Sot u zhvillua xhiro e V-të e Superligës së Kosovës në futboll, ku u ballafaquan Feronikeli dhe Drita, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”.

Feronikeli e filloi mirë takimin ku pas shumë tentimeve drejt golës, ishte Mendurim Hoti që zhbllokoj rezultatin, ku pas një presioni të lartë të sulmuesit, Santos, portieri kundershtar “dorëzon” topin tek Hoti i cili shënon lehtësishtë për 1 me 0.

Pjesa e parë vazhdoi me më shumë raste për skuadren tanë, por me shifrat 1 me 0 u mbyll kjo pjesë.

Në pjesën e dytë për ekipin tanë debutoi edhe mbrojtësi, Bujar Pllana, ku zëvendesoi Besmir Bojkun i cili u lëndua gjatë një dueli me Astrit Fazliun e Dritës.

Feronikeli e nisi mirë edhe pjesën e dytë por ishin musafirët ata që shënuan me Astrit Fazliun për ti barazuar shifrat në 1 me 1.

Pas barazimit të rezultatit, Feronikeli ra nga loja dhe si pasojë erdhi edhe goli i dytë, duke bërë që Drita ta fitoi takimin me rikthim të rezultatit.

Për 1-2 u përkujdes Kastriot Rexha me një goditje nga afër.

Feronikeli pas pesë xhirosh ka pesë pikë në tabelë.

4 Tetor, 2020