. Rexhep Rexhepi ishte kapiten i KF Feronikelit, para se ai t’i bashkohej Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ai ra heroikisht dëshmor më 12 shkurt të vitit 1999, por për të mbetur i pavdekshëm në zemrat e tifozëve të KF Feronikelit dhe të mbarë qytetarëve të…

11/02/2020
Feronikeli i rikthehet stërvitjeve në Drenas

Feronikeli i është rikthyer stërvitjeve në fushën sintetike në Drenas, pas fazës përgatitore që e kaloi në Antalya të Turqisë. Ekipi po bën përgatitjet e fundit para ndeshjes së DigitAlb Kupës së Kosovës në futboll që do të zhvillohet nesër (e mërkurë), në Prizren. Liria është nikoqire e FC Feronikelit, në takimin çerekfinal të DigitAlb…

07/02/2020
Feronikeli e përmbyll me fitore fazën përgatitore në Turqi

Antalya 07 shkurt 2020 FC Feronikeli ka fituar takimin miqësor ndaj skuadrës Rukh Brest, duke i mposhtur bjellorusët me rezultat 2-0. Takimi ndaj Rukh Brest ishte miqësorja e fundit për sa i përket kësaj faze përgatitore të ekipit, që u mbajt në Antalya të Turqisë. Formacioni startues: Florjan Smakiqi; Ilir Berisha, Astrit Thaqi, Përparim Islami,…

05/02/2020
FC Feronikeli në përfundim të fazës përgatitore, skuadra e gatshme

Antalya 5 shkurt 2020 FC Feronikeli po shijon ditët e fundit në Antalya, në kuadër të fazës përgatitore që klubi po e zhvillon në shtetin e Turqisë. Faza përgatitore po kalon me një dinamikë tejet të lartë, me tempo të shpejtë të lojës dhe të stërvitjeve me futbollistët që nuk po kursejnë asgjë nga vetja…

03/02/2020
Feronikeli fiton miqësoren ndaj FC Shkupit

Antalya 3 shkurt 2020 FC Feronikeli ka fituar miqësoren e së hënës, të zhvilluar kundër skuadrës nga Maqedonia, FC Shkupi. Ndeshja u zhvillua në Antalya të Turqisë, në kuadër të përgatitjeve të fazës së dytë të kampionatit, që po bën ekipi ynë atje. Formacioni startues: Florjan Smakiqi; Lapidar Lladrovci, Ilir Berisha, Përparim Islami, Lorent Shala;…

01/02/2020
Zyrtare: Feronikeli transferon super sulmuesin Van-Dave Harmon

Feronikeli ka bërë lëvizje në minutat e fundit të afatit kalimtar të janarit, duke u përforcuar fuqishëm në sulm. Përforcimi i radhës në klubin e Feronikelit, është sulmuesi nga Liberia, Van-Dave Harmon. Harmon ka qenë cak i shumë skuadrave nga Kosova dhe më gjerë, por vendosi që firmën ta vë në kontratën e Feronikelit. Ai…

01/02/2020
Feronikeli me shumë raste, por pa gola në miqësoren me bullgarët

Antalya 1 shkurt 2020 FC Feronikeli ka barazuar pa gola në miqësoren ndaj FC Lokomotiv Sofia (BUL), të zhvilluar sot (e shtunë) në Antalya të Turqisë. Në vazhdën e miqsëroreve që po zhvillohen në fazën përgatitore të Feronikelit, ishte edhe ndeshja e sotme që tregoi një karakter tjetër të ekipit, duke dalluar shumë nga miqësorja…

24/01/2020
FC Feronikeli përfundon fazën e parë përgatitore, vazhdon me fazën e dytë në Turqi

Drenas, 24 Janar FC Feronikeli ka zhvilluar sot stërvitjen e fundit në Kosovë, për fazën e parë përgatitore, duke qenë se të dielën, klubi do të udhëtojë në Antalya të Turqisë, për fazën e dytë dhe më intensive të stërvitjeve përgatitore për pjesën e dytë të kampionatit. Skuadra do ta rrisë intensitetin e stërvitjeve në…

12/01/2020
Lladrovci debuton me Kombëtaren e Kosovës

Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i FC Feronikelit, ka debutuar me fanellën e Përfaqësueses së Kosovës. Në ndeshjen e zhvilluar në Doha, të Katarit, Kosova u takua me Suedinë, në një ndeshje miqësore të zhvilluar mes tyre. Lapidar Lladrovci u fut në lojë në pjesën e dytë, në formacionin e Bernard Challandes, ku kishte edhe shumë yje…