Uncategorized

03/06/2020
Feronikeli luan baras ndaj Ballkanit në Suharekë

Ndeshja e parë gjysmëfinale e Digitalb Kupës së Kosovës, e zhvilluar sot në Suharekë ndërmjet Ballkanit dhe Feronikelit ka përfunduar baras, 0:0. Skuadra e Feronikelit është treguar më e rrezikshme në ndeshjen e zhvilluar sot në Suharekë. Rastin më të mirë në ndeshje e pati Mendurim Hoti në pjesën e dytë, ku i vetëm para portës…

13/03/2020
Pezullohen ndeshjet e futbollit në afat të pacaktuar

13 mars, 2020 Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin dhe klubet anëtare të saj se në bazë të vendimit të sotëm të Qeverisë së Kosovës pezullohet kampionati i futbollit në të gjitha kategoritë në afat të pacaktuar deri në një vendim të ri. Ky vendim vjen pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus në…

22/09/2019
Feronikeli vazhdon ecurinë pozitive, tri pikë të plota në Klinë

Feronikeli ka fituar takimin e zhvilluar në Klinë, kundër Dukagjinit, në kuadër të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Takimi përfundoi me rezultat komod, 2-0. Gjatë pjesës së parë nuk u tundën rrjetat fare, duke përfunduar 45 minutat e parë me rezultat 0-0. Në pjesën e dytë, ishte top golashënuesi i sezonës së kaluar, Kastriot…

10/08/2019
Drejtuesit e Feronikelit dhe Milanit në drekë të përbashkët

Në vigjilje të takimit të sotëm, mes Feronikelit dhe Milanit, të dy palët drejtuese të klubeve janë takuar në drekë të përbashkët. Takimi i sotëm miqësor është më i madhi në kuadër të klubeve që është zhvilluar në Prishtinë, me gjigantët nga Serie A, AC Milan, si mysafir të kampionëve të Kosovës, KF Feronikeli. Në…

03/08/2019
KF Feronikeli jep sqarim rreth trajnerit

KF Feronikeli hedhë poshtë spekulimet e mediave kinse është arritur marrëveshje mes klubit tonë dhe trajnerit Bilbil Sokoli, madje as qe kemi biseduar me të. KF Feronikeli sqaron opinionin se është afër marrëveshjes me një trajner të huaj dhe shpejt pritet zyrtarizimi i tij. Lusim mediat se para se të plasojnë lajme të marrin informacione…

02/05/2019
Feronikeli – Ballkani, ndeshja nëpërmjet fotografive

Feronikeli siguroi finalen e Digitalb Kupës së Kosovës, duke mposhtur me rezultat 2-0, skuadrën e Ballkanit, në ndeshjen e së mërkurës, të zhvilluar në “Rexhep Rexhepi”. Nga një gol u shënua në secilën pjesë të takimit, së pari kapiteni, Lapidar Lladrovci shënoi për 1-0, ndërsa për ta dyfishuar epërsinë u përkujdes, Artur Magani. Këto janë…