Feronikeli ka shënuar fitore të thellë dhe historike në play-offin e Ligës së Parë.

Ekipi i drejtuar nga Petrit Zeqiri ka mposhtur në ndeshjen kthyese Istogun me shifrat 53:71.

Art Hajdari me 23 dhe Desmond Gattis me 16 pikë ishin me të merituarit për fitoren e Feronikelit.

Në anën tjeter, Ardit Pepaj ishte me i dalluari me 24 pikë.

Tashmë Feronikeli në finale për Superligë ndeshet me fituesin e ndeshjes Don Bosko-Vëllaznimi.

6 Prill, 2019