Sot, skuadra e Feronikelit ka bërë pergatitjët e fundit para përballjes me Dritën.

Ndeshja do të zhvillohet nesër me datë 09 korrik (e enjte) me fillim nga ora 17:00, në Stadiumin e Qytetit në Gjilan.

Feronikeli, në pesë përballjët e fundit me Dritën, ka dy fitore, dy barazime dhe një humbje.

Momentalisht, FC Feronikeli ka 44 pikë dhë është në pozitën e pestë në tabelë, kurse FC Drita është në pozitën e parë me 61 pikë të grumbulluara në 28 ndeshje.

8 Korrik, 2020