Feronikeli shënoi fitore minimale 0-1, por tejet të rëndësishme për të marrë tri pikë të reja në Obiliq.

Golin e vetëm e realizoi sulmuesi në top formë, Kastriot Rexha, në minutën e 41-të, pas një depërtimi të bukur të Mevlan Zekës.

Feronikeli tani ka plot 48 pikë dhe zë pozitën e parë në tabelën e IPKO Superligës së Kosovës.

Disa foto nga ndeshja:

Photocredit: Albert Sinani

 

2 Mars, 2019