Sot filloj stinori pranveror në ligën e parë të femrave në futboll.

Skuadra e KFF Feronikelit sot udhëtuan për në Kaçanik, për tu ndeshur me skuadrën e KFF Bazeli.

KFF Feronikeli, ishte padyshim skuadra me e mirë dhë në fund ndeshja përfundoj me rezultat të thellë 0 me 7.

Xhiro e Xll-të, KFF Feronikelin e gjenë në pozitën e dytë në tabelë, por me pikë të njejta me vendin e parë.

Pas ndeshjës foli edhe kapitenja e skuadrës tonë, Feride Kastrati:

Sot filloj pjesa pranverore e kampionatit ne lujatëm mirë ndeshjën treguam forcën dhe në fund morën pikët e plota ashtu siq ishtë detyra e skuadrës. Në këtë ndeshjë treguam se jemi mjaftë mirë të përgaditura dhe e dim se deri në fund na pret nje punë mjaftë e madhë por në do ti qasemi shumë seriozishtë që në fund titullin kampion dhe kupën e Kosovës ti sjellim në Drenas.

29 Shkurt, 2020