Feronikeli ka arritur të mposhtë Vëllaznimin me rezultat 97:56 (19:18, 27:7, 27:11, 24:20) në serinë finale të play-offit të Ligës së Parë.

Art Hajdari ishte i pandalshëm në radhët e Feronikelit duke realizuar 38 pikë, derisa pikë dyshifrore shënuan edhe Beq Kovaqi (17), Gattis (14) dhe Merovci (14).

Te Vëllaznimi më të dalluarit ishin Edmond Kryeziu me 15 dhe Atik Koshi me 12 pikë.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet në Gjakovë.

14 Prill, 2019