Feronikeli ka marshuar rrugën drejt titullit, duke siguruar fitoren e radhës, në ndeshjen ndaj Dritës, të cilën e mposhti në shtëpi, me rezultat 4-1.

Golat u shënuan nga: Kastriot Rexha (i cili realizoi dy herë), Jean Carioca dhe Mendurim Hoti.

Feronikeli është lider në tabelë, me gjithsej 74 pikë të mbledhura.

Photocredits: Albert Sinani

11 Maj, 2019